Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy döntsem el, hogy a 4...

Hogy döntsem el, hogy a 4 éves fiam ADHD-s vagy a férjemnek nincs türelme sose a gyerekhez?

Figyelt kérdés
Utánanéztem az ADHD tüneteinek, van, amelyik jellemző rá, de van, ami nem, vagy még nem tudom a korából kifolyólag behatárolni. Az biztos, hogy a férjemnem csepp türelme sincs a gyerekhez, aki ha kicsit is hisztizik, apa már ordít. Márpedig hisztizik - vagy ADHD? Értitek a problémámat? Én elviselek mindent, mert az anyja vagyok és feltétel nélkül szeretem, de mivel ez az egy gyerekem van és nincs viszonyítási alapom, nem tudom, hogy én vagyok birkatürelmű és van baj(ADHD), én vagyok birkatürelmű, a fiam pedig "csak" hisztis, vagy mindenki normális, csak apa idegbeteg. Lassan a válás határán vagyunk és pont ezért, mert nem bírom nézni/hallgatni, ahogy a gyerekkel beszél. Remélem érthető voltam és köszönöm a tanácsokat. Elsősorban ADHD vagy Aspergeres gyerekek szülei véleménye érdekelne, nálunk hogy van/volt ez, de mindenki véleményét szívesen veszem.

2011. nov. 8. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem akár baj van a gyerekkel, akár nincs, nem helyénvaló ha az apa annyira türelmetlen a gyerekkel, ahogyan leírtad. Próbálj vele beszélni, hogy ha szereti azt a gyereket értse meg, hogy nem rossz az a gyerek, csak (jó esetben) eleven. Nem mindegy!

Remélem ír neked olyan anyuka, aki érintett a témában, és segíteni tud neked.

2011. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobb fiammal van így (nálunk apja a birkatürelmű a szó jó értelmében:)) szerinte semmi baj a gyerekkel mindenki más hülye:))) Csak az óvónők és én látjuk hogy valami nem oké.

Tovább kell lépnetek a vizsgálatok irányában. Tanulási Képességet vizsgáló bizottság, vagy Nevelési tanácsadó ha van a közeletekben ott meg tudják mondani.

Az auti.hu oldalon pedig az autizmust is vizsgáló helyek listája is fent van valamelyiket megpróbálhatnád, és akkor kiderülne valójában BETEGSÉG vagy inkább ÁLLAPOT ez a kisfiadnál vagy pedig nevelési vagy életkori dolog.

Amúgy hány éves?

2011. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok azt hozzátenném hogy ha diagnózis lesz a kezetekben az nem tudom mit fog segíteni a férjed hozzáállásán mert gondolom attól ő ugyanolyan türelmetlen és ordítós lesz vele...://
2011. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 judavi ***** válasza:
100%

Te sehogy ne döntsd el hogy mi lehet a fiad problémája. Ne állíts fel diagnózist, hanem fordulj szakemberhez. Nincs két egyforma gyerek és nincs EGYETLEN EGY olyan tünet sem ami biztosan jellemző egy autista gyerekre. Ha bizonytalan vagy keresd fel az Autista Alapítványt, de ne Te diagnosztizáld a gyermeked!


- Egy gyógypedagógus -

2011. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. Igen, ez nem jó így, lassan, de biztosan rámegy a házasságunk. Apa stresszes a munkája miatt, de ez nem fenntartható állapot, hogy semmi türelme a gyerekhez. Nem szeretnék diagnózist felállítani, mielőtt elkezdek lakást keresni kettőnknek a fiammal, még ez volt az utolsó gondolatom, hogy lehet, hogy lehetne csendesebb, türelmesebb, stb a fiam és a férjem "jogosan" idegbeteg. Az oviban jelentkeztünk az óvoda pszichológus foglalkozására (mivel pavor nocturnus is van nekünk-orvos állapította meg) (és gondoltam hátha jó lesz feszültségoldásra), így azt hiszem, első körben az ovi pszichológussal beszélek majd, mert ő a kerültei nevelési tanácsadóban is dolgozik. Csak rettentő nehéz egy idegen embernek elmondai a problémákat, mármint, hogy nemtudom eldönteni, hogy a gyerek "más" vagy apa idegbeteg és el kellene válni a fenébe, hogy lehet, hogy ketten, de nyugalomban élnénk.
2011. nov. 8. 13:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Érintett anyuka vagyok,a kisfiam figyelemzavaros hiperaktív.

Nekem ami eszembe jutott a leírásod alapján,hogy akár az apukánál is jelen lehet ez a dolog(milyen kisgyerek volt),mert írtad,hogy nagyon türelmetlen típus.

A másik pedig a születési körülmények rendben voltak,időre szüleett,nem volt semmi gond?


