Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom nem hajlandó sálat...

A lányom nem hajlandó sálat hordani. A garbó szerintem nem elég. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy pofozzam fel, mert ilyet nem teszek, agresszív szülők kíméljenek.

A reggeli túra az oviig és délután haza azzal telik, hogy vajon mivel terelhetném el a figyelmét a sálról: énekelek, mondókázok egész úton. 3 éves sincs még. A nyakba húzott cipzárat se bírja elviselni, ordít, mint akit bántanak. Minden járókelő beszól, de legalábbis látványosan sajnálja vagy a gyereket vagy engem (szintén kisgyerekes szülők...). Ilyen félig-meddig felhúzott cipzárral és félig-meddig körbetekert sállal közlkedünk. Már náthás.

Csak akkor tudnám megakadályozni a sál tépázását, ha legalábbis lekötözném a kezét. Motiválom a Mikulással, fenyegetem a Krampusszal meg a virgáccsal.

Ja és az óvónőknek is gondjuk van vele persze, bár a héten a szmogriadó miatt szerencsére nem voltak az udvaron.

Amúgy rendkívül önálló, jól nevelt, kreatív, mindig is sokat foglalkoztunk vele, de veleszületett természete, hogy nagyon akaratos. Már sikerült lecsökkenteni a dackorszak-beli akaratkitöréseket, erre jön a sál-szezon és kiborít. Mondjatok valami okosat lszi!!!


2011. nov. 19. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
probalj teli sportokrol mesekonyvet talalni ,abban van sok salat hasznalo kisgyerek es allatka esetleg es igy probald vele megertetni a sal fontossagat. mas tippem nincsen.
2011. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el együtt a gyerekkel és válasszatok közösen sálat. Esetleg lehetne a sálat kabát alá a pulóverre is kötni és arra venni a kabátot!


Sok szerencsét!

2011. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ürhajóssapka, az sállal együtt van.

[link]

2011. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem zavarja, nem tudsz mit tenni, csak vastag kötött garbót adjál rá, ha azt bírja. Én a garbót is utálom, úgy érzem, mintha fojtogatna. A gyerekeim a kesztyűt nem bírják elviselni, most vagy ordít, vagy leveszem. Csomószor elhagytuk már a kesztyűket, mert ledobálták út közben.

Ne törődj más szülővel, ne másnak akarjál megfelelni. A náthát vírus okozza, meg a közösség, nem az, hogy nincs sálja.

2011. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban engem is irritált a sál. (A sapka is.) Nem lehet, hogy amikor az óvodában kiviszik, akkor a segítőkész óvónő túl szorosan köti rá, hogy „le ne essen”? Az az űrhajósos dolog jó ötlet (nem tudtam, hogy gyártják még :) de az se tragédia, ha nem hord sálat, a megfázások jelentős része nem ettől van (az orr helyett szájon át légzéstől sokkal hamarabb megfázik valaki).

Azt meg szard le, hogy idegenek beszólnak, az idegeneknek sosincs jobb dolguk...

2011. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hú állati rendesek vagytok, mindenkinek ezer köszi és zöld kéz. Az űrhajóssapira nem gondoltam, szétnézek, hogy hol lehet kapni, nagyon jó ötlet! Már kipakoltam neki az itthon fellelhető összes sálszerűséget, hogy ő választhasson, arra is gondoltam, vennék neki hello kittyset, ha tudnám, hol lehet kapni. Vagy micimackós még jobb lenne, ha lenne. Vagy venni egy polár sálat és röltexben hozzá egy micimackós felvarrót és felvarrni. Szóval már minden megoldás érdekel.

Tényleg nagyon rendesek vagytok, azt hittem, majd jönnek a nagytudású kommentelők, hogy még ennyire se vagyok képes, hogy felöltöztessem a gyerekem, lám, meg is betegítettem, minek az ilyennek gyerek, gyújtsam fel magam rituálisan vagy küldik a gyámügyet. Szóval nagy pozitív csalódás, köszi.

2011. nov. 19. 19:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! A H&M-be lehet kapni "garbó sálat". [link]

Sajnos fiús színeket néztem, így nem tudom, hogy lányosba van e.

2011. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2 fiam van, sáluk nincs, nem is volt. Megmondom őszintén én 33 vagyok és a mai napig utálom a sálat:)

Szóval, a fiúknak pilóta sapijuk van. A JYSK-ben vettem mindegyiknek. Van több méret is, én feltankoltam belőle annó, így minden évre van nekik 8 éves korukig. Van több féle színben is, 999 ft volt, amikor vettem 2 éve, de az idén is ennyiért láttam.

2011. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez isteni, holnap megyek a jyskbe!
2011. nov. 19. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsi koromban utáltam a sálat, szerencsére nem is erőltették rám. aztán egyszercsak fázni kezdett a nyakam, és elkezdtem magamtól hordani.
2011. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!