Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elgondolkoztatok azon, hogy...

Elgondolkoztatok azon, hogy indul majd el az életbe a gyerek/ek/?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mit tudtok majd adni neki amikor felnőtt lesz. Mi például úgy indultunk, hogy a szülőktől kaptunk 2milliót. Nagy segítség volt. Azt szeretném ha a gyerek nem örökölne majd utánunk adósságot..
2011. okt. 25. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én is elindultam szülői segítség nélkül és mindent elértem önerőből (diploma, jó munkahely, egzisztencia, család), sok munka volt, de megérte. A gyerekeimet is úgy nevelem, hogy legyenek ambiciózusak, talpraesettek. Nem feltétlenül hátrány, hogy nincs semmi alájuk tolva (ettől függetlenül természetesen támogatni fogjuk őket, de nem lehet tudni, hogy akkor milyenek lesznek a lehetőségeink).
2011. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekünk se a szülői segítségből van házunk, autóink stb. De mégis szeretnénk neki/k/ amit csak tudunk megadni, nemcsak támogatni hanem meg is venni. Persze tökre igazad van abban, ahogy neveled őket.
2011. okt. 25. 12:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

remélem tudunk nekik lakást venni, sőt ha úgy alakul jó lenn mostanság valami olcsó laksához hozzjutni hitellel, ami addig ki lehetne adni.

a nagy 17 éves korában majd megkapja a jelenlegi autónak, akkor jár le hitele

2011. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk 15 ev mulva jar le a hazhitelunk. Ekkor lesz a fiam 17 eves. :) Nagy csaladi hazban lakunk (5 szobas) igy ezt majd eladjuk ha eljon az ido mert ha kettesben maradunk akkor nem kell majd ekkora haz gyerekszobaval... Veszunk magunknak egy kisebb lakast/hazat es a maradek penzbol meg elinditjuk a gyereket. Amennyit tudunk teszunk neki felre. Nem minden honapba sikerul sajnos. En 3 havonta kapok a cegemtol bonuszt es ebbol probalunk neki valamennyit felretenni. Nallunk ezek a nagy tervek de ez meg nagyon messze van. :)
2011. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha így haladunk akkor semmit. Én sem kaptam a fenekem alá semmit, meg a másik 2 tesóm sem. Próbálunk úgy megélni ahogy tudunk. Férjem is, én is dolgozunk, albiban lakunk. Nem is akarunk egyenlőre saját lakást. 1: hitelt nem kapsz, 2: Minek ha nem bírod fizetni a törlesztőt (bátyámék most adták a 5 éve vásárolt lakásukat, mert nagyon nehezen bírják fizetni, pedig sem ő, sem a felesége nem keres rosszul).Inkább ők is elmennek albiba, így van esély egy gyerkőcre náluk.
2011. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, én ilyenen nem gondolkodom. Sokan írják itt, hogy azért nem vállalnak 2. gyereket, mert úgysem tudnak neki autót, meg lakást venni, ha felnő. Könyörgöm, ez normális dolog?! És ha holnap elüt az autó? 18-20 év nagyon messze van még, azt sem tudod mi lesz holnap. Akinek most jól megy, lehet, hogy az is elszegényedik, és fordítva.

Szerintem már az is segítség, ha mondjuk sokáig otthon lakhat, akár 30 éves koráig is, amíg nem tud magának otthont biztosítani. Nekünk elég nagy a ház, elférnek, akár egy barátnővel is. Aztán ki tudja, lehet, hogy holnap nyerek a lottón, és tudok neki venni egy luxusvillát a Rózsadombon.

Az örökölhető adósságról meg annyit, hogy a hitelek mellé ma már kötelező életbiztosítást is kötni. Szóval azt nem fogja örökölni, ha legális banki kölcsönt vettetek fel.

Én tudom, mert sajnos 3 éve halt meg apukám, a biztosító kifizette a lakáshitelét. Anyósom 1 hónapja halt meg, most küzdünk a biztosítóval, mert nem akar fizetni, mert volt adóstárs. (Attól még kéne neki.) Ha félsz ettől, nézesd át ügyvéddel a lakáshitel szerződést.

