Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom akkor kezdi az...

Kislányom akkor kezdi az iskolát, amikor megszületik a kistestvér. Mit csináljak, hogy ne legyen gond vele?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat beszélgetünk, és várja már a tesót, de félek, hogyha megszületik, akkor megváltozik a véleménye.
2008. márc. 21. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is akkor született az öcsém, amikor iskolás lettem :) Igazából mindegy, hogy milyen korban jön a kistestvér, mindig féltékeny lehet rá, vagy nem úgy reagál a születésére/családba kerülésére, ahogy azt te szeretnéd. Nagyon jól teszed, hogy beszélgetsz vele, megkönnyíted a "változást", de igazából ettől még lehet, hogy rosszul fog reagálni. Ha így lenne, legyél vele türelmes. Lehet, hogy kérni fogja, hogy őt is ringasd, este altasd el, és szoptatásnál ott fog ülni mellettetek. Ilyenkor ne mond azt neki, hogy most a kicsivel foglalkozom, menj játszani vagy bármi hasonlót. Tedd azt, amit szeretne, így látja, hogy vele is ugyanúgy törődész, mint a kicsivel. Megmutathatod neki, hogy mit hogy kell a kistestvér körül csinálni, pelenkázhatjátok együtt. Ha látja, hogy őt is ugyanúgy szereted, és vele is ugyanúgy foglalkozol, akkor nem lesz semmi baj.
2008. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,amikor ő megjön az iskolából,akkor néhány percre szűnjön meg a kistestvér,és csak vele foglalkozz.Űlj le mellé leckét csinálni,segíts neki!Mindenképpen érezze a törődésed!Aztán mikor ez kész,akkor meg vond be a kistesó gondozásába.Hidd el,nagyon lelkesen fog majd segíteni fürdetéskor,vagy pelenkázáskor.Engedd hogy az ölébe vegye,esetleg fényképezd is le vele.

Ezek mind-mind olyan dolgok,amit baromi büszkén fog mesélni a barátnőknek.

Én is ennyi idős voltam mikor a hugom megszületett.Ha nem érzi azt,hogy a kistesó többet kap,mint ő,akkor nem lesz ebből baj.

2008. márc. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy ha otthon van veletek, minden dolgba vond be őt is. érezze azt hogy fontos. persze egy kicsit mindig féltékenyek, szerintem, de talán ez segít.
2008. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!