Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartós beteg, sokat betegesked...

Tartós beteg, sokat betegeskedő gyermeknél milyen későbbi következményei lehetnek a kényeztető, megengedő szülői nevelésnek?

Figyelt kérdés

Elkényeztetett,önző,minenkin átgázoló felnőttek lesznek,vagy már a sok betegeskedés miatt is éretebbek a többieknél,valamennyire érthető a szülő kényeztetése...

Normális reakció a szülő részéről ilyenkor elhalmozni játékokkal,gondoskodással,vagy hosszabb távon kifejezetten káros .


2011. nov. 2. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Végül is "normális",de én nem ajánlom az én nagynéném is tartós beteg és ellett kényeztetve és hát meg is látszik rajta....pl:az én esküvőmön is megjátszóta magát,hogy neki fáj a feje és nem birja a hangos zenét...
2011. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két különböző dologról beszélsz. Ha a gyermek beteg, akkor sokkal több gondoskodásra, szeretetre van szüksége. Pl. én olyankor megengedem a lányomnak, hogy velem aludjon. (Bár máskor nem is igényli.)

De attól még nem rosszalkodhat, és nem kap több játékot, mert betegeskedik.

Szóval gondoskodással el kell halmozni, játékkal nem.

2011. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!