Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, óvónők! Ti mit tennétek?

Anyukák, óvónők! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, pár hete kezdte az óvodát, egy ideig semmi gond nem volt, örömmel ment. Nagyon érzékeny arra, ha új helyen van, ahol nem ismeri ki magát. Másik terembe kellett reggel mennie, és ezt annyira zokon vette, hogy két hete pénteken reggeltől sírt, el kellett menni érte. Aztán őszi szünet, és most hétfőtől ugyanúgy egész nap sír, hogy menjünk érte.

Mit tudnék tenni, hogy megkönnyítsem neki újra az óvoda elfogadását? Mit tudnának tenni az óvónők? Ha volt már valaki ilyen helyzetben, örülnék a tanácsoknak.


2011. nov. 8. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én újra kezdeném a beszoktatást vele, és más termeket és ovónöket is megmutatnék neki.

valószínü nem tart annyi idig mint az elsö, de lehet 1 hetet rá kell szánnod.


szerintem péntek egy megijedés volt, aztán hopp sikerült kisírni hogy haza vigyétek, most meg már a hazavitel a lényeg.

én azt tenném, ha hívnak akkor megyek és ott maradok vele. vagy is lássa hogy ott vagyok, segítek neki, de nem éri el hogy elöbb haza menjen, vagy ne kelljen menni.


pont abban az idöaszakban van amikor már nem is olyan mókás az ovoda.

2011. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam rá, hogy mégsem volt olyan sikeres a beszoktatás, és újra kellene, de azzal lehet, hogy megint csak erősíteném benne, hogy sír pár napig, és akkor Anyu megy és ott marad vele. Tudom, nincs tökéletes megoldás.

Köszönöm a választ.

2011. nov. 8. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!