Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy gyermekem hisztijénél "becsukjam a fülemet"?

Figyelt kérdés

Dackorszakba léptünk, ma pl egész délelőtt hisztizik mindenért a gyermekem, most éppen azért, mert a szék nem úgy áll, ahogy ő szeretné...(inkább sír, mint arrébb rakja)

Amikor hisztis, én is feszült leszek, kihat az egész napomra.Ez ellen mit tehetnék?Próbáltam olyankor elterelni valami szép dolgokra a gondolataimat, de nem tudok nem odafigyelni a sírására.


2011. okt. 27. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd hozzászoksz. A legjob módszer, ha figyelmen kívül hagyod a hisztijét, akkor rájön hogy nem ér el vele semmit. De ha megteszed amiért épp hisztizik, akkor sosem fogja abbahagyni. Mikor sír vagy dühöng, kezdj el valamit csinálni. Pl. mosni, mosogatni, pakolászni, ilyenek.
2011. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom az első 7 hónapját végigüvöltötte. Konkrétan immunis lettem a sírására. Most ha hisztizik jóformán észre sem veszem. S hatásos! Hamar abbahagyja olyankor a szenvedés, ha egyszerűen elmegyek a dolog mellett és nem foglalkozok vele.

Szóval meg kell edződni, de hidd el megéri!

2011. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Évek óta próbálkozom, még nem igazán sikerült.

4 és 4 évesek anyukája

2011. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*szenvedést

bocsi elírtam

2011. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, 4 és 2 :o)
2011. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Nekem 3 gyermekem van 5 éves 3 éves és egy pici baba.Én nem hagytam soha a hisztit és igy nálunk nincs is.Lezavartam 2 hét alatt mindegyiknél és tul is vagyuk rajta.Én elvontam teljesen másról kesztem neki beszélni pl nézd milyen jó ez a mese,vagy gyere játszunk babával .Tehát elvontam a figyelmét és ennyi ha nagyon hisztizett s nem vált be akkor ráparancsoltam,hogy 5 percig maradjon az ágyán és nem jöhet le róla.Utánna elmondtam,hogy azért volt mert hiztisztél és kérj bocsánatot.És igy hamar megunta,hogy az ágyon kelett ülnie:)
2011. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sem engedek a hisztinek, olyankor inkább mással foglalkozok, vagy átmegyek a másik szobába, de sajnos akkor is hallom az ordítást, és ha még csak 10 percig sír is, akkor is feszült leszek én is.Ideges, és belül mintha szét tudnék robbanni.
2011. okt. 27. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak Olyan hisztik is, amit nem valami kiharcolása miatt csinál, hanem pl. vmit. csinálni szeretne, de nem megy (pl. öltözködés), de nekem sem hagyja, és dühöng. Ilyenkor néha annyira belelovallja magát, hogy képtelen kijönni belőle. Egy darabig persze ilyenkor is hagyom, de egy idő után szükége van egy kis megnyugtatásra is. Ilyenkor hatásosabb ha visszaordibálás és levegőnek nézés helyett megvigasztalom. Ettől megnyugszik és jobban hagyja eltereni a figyelmét az eredeti problémáról.
2011. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,de neveld meg.A hiszti nem egy természetes dolog,szokasd le róla,mert ez nem a dackorszak hibája,hanem,hogy olyankor,mikor vergődik,nem foglalkozol vele és nem kezeled jól.Minden gyerek próbálkozik a hisztivel,de már az első pár alkalommal kell kezelni és elfolytani,különven le is vághatod a füleidet!
2013. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!