Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 évesemnek sokat fáj a feje....

5 évesemnek sokat fáj a feje. Hogyan kezdjem a kivizsgáltatását?

Figyelt kérdés
Pár hete sűrűbben fáj a kislányom feje. Kék szemű,de nem szeretném erre ráfogni. Hová vihetném először? Háziorvoshoz,ő küld tovább? Vagy egyből egy szakrendelőbe? Ha valaki volt már ilyen helyzetben,mi történik a kivizsgáláson? Szeretném felkészíteni,mert nagyon félős!
2011. nov. 14. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Háziorvos, és majd ő tövábbküld, gondolom neurológushoz, szemészetre.


A kék szem -fejfájás összefüggésről nem hallottam, de nekem is kék a szemem és fejfájós vagyok.

2011. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos.


èn sme hallottam kékszem-fejfájásról még. nekem a párom kékszemü, de soha nem fájt még az 5ev alatt a feje.

2011. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj persze. A kék szemes dolog engem is érdekel!
2011. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Állítólag akiknek kék a szemük,azok nagyon érzékenyek a fényre.Ettől hamarabb megfájdul a fejük. Ugyan ezt mondják a zöld szeműekre.

Akkor a háziorvoshoz viszem.Remélem nem lesz semmi komoly! :(

2011. nov. 14. 09:26
 5/7 anonim válasza:
Én a kisfiammal voltam így. Gyermek(házi)orvosnál kezdd. El fog küldeni szemészetre, ott csináltak egy pupillatágítást, cseppel, megvizsgálták, (szemfenékvizsg.) nem fáj, csak a cseppektől pár órán át homályosan fog látni, meg fül-orr-gégészhez. Ott megröngenezték az arcát(fejét), megnézték, hogy nincs-e arcüreg, homloküreg gyulladása. Még a fülét is kimosták, ami azért nem kellemes, de nem fájdalmas. Kaptunk beutalót egy vérvételre. Nálunk minden vizsgálat negatív lett. Vissza a gyerekorvoshoz, aki javasolta, hogy menjünk neurológiára, ha csak sokat fáj a feje. Most itt tartunk, de már nem panaszkodik, elmúltak a gyakori fejfájások, úgyhogy még odáig nem jutottunk el. Úgyhogy az első lépésed mindenképp a gyerekorvos legyen, hiszen csak ő tudja pontosan megmondani, hogy mi is a teendőd. Lehet, hogy először nem is küld el semerre, hanem ő javasol gyógyszert, gyógymódot. Jobbulást a kicsi lánynak!!!
2011. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen részletesen leírtad. Jó hogy fel tudom készíteni,hogy mi fog vele történni.

Nektek is jó egészséget kívánok!

2011. nov. 14. 10:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet szemüveg lesz a vége.
2011. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!