Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan kezeli, ha a nagytes...

Ki hogyan kezeli, ha a nagytesó bántja a kistesót?

Figyelt kérdés
Már kezdek kikészülni.2.5 éves a kisfiam és pár napja újabban minden ok nélkül megcsapja a 10 hónapos kistesóját.Nem tudom mitől lehet ez? Hogy lehet ezt kezelni rendesen?????
2011. nov. 2. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Le kell neki keverni kapásból egy hatalmasat.
2011. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Féltékeny. Nálunk is ennyi kb. a korkülönbség, és pontosan akkor kezdődött ez, amikor a kicsi kb. 10 hónapos lett. Ebben a korban tud a pici a maga útjára menni, sé most szembesül a nagy azzal, hogy az összes játéka, ami eddig csak az övé volt, most már a picié is. Ezt meg kell emészteni, nem annyira könnyű.


Sok türelem kell, az biztos. Próbálj a naggyal kettesben programot csinálni. Nem tudom, hányszor alszik még a kicsi, de ha kétszer, akkor az pont jó, mert mindig vannak sávok, amikor a nagy fent van, a pici meg alszik. Ezt az időt aktívan töltsd vele.


Amikor meg az ütések történnek, próbáld higgadtan (már amennyire megy, nekem sem ment sokszor) megmondani neki, hogy ezt nem szabad, mert fáj a a picinek. Esetleg ha már beszél a fiad (nem tudom mennyire tudja már jól kifejezni magát), akkor próbáld kérdezgetni, hogy miért dühös a kicsire? és beszélgetni az egész helyzetről.


Kitartás, fél év sem kell, és már együtt játszanak majd!

2011. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fú,ha ezt előbb olvasom....

nálunk 19hónap van a két fiam között.A nagy most volt 3.És mióta a kicsi járni tud(13hónaposan),azóta a nagy szinte folyamatosan csapkodja,löki a kicsit.És van hogy a kicsi jókat kacag rajta....

Eleinte rácsaptam a nagy kezére...vagy rászóltam.Újabban azt csinálom:miért csaptál oda neki?haragszol rá valamiért?általában azt mondja,hogy ráment a búzára(nagy kombájnos).Ilyenkor azt mondom neki,hogy tudod,ő még kicsi,nem tudja hogy ott te aratsz...szólok neki,hogy most nem menjen oda.Elterelem a kicsit onnan.Vagy épp a nagyot küldöm be a szobába játszani.

tisztán látszik,hogy irigy.Ugyanis akkor is elveszi a játékot a kicsitől,ha épp nem is akar játszani vele.

Türelem kell-esetleg próbálkozz meg az "én üzenetekkel",azaz:most nagyon szomorú lettem,már láttam,hogy a testvéred elesik,és úgy megüti magát,hogy a kórházba kell vinni.Tusos mennyire hiányoznál nekem?mert tudod oda te nem jöhetnél be...ugye nem csinálsz máskor ilyent,nem szeretnék nélküled egy napot sem eltölteni.

2011. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!