Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az miért van, hogy a kisgyerek...

Az miért van, hogy a kisgyerekek általában nem magyaros "a" betűt mondanak? Inkább mint a külföldi nyelvekben.

Figyelt kérdés
Legalábbis mikor szoktam hallani, hogy pápá meg mámá (nem hosszú "ával" természetesen, de máshogy nem tudom érzékeltetni a különbséget xD), a falra tudok mászni.
2011. nov. 10. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Hát én akkor sem tudok a falra mászni a gyerekem dumájától, ha egyetlen értelmes hang nincs benne.

Imádom, ahogy csacsog.


Ez a kérdés nekem nem tetszik az utolsó megjegyzésedtől.

Tuti nincs gyereked.

2011. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked meg mi bajod van???
2011. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg á-san beszélnek kezdetben, nem tudom, miért.

Talán a hosszú hangokat könnyebb kimondani, vagy mert tudnak vele "kiabálni", figyelemfelkeltőbb, nem tudom.

2011. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első, neked mi bajod?

Na, és mi van akkor, ha nincs gyereke? Talán felsőbbrendűnek érzed magad, mert neked van.

Jól esik odamondani, hogy neked nincs? Tisztára, mint a dedóban, nekem van, neked nincs.

Az ilyenekre szokták mondani: van gyereke, de minek?

2011. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem érzem magamat többnek, mert van gyerekem.

De hogy lehet ilyen paraszt módon kérdezni?

Kérdezze meg simán, hogy miért nem tudja kimondani a gyerek a betűt, és ne tegye hozzá, hogy falra tudna mászni.

Fogja be a fülét és kész.

2011. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!