Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg elég 6-ig aludnia 2...

Tényleg elég 6-ig aludnia 2 évesemnek?

Figyelt kérdés
Már úgy érzem mindent kipróbáltunk ... Reggel 6-kor ébred nem lehet visszaaltatni utána játék ,evés ,bölcsi,séta stb 12.30 -kor alvás 1.30 -2 óra , előtte vagy utána ebéd attól függ . Majd uzsonna játék vacsi fürdés és 20.30 körül alszik el tejjel! A napokban kitoltuk ezt az időt 21.30 -ig és így is akkor ébredt ! Nem tudok ezen változtatni ???
2011. nov. 3. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült változtatni, mind a két fiam reggel hatkor kell (4,5 és 2,5 évesek).A nyáron mikor nem volt ovi, és később aludtal el volt hogy elaludtak 7-ig vagy fél nyolcig, de ez is kb. egy hónapba telt mire átálltak erre.De aztán jött a szeptemeber korábban feküdtek és megint hatkor kelnek, de a hat órás kelésre egy-kettőre vissza áltak nem kellett hozzá egy hónap.
2011. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy értettem hogy reggel aludtak hétig, fél nyolcig.Az előbb kicsit hülyén fogalmaztam.
2011. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nemigen tudsz ezen változtatni. Az én kétévesem is így alszik éjjel, nappal lt 2-2,5 órát, ritkán 3at, de legkésőbb 4kor finoman felkeltem. Nálunk az aszerencse, hogy az "ügyeletest" ő osztja be, éjjel, ha megébred engem hív, ált viszont alszik, reggel pedig apát :) én pedig még ráhúzatok egy fél órát:)
2011. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi hálát adunk a jó istennek, ha 6-kor kel és nem előbb.

Mi is mindent kipróbáltunk, de ő ennyit alszik és kész.

Azért mostanában már előfordult, hogy akár 7-ig, sőt egyszer negyed9-ig aludt (tiszta ideg voltam, nem beteg-e).


Nekünk azt mondta a doki, mikor ez szóba került, hogy gondoljak bele, közel 10 órát alszik a kisfiunk. Még ez is jó, mert sokáig nagyjából 8 órát aludt, de ő nem alussza végig az éjszakát, sajnos egy betegség nehezíti az életét és az alvását. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még így is jó kedvű, kiegyensúlyozott gyerek (nappal átlagban 1 órát alszik), tehát neki elég ennyi alvás. Valószínűleg a tiednek is.

2011. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az én két éves fiam is hat és hét között kel,ő nyolckor alszik el este.délben ha bölcsiben van 1-2 órát,itthon 2-3 órát alszik nappal.elég neki ennyi.én örülök,hogy hamar elalszik este,nem kell még tízkor is kergetnem.inkább hamarabb keljen,mint későn aludjon el.
2011. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is azt tapasztaltam, hogy nincs összefüggés a reggeli kelés és az esti elalvás időpontja között. Nálunk volt egy időszak, amikor 5-kor kelt a srác, remek volt, mondhatom. :) Szerintem ez alapbeállítottság kérdése, ahogy a felnőttek közt is van reggeli és éjjeli típus, már a gyerekeknél is.

Azért abban bízhatsz, hogy a reggel 6-ból 7 lesz, és nagyritkán még talán 8 is. Egy gyerekkel kapcsolatban minden folyton változik.

Fektesd le este korábban (ne 21:30-kor), akkor nektek is több időtök van „szabadon”, és jobban bírod majd a korai kelést.

2011. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen ,nem fogom kihúzni az időt inkább előbb lerakom ,mert így ő is többet alszik ! Köszönöm ha esetleg lennének még ötletek azt várom :)
2011. nov. 3. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem elég. ha azt akarod, hogy később keljen fel, vagy később kell lefektetni vagy délután kell hamarabb felkelteni.

Akinek az anyukája 8-ra jár dolgozni (például az én 2,5 éves lányom anyukája ;o))), az mindennap 6kor kel...

2011. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek 1,5 és 3 évesek és MINDIG 6kor keltek. Fél 9kor fekszenek, egyszerűen így vannak beállítva, mintha lenyeltek volna egy órát.
2011. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kétéves kislányom akkor kel reggel fél 7-kor ha későn teszem le, mondjuk 10-kor, ha időben fél9-kor lefekszik akkor 8-ig alszik :) fura de így van mindig!
2011. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!