Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 4 éves oktoberben...

Andi87 kérdése:

Kisfiam 4 éves oktoberben kezdte el az ovodát nagyon szégyenlős alig beszél a gyerekekkel az ovo nénikkel semmit Már az elején kérik rajzoljon pálcika embert és gyöngyöt füzzön sokat kérnek töle?

Figyelt kérdés
Nem rajzol semmit szinte csak firkál!Forduljak szakemberhez szerintetek?

2011. nov. 19. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Védőnő nem "vizsgálta" meg a kicsit mielőtt óvodába ment? Nekünk volt vagy 3 oldalas kérdőív( mivel játszik, ki a legjobb barátja, gyurmázik-e, melyik a kedvenc színe, építőjátékozik-e, szerepjátékot játszik-e, lépcsőn tud-e váltott lábbal menni, egy lábon ugrál-e...)?
2011. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz:nem volt 3 évesen státusz vizsgálat(ami az első vál. által említett kérdéseket is tartalmazza)?Szerintem nem nagy kérés(2 gyerekem van,a kicsi szeptemberben,3 évesen kezdte az ovit),én a helyedben már szakemberhez fordulnék(nekem kicsit antiszociálisnak tűnik)
2011. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Ráadásul mindenre a gyereknek kellett válaszolnia! Még annyit kérdeznék, hogy óvoda előtt is ilyen zárkózott volt? Jártatok gyerek közösségbe, játszóra, játszóházba...? Otthon is így viselkedik vagy "ég és föld" a gyerek viselkedése a 2 helyen?

2011. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

gyongyot fuzni az en ket es fel evesem is tud, pedig o a neurologus szerint is el van maradva..("éretlen").. mas kerdes, hogy ha nem szimpatikus ember kéri, vagy nem akar, akkor nem fog. nem feltetlen jelenti azt, hogy nem is tudna a te fiad pl.


egy nevelesi tanacsadó, vagy korai fejlesztőben megnezetni (4 evesnek nem tudom mi kell) nezesd meg, artani nem fog, max megnyugodsz, vagy eppen megteszed a kellő lépéseket


többi válaszadónak: nalunk a vedono _SEMMIT_ sem csinalt a gyerek fel eves kora ota, én viszem neha orvoshoz (aki tok jo fej), hogy nezze meg, lassan itt az ideje. jön a második baba, akkor tudtam meg, hogy már nem is ahhoz a vedonohoz tartozunk, egy eve. szoval se az uj, se a regi nem jelentkezett be.

a kiskonyvbe soha nem irtak semmit, csak a doki pecsetelgetett.

szóval ne vegyetek evidensnek a vedonoket

2011. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig a védőnőnek kötelező lenne nyomon követni a gyerek fejlődését. Ez egy dolog. Nem kérnek tőle sokat. Az én lányom a héten kezdte az ovit és mindent úgy mondanak neki, mint a többieknek. (Amikor mentünk beszokni pont a hosszú/rövid magánhangzókat gyakorolták))Azért mert ő kisebb nem tesznek vele különbséget. Nálunk ez nem jelent problémát, mert nagyon embercentrikus a lányom. Ha nem is szakembernél, de valahol felmérettethetnéd a kisfiadat. Vannak ilyen fejlesztőházak, vagy egyes családi napközikben is foglalkoznak egyénileg a gyerekekkel. Amúgy lehet, hogy tényleg csak szégyenlős. Az óvónő mit mond? Gondolom ő is találkozott már félénk gyerekkel. Kitartás, nem lesz semmi gond, beilleszkedik max kicsit nehezebben megyaz elválás.
2011. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért kéne pont pálcikaembert rajzolni? Nem értem. Jó mondjuk az ha semmit nem rajzol, az esetleg elgondolkodtató, de a pálcikaember pont olyan, mit a gyerekek a felnőttektől lesnek, el, maguktól nem szoktak ilyen rajzolni, hanem általában olyan embert rajzolnak, akinek a végtagjainak is van szélessége. Legalábbis tanítóképzőben így tanultuk.

Amúgy még csak most kedzte az ovi! Tart a beszoktatás! Persze, hogy szégyellősebb, amúgy is ha alapból is szégyellős, akkor sincsen semmi, nem vagyunk egyformák! Nem mindenki a társaság középpontja! Szerintem adj még neki időt, tél végére biztos oldottabb lesz az oviban.

2011. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem rtem, ezt a gyöngyfűzést se, három éves kor előtt nem is szabad apró bizgentyűket adni a gyerek kezébe, mert beledugja mindenféle testüregekbe.
2011. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

negyedik vagyok, vizsgalaton adta a gyerek kezebe a pedagógus, hogy fuzzon gyongyot.


mellesleg a fiam masfel eves kora ota semmit sem vesz a szajaba.

2011. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15.21-es válaszolónak:a kisfiú már 4 éves,semmi akadálya a gyöngyfűzésnek.Ráadásul 3 évesen kezdik az ovit a gyerekek,így végképp semmi akadálya a dolognak(mivel 3 éves kortól ajánlják a használatát)
2011. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, épp ez az, ha 3 éves kortól lehet ilyesmit a kezébe adni, akkor a 3 éves státuszon honnan tudhatnám, tud-e gyöngyöt fűzni?

Másik válaszolónak: abszolút nem neked szólt a dolog, hanem a 3 éves státuszvizsgálatnak, remélem, még nem estél túl az agyvérzésen, próbálj megnyugodni.

2011. nov. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!