Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki sokáig együtt aludt a...

Aki sokáig együtt aludt a gyermekével, az mikor és hogyan változott meg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Én 7 éves koromig aludtam Anyu és Apu között, akkor is csak azért lettem "elpakolva", mert úton volt a Tesóm én pedig mindig Anyu hasán aludtam és félt nagyon, hogy megnyomom a pocakját. Keserves volt, még sokáig átjártam hozzájuk, a földön dideregve aludtam, sírtam, rettegtem... A Tesóm 11 évig aludt köztük, őt is nagyon keserves volt saját ágyba szoktatni. Szóval a szülői oldal érzéseit nem ismerem, de mint gyerek, borzalmas volt.

Nekem már 1 éves múlt a Lányom és pont az én rossz élményeim miatt nem hagyom, hogy velem/velünk aludjon. Inkább 100* átmegyek hozzá egy éjjel, mint hogy magunk közé vegyem.

2011. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én együtt alszok a lányommal, ő most 15hós. Amikor hazahoztuk nem akart a kiságyban lenni, folyamatosan ordított (pedig minden trükköt, taktikát bevetettem). Közénk vettem, azóta alszik rendesen. Mostmár vele alszok el, lefordul ciciről és alszik egyedül. Ott is tudnám hagyni külön ágyban. Csak azért nem teszem, mert éjjelente kel 3szor legalább és olyankor cicit és közelséget kér, hogy vissza tudjon aludni. Szerintem le fog válni magától, semmit nem erőltetek. Eddig ez a stratégiám bevált.
2011. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kb szüléstől szólva velünk aludt.2 éves kora elött raktam külön,mert sem ő sem én nem tudtam aludni tőle.kb 2 hónap volt mire teljesen sikerült átszoktatnom.velünk van egy szobába és az ágy a mi ágyunk mellett van és éjjel volt hogy ugy odaszökött mellém,hogy észre sem vettem.most már nem vándorol,csak reggel jön mellém,ha felébredtünk mind2en.akkor tv-t nézünk egy kicsit ketten,apa akkor már melózik.

nagyon hiányzik hogy nincs mellettem,de sajnos nem tudtam tőle aludni,mertz folyton keresett,matatott,hajmániás és mindig a hajammal játszott,igy ő sem aludt rendesen,ezért muszáj volt elköltöztetni az ágyába.

2011. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem szólva hanem fogva.
2011. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi levettük a kiságy egyik oldaláról a rácsot és összetoltuk a mi nagy ágyunkkal,így velünk alszik de mégis az ő ágyában,igy kényelmesen elférünk. Én is a szoptatás miatt vettem magamhoz,éjjel már erőm se volt visszatenni a kiságyba,igy könnyebb volt nekem is és a babám is ezt igényelte. Most majdnem 2,5 éves,még mindig igy alszunk. Azt nem tudom,meddig.
2011. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat nalunk kemeny meccs volt, es harom atvirrasztott ejszaka kellett hozza, de megtanulta hogy aludni a kisagyban kell.

Muszaj volt, mivel felesegem ujra terhes es aggodtunk hogy belerug veletlenul a hasaba, meg egyebkent se lehet kenyelmesen aludni ugy.


Elso ejjel nem aludtunk semmit. Beletettem az agyba, orditott. Kicsit hagytam orditani, aztan kivettem, setalgattam vele, elmagyaraztam neki nyugodt hangon hogy aludni a kisagyban kell. (Masfel eves)

Letettem, orditott. Megint felvettem, neztem ra csodalkozva, kerdeztem hogy mi a baja, megint elmagyaraztam neki, megint letettem. Megint orditott.

Feloran tul ne hagyd orditani, mert servet kaphat. De rogton kikapni se kell.

Igy eltelt az elso ejjel. Masodik ejjel hasonloan, de akkor mar sikerult elaltatni kicsit.

Harmadik ejjel jott az otlet: odatettem melle a kedvenc jatekait (plussmaci, plussnyuszi stb), hogy tessek ok is itt alusznak veled, vigyaznak rad. Akkor is volt ugy felora uvoltes, esti mese, nyugtatgatas, de vegul elaludt.

Rakovetkezo ejjel mar kb 15 perc kuzdelem utan sikerult a dolog, azota pedig ugy megszokta, hogy most mar o maga jon oda hozzam hogy fektessem le aludni este, hozza a jatekokat, odaadja felesegemnek, o pedig keredzkedik fel a nyakamba :)


Szoval meg lehet csinalni, de sok turelem kell hozza, es jopar atvirrasztott ejszaka, ugyhogy kitartas!


30F

2014. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!