Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt az a divat ha más a...

Itt az a divat ha más a véleményetek lepontozzátok egymást?

Figyelt kérdés
Meglepődve tapasztalom, hogy soha nem írok másról semmit, csak a saját véleményemet, tapasztalataimat mégis van hogy lepontoznak? Ha valakivel nem egyformán gondolkozunk az rossz? Nekem ez fura..
2011. nov. 1. 11:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
igen, itt ez divat, már én is tapasztaltam.
2011. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az még a jobbik eset,ha csak lepontoznak.

engem múltkor lehordtak a sárga földig,leírták,hogy ne ugassak bele,meg még hasonló szép dolgokat,mert le mertem írni hogy egy csecsemőnek nem "kell" egy kilót híznia fél éves koráig.és nem ez volt az első eset,amikor csak a véleményemet,tapasztalatomat írtam le.ráadásul nem is a kérdező,hanem egy másik válaszoló írta a fentieket nekem

2011. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

A "lepontozás" elméletileg helytelen válasz esetén jogos. Pl. azt kérdezi valaki, hogy hány éves korra kell kinőnie a gyerek összes fogának? és erre az a válasz jön, hogy ha egy éves korára nincs meg az összes foga, vidd orvoshoz, mert baj van. no az ilyen válasz kellene elvileg lepontozni.


A stílus miatt is szoktak pontozni (ha valaki bunkó módon ír), pedig azt elvileg a moderátornak kellene jelenteni, és akkor kikerül a válasz...


Viszont ha olyan helyzet van, hogy valaki "véleményt" kér egy helyzetben, akkor a pontozásnak tulajdonképp nincs is létjogosultsága, mert itt nincs "jó vagy rossz válasz". Mégis akinek nem tetszik valami, az pontoz jobbra-balra.


Egyébként én pozitívan és negatívan is csalódtam már ebben, volt, hogy előre tudtam, majd jól lepontoznak, erre úgy tűnik, hasonló gondolkodásúak jöttek, mert felpontoztak.

Másik eset, amikor mind a kérdező, és még más válaszolók is megírták, hogy milyen szuper ötleteket adtam nekik a válaszommal, erre 58% lett a hasznosság.

Ki érti ezt? :o)


Egyébként én eljutottam oda, hogy nem foglalkozom ezzel. Próbálok kedvem és tudásom szerint írogatni, akinek tetszik, tetszik, akinek nem, nem.

2011. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet ugyanaz hordott le, mert az én fiam fél éves koráig havi 1kg-ot hízott /picinek született/ csak anyatejjel, és közölte valaki, hogy az nem lehet biztos rosszul emlékszem.... Most lesz 20hónapos.
2011. nov. 1. 12:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, igen. De nekem jobban 'tetszik' az, mikor egy egy válaszadó besorol a kérdésed alapján rosszindulatú kategóriába, és úgy ír rólad, mintha te lennél a világ legszerencsétlenebb és legunatkozóbb embere. Én nem pontozom le, ha vkinek más a véleménye, de ha azt trágár szavakkal fejti ki, akkor igen. Ha azt normális stílusban közli felém, elgondolkodok, és megpróbálom másik szemszögből nézni a dolgot.
2011. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen. Én két dolog miatt szoktam lepontozni. Az egyik, ha valaki bunkó választ ír és ezzel én nem értek egyet. A másik (főként gyerekes témakörökben), amikor anyuka el van szállva magától és attól, hogy milyen szuperül neveli a gyerekét és neki már mindent tud, csinál, na az ilyentől megmondom őszintén a hátamon feláll a nem létező szőr.... :)
2011. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól látod, igen, vannak, akik így élik ki az agressziójukat.

Elég szánalmas, nem?

2011. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt egyszer itt valaki aki ezt írta az előtte válaszolónak: bocs, de viszket az ujjam, ha azt látom, hogy valaki 100%-ban hasznos válaszokat ad. Ezzel szerintem minősítette saját magát...

Általában nem pontozok le senkit, kivéve:

- ha felháborítóan bunkó stílusban ír, trágár, vagy szándékosan kötözködik

- semmi hasznosat nem válaszol

Nem szeretem, ha a kérdező választ vár egy számára minden bizonnyal fontos kérdésre, és jönnek a "mit érdekel az téged?", "hát, ez marha fontos", és "de ráérsz, hogy ez eszedbe jut" stílusú válaszok. Mindenkinek joga van kérdezni, és joga van mindenkinek a saját véleménye szerint válaszolni. Sokszor számomra sem érthető, hogy jóindulatú, kedves, hasznos válaszok miért csak 79%-ot érnek. Olyankor megyek, és galádul azért is felpontozok. :)

2011. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt tapasztalom hogy még válaszadás nélkül is lepontoznak...csak nem tudom mire fel...
2011. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már válaszoltam egyszer..Látjátok, hogy most meg mindnenkinek "100%ban hasznosnak tűnő" válasza van?:))
2011. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!