Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás babák anyukái!...

Tejallergiás babák anyukái! Ti mit tesztek tejfölös ételekbe tejföl helyett, például rakott krumpliba?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
én hulala-t vettem, elég jól működött.
2011. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hulalában van kazein. A tejfehérje allergiás véletlen se tegyél bele.

Rizstejszínt szoktam tenni tejföl helyett.

2011. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hulalát véletlenül se, mert egyrészről valóban tartalmaz kazeint (tejfehérje), másrészről pedig egy műsz.r az egész!

A margarin is az, de ahelyett sajnos nem találtam még mást :(

Amúgy én is rizs- vagy zabtejszínt használok, de a rakott dolgoknál sajnos nem ugyanolyan, mint a tejföl és a sajt, így azt letakarom pluszban alufóliával is.

Levesekbe, főzelékbe, tejszínes ételekbe viszont kiválóan helyettesíthető velük a tejföl és a tejszín.

2011. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Többnyire semmit. Én ezeket úgy készítem, hogy amit lehet, megfőzök egy pörköltszerű ételnek, majd ezt öntöm rá a tésztára, krumplira. Ha illik hozzá, keverek bele paradicsompürét vagy ebbe a pörköltfélébe zabtejszínt vagy kukoricakeményítőt, majd így tolom be a sütőbe alufólia alatt. Ezt a módszert pl. rakott tésztánál, rakott krumplinál, rakott karfiolnál használom.

Nekünk ez elég jól bevált, de az elmúlt egy évben már annyira hozzászoktunk a tej- és tojásmentes kajákhoz, hogy már ki se érezzük a rizstej, zabtej, kukoricakeményítő ízét.

Pedig mi tartottuk el a férjemmel a tejfölgyárakat, míg nem volt gyerek!:-)

2011. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!