Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rengeteget "hazudó" kisgyerek?

Rengeteget "hazudó" kisgyerek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislányunk. Egy ideje rászokott a füllentésre és már számomra elég komoly szinten műveli.

Ma reggel pl vergődött, sírt, h neki nagyon fáj a hasa. Megvigasztaltam, aztán készülődtem tovább. Még ott voltam vele semmi baja nem volt. Aztán elvonult sértődötten a szobájába, utána mentem, mire közölte h én nem foglalkozom vele, leültem vele beszélgetni, elmagyarázni h többet már nem tudok vele lenni, mire bevallja h nem is fájt a hasa, csak azt akarta oda menjek.

Megkér h rakjam vissza a gumit a hajába, éppen a vacsorát szedtem ki, mondtam neki, kiszedem és utána megcsinálom. Bemegy apukájához: Apa, anya azt mondta nem csinálja meg a hajamat soha többé.

Ez csak egy példa volt a napi kb 2-3 ilyen közül.

Úgy félek a kamasz kortól, mi lesz ha már most ezt csinálja? Hogy vessek ennek véget?


2011. okt. 26. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Miért hagyod rá? Büntesd meg ilyenkor!
2011. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Kis zsarnok ki akar téged sajátítani. Mikor ment oviba? Mikortól dolgozol? Tudatosan tudja, hogy ha fáj a hasa, akkor odafigyelsz rá. Ő pedig figyelmet akar. Ez nem igazán hazugság. Még szerencsés is vagy, mert kislányod beismeri, hogy azt akarta, hogy figyelj rá. Vannak gyerekek akik valós tüneteket produkálnak (nem tudatosan) azért, hogy több figyelmet kapjanak. Kislányod nehezen emészti, hogy elmúlt a babakor amikor első nyikkanásra ugrott anya, hogy megoldja a gondokat. Játssz vele kicsit többet a kettesben töltött időtökben beszélgess vele. Az is lehet, hogy azért keresi ennyire a társaságod, mert mondani akar valamit, ami számára fontos. Olyankor, amikor csak rá figyelsz. nincs mellette kajakeverés, teregetés, fésülködés. Csak ketten vagytok, Ő meg Te.
2011. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ez manipuláció inkább. Ravasz, okos kis hölgy. Tudatosítsd vele minden alkalommal, hogy lefülelted és nem dőlsz be neki, nem hat a módszere, stb. Beszélj vele erről minél többet. Lássa, tudja és érezze is, hogy nem ér el ezzel semmit itthon.

Biztosan beletelik egy kis időbe, míg leszokik róla, de nyugi, nem tart örökké, főleg, ha nem válnak be a dolgai. Ha nem működik, elhagyja magától.

2011. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

nezz ra komolyan. mondd meg neki, hogyha hazudik, akkor puha lesz az orra. megfogod, es leellenorzod hazudik e.


es ha hazudik, akkor nincs tv mese, vagy ilyesmi.


ha apa is ezt csinalja, egy ido utan leszokik rola.

2011. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semiképp ne büntesd! !! Ezek nem igazi hazugságok. Egy ilyen korú kisgyermeknél még igen csak álmosodik a valóság és a fantázia közötti határvonal, valójában nem is maga a hazugság a célja! Pusztán a vágyai és a képzelete egyfajta megfogalmazasa! Ezt hívják úgy, hogy fantázia hazugság.. ha ajánlhatok egy jó könyvsorozatot az mindenképp Hajós Erika - Illem Kata c. Könyvei, amiben ilyen és ehhez hasonló meséket tálalsz és egyfajta meaeterapi jelleggel olvashatsz fel kislányodnak! ! Beszélgess vele a vágyairól, fantáziáiról és soha ne bagatellizáld el az érzéseit! !
2016. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!