Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartod fontosnak...

Mennyire tartod fontosnak kezelni a tejfogakat?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára három éves. Első két kis foga picit előre áll, és nagyon egymás mellett vannak. Valószínű ennek köszönhetően mindkét kis fogacskája belülről (szájpadlás felől) szuvasodott. Mikor észrevettem, elég hamar, elvittem fogászatra, ölemben ülve egy mukkanás nélkül eltűrte, hogy kifúrják és betömjék neki. Egy kis angyal volt.

Persze minden ismerősnek eldicsekedtem, hogy milyen ügyes "nagy" fiú ő, ezzel bátorítani is akartam, hogy ha következőkben még gond lesz más tejfoggal is, ne irtózzon a fogászattól. De sajnos sokaknál az ellenkezője jött ki. Ahelyett, hogy esetleg megdicsérték volna, még leszóltak engem előtte, hogy már ilyen kicsin fogászattal kínozom szegény gyereket, ez neki egy trauma, lelki sérült lehet tőle, hogy idegenek a szájában mászkálnak, a tejfogak előbb-utóbb úgyis kihullanak, mit akarok én, azt hiszem, hogy ezzel megszerettetem vele a fogászatot?

Én ennek ellenére fontosnak tartom azt, hogy elsősorban az ő egészségéért rendben tartassam a fogait. Hadd mosolyogjon kedvére az a gyerek, ne kelljen már három évesen takargatni a fogait.

Vélemények?



2011. nov. 12. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.

Csak azért mert hamar kihullik, még vigyázni kell rá.

2011. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a tejfogaimat is mindig betömte anyukám. :)
2011. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy elvitted, ha a tejfog romlik, az alatta lévő is romolhat, egyébként miért megrázkódtató nekik, nem fáj, kedvesek velük.Az én fiam az esti fülmosást sírja végig, most akkor ne mossam, mert lelki trauma neki?
2011. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igazad van !!

Nekem irtó csúnyák voltak a tejfogaim, ciki volt..

Az még hogy soká lesz hogy kiesik a gyerek tejfoga.

2011. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom az is fájhat, ha elhanyagolják és szuvas lesz. Márcsak ezért is elvinném fogorvoshoz.

Szóval helyesen jártál el!!!

2011. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt csináltam volna amit te, a tejfogakat is ugyanúgy ápolni kell, ha hagyod hogy szuvasodjon, az alatta lévő is elromlik!
2011. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!