Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyerekesek! Nem érzitek...

Egy gyerekesek! Nem érzitek hogy hátrány a gyereknek hogy nincs testvére?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kisfiunk. Sokszor eljátszunk a gondolattal hogy talán kellene neki testvér, de mindig oda lyukadunk ki hogy elég egy gyerek. Csak félek hogy esetleg magányos lesz később. Hogy egyedül nem fogja úgy feltalálni magát. Nincs olyan érzésetek néha hogy kellett volna tesó?

Mondjuk ehhez hozzátartozik az is hogy nekem van egy 2 évvel fiatalabb hugom, de soha nem tudtunk eljátszani egymásssal (bár lehet hogy csak mi voltunk defektesek).Nem tudom hogy nem-e lenne boldogtalanabb egyedül. Nagyon butaság ami jár a fejemben?


2011. jún. 5. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális gondolatok ezek, én is, mint egy gyerekes anya foglalkoztam régebben ezzel a témával. Arra jutottunk a férjemmel, hogy PUSZTÁN azért, mert jó lenne a gyereknek egy tesó, nem szabad szülni. Nem a gyerekednek kell szülni tesót. Ugyanúgy kell vágyni egy második gyerekre, mint az elsőre. Nos, ez a motiváció a mi esetünkben nincs meg, így mi maradunk egy gyerekesek.
2011. jún. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nálunk is az a nagy belső motiváció hiányzik. Biztos másképp gondolnám ha olyan tipikus jóbaba lett volna, de szegényt rettenetesen hasfájós volt. Napi 5-6 órát üvöltött vigasztalhatatlanul egyhuzamban, aztán a fogzás sem egyszerű, és tartok tőle hogy esetleg a másodikkal is hasonló várna ránk, és nem szeretném hogy szegény elsőszülöttemre kevés figyelem, vagy kevesebb türelem jusson, mert bizony az elején annyira szenvedett hogy se aludni nem tudtunk, de még szinte enni sem volt időnk a férjemmel. Vagy ha időnk volt, akkor már a tehetetlenség miatti gyomogörcstől nem volt étvágyunk... Szóval nem egyszerű. De valahogy a családi nyaralásokat kérőbbre meg annyira 2 gyerekkel tudom elképzelni.... Nagyon nehéz döntés.
2011. jún. 5. 09:18
 3/13 A kérdező kommentje:
Jajj! És nagyon köszönöm a válaszod. Abszolút hasznos:)
2011. jún. 5. 09:19
 4/13 anonim ***** válasza:
én is úgy gondlom,hogy tesót nem szabd szülni,bár nekem is vérzik a szívem,mert 2 évesem elég gyerek centrikus,a játszótéri,utcai gyerekek állandó simogatása,szeretgetése,szeretlek mindig mondja nekik,imád gyerekkel játszani és nem irigy a játékaira,ő úgy érzem nagyon jó testvér lenne,jó szíve van,de nincs meg a megfelelő háttér,már az ő érkezésére is á kellett alakítani a lakást,a tesónak már nem nagyon jut hely sajna,csak nálunk,de nem akarok egy zsúfolt lakásban élni,az senkinek se jó,se egészséges.és a megfelelő anyagi háttér sincs meg sajnos.igy a józan észt követve lemondtunk a tesóról.és én hiszem,hogy nem a tesók száma határozza meg milyen ember lesz valakiből,az egyke is lehet nagyon boldog és a nagy családban felnőtt is lehet magányos,és esetleg rossz ember.
2011. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, amikor 1 éve volt nagyfiam, szóba sem jöhettet nálam, hogy legyn még egy gyerekem. BRR

Végül-sok dolog miatt- 9 év lett korkülönbség, nem bánom.

5-6 évneél kisebb korkülönbséget semmiképpne nem akartam volna, minig úgy voltma ha majd iskolás lesz.


Én ne tartom fair dolognak, hogy azért szültem volna még egyet 1-2-3 év múlva, hogy az adiódig egykének legyen kivel játszani..bla..bla

Ja és hogy le legyen tudva dolog..ez me miylen már:-((((


SOHA NEa meglévőnek szülj testvért, hanem magadnak még egy gyreket, de csak ha lelkileg készen állsz rá.


TELJESEN természetes és normális dolgo, ha valaki egy 1 éves gyereke mek llé nem akr még egyet, nekem az anem normlális, amikor ilyenkor már jön következő.


megjegyzem, fiam minden csak nem magányos és mindenhol 1 mp alatt feltalálja magát.

ja és a hugával imádják egymást.



Hidd el, ha megérsz rá, akor lesz még egy , ha meg nem, akkor egy gyereketek lesz.

2011. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sose gondoltam úgy, hogy azért szüljek, mert testvért akarok kisfiamnak. Azért mert magunknak akarunk még egy gyermeket, a "tesó" már másodlagos dolog.Kisfiam 2,5 éves, nagyon jól elvagyunk. Imádok vele lenni, most kezd beszélni, lehet vele menni több helyre, érdeklődik stb. Ezért még nem is foglalkoztat a második gyermek kérdése. Nem szeretném ha egy pici miatt "háttérbe" szorulna a kisfiam. na meg az anyagiak is... Majd meglátjuk mi lesz 4-5 év múlva, ha úgy alakul lesz még egy, ha nem akkor nem. (azért 4-5 év múlva, mert 35 éves koromig meg akarom szülni a babát, ha lesz rá lehetőség, későbbre nem akarom hagyni)
2011. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

13:29-nek

Én 37 évesen szülte amásodikat, semmihez sincs késő.

Lélekben kell fiatalnak lenni.

Az autó elüthet 35 éves korod előtt is.

2011. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13.29 -es vagyok. Na igen, bármi történhet:-) Nem tudom, hogy miért gondolom ezt a 35 éves kort. Majd kiderül mi lesz.
2011. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 2,5 éves a pici lánykánk. Én is kitaláltam magamnak egy 30-as korhatárt a 2-ik babáig (most 28 vagyok). nagyon szeretnék még 1 babát, de már látom, hogy nem fogok szülni 30 éves koromig. A lányom igy is kicsi még, rettenetesen anyás, a lakás is kicsi. nem neki szeretnék tesót, hanem én szeretnék megint "babázni". a férjem viszont nem akar több gyereket mondván, mivel mi is egykék vagyunk nem tudjuk, hogy kell nevelni a testvéreket, hogy szeressék egymást és hogy mi is egyformán szeressük őket. ő biztos abban, hogy kivételezés lenne részünkről is, és ő imádja az egyetlen gyerekét.
2011. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

30 évese még olyan fiatal leszel:-)))))

Én 28 évesen szültem az elsőt és így 11 év távlatából visszagonondolva, annyira éretlen voltam még az egészre.

Sokkal érettebnek érzem magam most a másodiknál, akit mint írtam 37 évesen szültem.


Ez van, mindig fiatalbbnak tűntem a koromnál kívülről és belülről is.

2011. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!