2011. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék adni, amiből egy saját lakást le tudnak előlegezni. Kocsit már fillérekért lehet kapni, oldják meg maguknak. Nem vagyok szívtelen, de azt tudom, hogy az ember sokkal jobban megbecsüli azt, amiért ő szenvedett meg, mint azt, ami az ölébe hullik. A férjemnek cége van, szeretnénk, ha legalább az egyik gyerek az ő nyomdokaiba lépne. A házunk még pici, de bővítjük, így nagyocska lesz, és úgy szeretnénk telket venni később, hogy ezt a házat ne kelljen eladni. Ha arra építünk magunknak valamit, ez megmaradhat eladásra. Azonkívül férjem egyke, anyósék házát megörökli, az megy a gyerekeknek előlegbe, én is öröklök majd egyszer valamicskét, az is segít. Tudom, hogy nagy segítség, ha kapsz valamit, mi egy fél házat kaptunk, de tényleg nem akarok mindent a szájukba adni. Ezért nem értem például azokat, akik nem is erőlködnek azon, hogy saját házat/lakást vegyenek. Ez az egyetlen, amit később visszaforgathatsz úgy, hogy a gyerekednek is jó legyen. Apósom hozzáállása sem tetszik pl. Ő azt mondja, semmit nem fog magával vinni a koporsóba, ergo, nem is csinál semmit sem a saját lakásán, nem látja be, hogy ha annak az értékét emeli (hőszigetelő nyílászárók, új ajtók, stb - nagyon lerobbant a lakás), akkor a lakás értékét is emeli, ami majd lehet, hogy az unokájáé lesz.


Amúgy a kocsi tényleg akármikor elüthet, de nem erre kell alapozni.

2011. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
16:14-es valaszado teljes mertekben egyet ertek veled!! Mi is igy gondoljuk, hogy a haz amiert most fizetunk egyszer a gyerekke lesz o fogja majd orokolni. Termeszetesen nallunk is fizet a biztosito ha valaki meghall. Kotelezo volt megkotni a biztositast amikor felvettuk a hitelt. Sajnos manapsag arra is kell gondolni, hogy mi van ha velunk lesz Isten ments valami es a gyerek marad itt 1 szulovel vagy eggyel sem. Tenleg Isten ments de nem mindegy mit hagysz hatra. Tudom, hogy a szeretet a legfontosabb de valakinek fel kell nevelni ha netan holnap elut a busz... Sajnos tisztqaba vagyok vele, hogy nehez nagyon "sajat" hazhoz jutni. Nekunk is csak most a 30-as eveinkbe sikerult es ugy, hogy kulfoldre koltoztunk. Otthon eselyunk sem volt. :(
2011. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csak egy pici ehhez, ami eszembe jutott, én a nagyszüleim lakását kaptam meg, és mikor még kamasz voltam, nem értettem, mikor a nagyapám mondta, hogy azért cserélik le a nyílásuárókat, hogy majd ne nekem kelljen, csak mosolyogtam, aztán mikor meghaltak és adtuk el a lakást, eszembe jutott, mit mondott egy évvel ezelőtt a nagyapám és nagyon hálás voltam neki. csak már későn...
2011. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mi most egy rokon lakásában lakunk (ingyen). De a nagymami lakása majd az enyém lesz (remélem még sokára)na abba fogunk mi élni, a férjemnek is van egy lakása ami szinté nagyon nagyon sokára pont mikor a gyerkőcök már felnőttek megüresedik(durván hangzik de ez az élet rendje), na azt el fogjuk adni és elfelezzük a pénzt és megy a két gyerkőcnek akiknek erre egy kis hitelt kell még felvenni és kész is a lakás. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy az én unokáim is ugyanezt fogják gondolni rólam, hogy szeretem a nagyit ..de egyszer az ő lakása az enyém lesz, ebben semmi rossz nincs. Ja, és azért a szívem mélyén remélem, hogy a lányaim férjei sem lesznek azért teljesen csórók. :-)))
2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!