Jellemző dolog,hogy a problémás gyermek szülei egymást hibáztatják,ami végül a házasság felbomlásához vezethet,nagyon nehét megérteni,hogy miért ilyen a gyerek amilyen,de ha szakember felméri a nevlési tanácsadóban és ilyenkor mindig mindkét szülőnek is meg kell jelennnie néhányszor akkor az segíteni fog,hogy megértsétek mi miért történik és talán ha a férjed tudni fogja mitől ilyen a fiatok akkor másként fog hozzáállni,a türelmetlen hozzáállás a gyermeknek csak súlyosbítani fogja a problémáját ez biztos,fontos ,hogy azzal együtt kell őt elfogadni ,hogy ő ilyen nyugtalanabb ,hisztisebb(esetleg ADHD ?)és az ez miatt jelentkező nehézségeknek a mérséklését kell megcélozni.



A pavor nagyon jellemző az ADHD-s gyermekkere,mi is küzdünk vele :-( .


Testalkata milyen a gyermeknek?

Milyen kisbaba volt?

2011. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, köszönöm, hogy írtál!

Az biztos, hogy lelkileig /érzelmileg apuka sem százas, az ő apja alkoholista, nem volt sose karácsony, születésnap, sokat "menekültek", az apja eladta a játékait, biciklijét, stb. De külsőre nem mondanád meg róla, rendes lakásunk, munkahelyünk van, egyedül a tisztaság mánia a furcsa, valamint hogy nem tudja kimutatni az érzéseit (nekem nincs simogatás, stb). De én elfogadtam őt így, ahogy van. A fiam 35. hétre született, de nagy súllyal és normál mérettel, így nem számított koraszülöttnek. A fiam mostani testalkata magas, de arányos, sportos testalkatú - de apukája is ilyen. Kisbabának nagyon hasfájós volt, nagyon keveset aludtunk, azt is szinte csak kézben. Ti honnan indultatok el?

2011. nov. 8. 14:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,a férjemről írnék még,ő tagadta a kezdetektől,hogy gond lenne,én már a gyerek kb két éves korában megfogalmaztam,hogy szerintem hiperaktív,aztán 3 éves korában az óvónénik szóltak,hogy probléma van,mert nem fogad szót,nem akar a csoportfoglalkozásokon részt venni.


A férjem (eleinte én is) haragudtam a nevelési tanácsadó pszichológusára,hogy mit akar,miért akarják mindenképpen megbélyegezni...nagyon nehezen szembesültünk,azzal,hogy bizony több szakember is ugyanazt mondta,hogy hiperaktív.


Később rájöttünk,hogy csak segíteni akartak,mert így időben az állapotának megfelelő fejlesztéseket megkaphatja,ennek megfelelően készítettek fel bennünket nevelési helyzetekre.

Lehet,hogy kevésbé lennék toleráns,ha nem tudom,hogy a kisfiam ezzel küzd,mert most ,hogy már 5 éves elmúlt bizony a korának néha nagyon nem megfelelően viselkedik és emiatt persze az ember szomorú,tehetetlennek érzi magát.


Amennyiben rendszeresen csinálja a fejlesztő tornát (TSMT,havonta kontroll és itthon csinálom vele) és még a szabadba is van lehetősége mozogni 1000 X könnyebb vele,amikor hosszabban kimarad a torna akkor előtérbe kerülnek újra a viselkedésproblémák,pavorozás

:-/ ...egyszerűen kikészülök ettől a pavorozástól,mert semmit nem lehet akkor csinálni,hogy abbahagyja.

2011. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A veleszülett hiperaktivitás hajlama öröklődhet,tehát akár még a nagyapánál is jelen lehetett,nem is szükséges hozzá semmiféle életkörülmény(alkoholista szülő,hányatatott sors).


Amiket írtál a kisbabakoráról azok tipikusan az ilyen gyerekekre jellemzőek,én még 3 évesen is magamon altattam el,hosszú-hosszú procedúrákkal.


A sportos alkat nem kifejezett soványságot takar nálatok igaz?

Az én kisfiam nagyon sovány is,létezhet duci hiperaktív ,de nem az a jellemző...

2011. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt én is észrevettem, hogy ha RENGETEGET mozog, vagy lehetősége van EGÉSZ NAP levegőn lenni, könnyebb vele, nyugodtabb. De erre szinte csak nyaraláskor van lehetőség, direkt mindig családi házat bérelek (mi harmadik emeleten lakunk) nyaralásra, ahol van udvar, homokozó, víz.

Az oviban nem panaszkodtak rá, annyit mondott az óvó néni, hogy a csoportfoglalkozásokon nem vesz részt, nem szereti azokat a játékokat, ahol többen vannak együtt, és nem szeret az asztalhoz ülni, mondjuk színezni. Hanem egyedül, a földön szőnyegen autózik egész nap. Kis barátokat már emleget otthon, de konkrétan nem tudom, ez a barátság miben nyilvánul meg. Lehet kérek időpontot fogadó órára az óvó nénitől.

A pavor tényleg kegyetlen, nekünk 1 éve kezdődött, emiatt is nézeteltérésünk van apával… másként kezelnénk. A Madarászba sem akart eljönni, mert minek jöjjön? Hát mondom hogy te is halljad, mit mond a doktornő. Nem értem meg…

Az alvás dettó, a mai napig idegörlő… Én vele alszom, hogy apa tudjon aludni…születése óta.

Nem sovány, normál testalkatú, de hat évesnek néz ki.

Írhatok privit?

2011. nov. 8. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!