Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbe szeretnénk fogadni....

Örökbe szeretnénk fogadni. Függ a gyerek korától az ügy hosszúsága?

Figyelt kérdés
Férjemmel szeretnénk örökbe fogadni.Kicsit utána olvastam de nem sokat,annyira sikerült rájönnöm hogy ha újszülöttet akarok az évekig is tarthat.Mi viszont nem konkrétan újszülöttet akarunk hanem olyan 2-3 évest.Így menni időt vehet igénybe az ügy?
2011. nov. 1. 19:41
 1/10 anonim válasza:
6%

Elég bonyolult ügy. Vizsgálnak családi hátteret, jövedelmet, hitelt, stb.

Egy jó tanács: cigó gyereket felejtsétek el, csak fehéret fogadjatok örökbe.

2011. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
családi hátérrel nem lesz gond mert minden rendbe,hitel nincs bármikor kijöhetnek.
2011. nov. 1. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ismerősömék egy közel 3 éves kisfiút fogadtak örökbe, igaz ő cigány kisgyerek, de szerintem ezzel semmi gond. A szülők lemondtak róla, nem is tudják, hogy hol van a kisgyerek. Apának, anyának szólítja őket. Az egész a kezdetektől kb. 9-10 hónapot vett igénybe. Nézték a családi hátteret, lakás, hitel is van, nem érdekli őket. Az a lényeg, hogy az életkörülmény rendezett legyen. Fél 2-3 hónapig rendszeresen kellett látogatni a kisfiút, és amikor a gyermekpszichológus úgy látta, hogy rendben van már a kisfiú lelke, megszokta és elfogadta az új szüleit, hozhatták is.
2011. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21.01-es vagyok. Bocsi, hülyén írtam, szóval 2-3 hónapig látogatták a kisfiút. Az utolsó héten 5 napot kellett nekik együtt eltölteni egy szállodában, vagy vendégházban,(abban a városban ahol volt a gyermekotthon) amikor teljes mértékben ők látták el a kisgyereket . Itt még az otthon biztosított a ruhát. De amikor elhozták, akkor már vinni kellett az ő saját kis ruháját. Egyébként nagyon aranyos kisfiú, tudja, hogy mi a helyzet. Eddig az otthonba, illetve nevelőszülőknél volt.
2011. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy magyar kisgyerekre többet kell várni, mert a szülők nem akarnak róla lemondani. Az ismerősömék már évek óta akartak gyerkőcöt, először persze, ők is magyart,de nem volt. Így megkérdeztél tőlük, hogy lenne ez a cigány kisfiú, kell-e nekik. Gondolkodás nélkül elfogadták.Tényleg egy tündéri gyerkőc
2011. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tesómék három éve várnak egy kislányra. Minél több kritériumot adsz meg akár korban, akár származásban, egészségi állapotban vagy bármiben,annál tovább kell várni. Valószínűleg 12 éves fogyatékos roma fiúcskát már szinte holnap hazavihetsz, max 1,5 éves magyar egészséges kislányra évekig kell várni.

Attól is függ, kizáró ok-e a nyílt örökbefogadás: ha csak titkosba mentek bele, akkor tovább nő a várakozási idő. Előre meg fogják mondani, a megadott paraméterekkel kb meddig kell várni, ezt tesómék tapasztalata alapján nyugodtan szorozhatod kettővel.

2011. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Újszülöttet rendszerint a kórházban hagyott babaákból tudnak adni, az esetükben viszont hónapokig meggondolhatja magát azédesanya és akkor vissza kell neki adni a kisbabát. Utána a következő örökbefogadható kor a hathónapos, ugyanis az a gyerek fogadható örökbe, akiről legalább hat hónapja nem érdeklődtek. Legalábbis és tesómtól így tudom.
2011. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a nyílt és a titkos örökbe fogadás között?Ha én belemegek a nyílt örökbe fogadásba abból lehet nekem a késöbbiekben ebből problémám?
2011. nov. 2. 07:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A titkos örökbefogadáskor nem tudod, hogy kik a gyerek szülei és ők sem tudják, hogy hol van a gyerek és a gyerek is csak 18 éves(ebben nem vagyok biztos, lehet hamarabb) korában kérheti ki az adatokat a szüleiről. A nyílt örökbefogadáskor te is ismered a szülőket és ők is tudják, hogy hova kerül a gyerek és megegyezés szerint látogathatja (évente pár alkalommal). Szerintem a nyílt örökbefogadás mindig rizikósabb, mivel nem tudhatod, hogy a szülők/anya hogy fogja kezelni a helyzetet. Az is lehet, hogy rátok telepszik. Olvastam már itt, hogy valaki nyílt örökbefogadással kapott babát és az anya folyamatosan zaklatta őket és tehetetlenek voltak, úgy kezelte a vér szerinti anya a dolgot, mintha a gyerek az övé lenne, képeket rakott fel a kicsiről a közösségi oldalakra és mindenki gratulált neki a kicsihez, de nem tudták, hogy örökbeadta.:S Szóval szerintem a titkos örökbefogadás "biztonságosabb", de a nyílt biztosan gyorsabb.
2011. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kb. 1,5 éve indította el az örökbefogadási procedúrát, múlt hónapban a 270-dikek voltak a tegyesz listán. Egy ismerősük már öt éve várnak gyerekre (kritériumok: fehér, max. 4 éves)...


Az újszülött azért is sokkal nehezebb, mert nem a szülőágyon találja ki az anyuka, hogy le akar mondani a gyerekről, hanem már a terhesség alatt, így időben felveszi a kapcsolatot a nyílt örökbefogadásra szakosodott alapítványokkal. Több olyanról hallottam, hogy az örökbefogadásra váró házaspár férfi tagja vállalja a "biológiai" apa szerepét, a szülő anya pedig lemond a gyerekről, így csak a feleségnek kell örökbefogadnia a csemetét. Vagy ismerős szülésznő szól a házaspárnak, akik úgy fogadják örökbe az újszülöttet, hogy az be sem kerül a tegyesz rendszerbe.

2011. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!