Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert van ilyen sok elfeketede...

Miert van ilyen sok elfeketedett fogu kisgyerek?

Figyelt kérdés
Ez mitol alakulhat ki?
2011. okt. 25. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Sok édesség, elhanyagolt nem mosott fogak....

Az én fiam sok édességet eszik mindennap mosom a fogát az első fogai óta és mégis elkezdett szuvasodni pedig mndig mosom neki. Elvittem fogorvoshoz kifúrta betömte neki pillanatok alatt nem is sirt a fiam...Egyébként akiknek elől tiszta fekete azoknál sokban rájátszik a cumisüveg is meg a cukros üdítők. Meg persze az hogy sokan úgy állnak hozzá hogy tejfog és úgyis ki fog esni. Nem szabad ebbe a hibába esni mert maradandóan károsítja majd a csontfogakat is. Fogorvoshoz kell fordulni, az első apró bajnál is és nem szabad hagyni hogy idáig eljussanak a fogacskák...Elkerülni egyébként az arra hajlamos babáknál nem nagyon lehet, csak ápolni és kezeltetni.

2011. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem genetika is, meg a cumisüveg.
2011. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Tejfogat kifúrtak és betömtek?????Ilyet sem hallottam még.
2011. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Tömni tömnek. Fúrni általában csak a "sintértelepen". Én nem engedném, hogy fúrjanak. Nálunk a 3,5 éves lányomnak ózonnal tisztította, aztán vízzel kimosta és úgy tett bele tejfog tömést. Egyébként nem csak az édesség, hanem a cumisüveg használata és valóban genetika is.
2011. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen voltam kicsinek. Utáltam az édességeket, úgyhogy nálam genetika. Hiába a gondos fogápolás, meg a fogorvoshoz járás, a csontfogaim is erre a sorsra jutottak, sajnos 16 évesen már 4 tagú koronát kaptam a felső fogaimra. Egyébként koraszülött voltam /28hétre/ szerintem annak a maradványa nálam a fogprobléma.
2011. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, az én fiamnál is volt cumisüveg de genetika is, anyu mondta hogy én is ilyen voltam. Pedig amint kiderült a fiamnál nekem szívügyemmé lett a fogápolás mindent megtettünk mégsem tudtuk megakadályozni. Tanultam belőle, és a kicsi babám már nem fog cumisüveget kapni. Édességet a nagy sem szereti, csak hát teázott..
2011. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bizonyos baktérium, ami mindenkinek a szájában benne van, de van akiknek nagyon elszaporodik és ez is okozza a rossz fogazatot.

Plusz a tea, üdítő cumisüvegből történő ivása. Ezért is javasolják a mielőbbi poharazást.

Édességek.

Szájhigiénia.

Genetika

2011. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Mert sok szülő csak azért ad a gyerekének cukros üdítőt, mert szegény gyerek hát nehogy már vizet igyon. Mintha az rossz lenne és utána meg magyarázkodnak, h miért is rossz a gyerek foga.

Nem kell rászoktatni a gyereket a cukros löttyökre és az édességre. Ez nem jelenti azt, h ritkán nem kaphat egy kevés csokit de nem napi rendszerességgel. valamint minden nap fogat kell mosni

2011. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen ki kellett fúrni hogy ne terjedjen tovább, és ne rontsa el a szuvasodás a többi fogát is igen , és nem lett tőle semmi baja és szépek a fogai.... és nem sintértelepen voltunk , hanem gyermek fogászati rendelőben, elég jófélében. Az ózonkezelésre meg nem mindenkinek van ám pénze... Persze nem úgy kell elképzelni a tejfogfúrást mint a felnőtteknél, picit megfúrják csak hogy tapajon bele a tömés és kiszadjék a szuvas részt, mondjuk én még időben elvittem igy nem is fúrtak mélyre....
2011. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

A fogakkal kapcsolatban sokkal gyakrabban emlegetik a "genetikát", mint indokolt lenne.

A szép fogak feltétele, ahogy már sokan leírták, a cukros ételek, italok minimálisra csökkentése, és a rendszeres fogápolás. Az én fogaim szörnyű állapotúak, de nem is nagyon emlékszem, hogy anyámék mosták, vagy ellenőrizték volna nálam.


Épp ezért én NAGYON figyelek erre a gyerekeimnél, 2 és 4 évesek, gyönyörű fehér, egészséges fogaik vannak, a reggeli, és esti fogmosás természetes része az életüknek, ráadásul, mivel mi elektromos fogkefét használunk, hamar áttértünk nekik is, szeretik, nem zavarja őket, és sokkal hatékonyabb, mint a hagyományos!!

2011. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!