Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétnyelvű családoknál volt...

Kétnyelvű családoknál volt olyan tapasztalat hogy a kisgyerek azért nem akart apával játszani és lettesben maradni mert nem értette a nyelvet tökéletesen?

Figyelt kérdés

Mindkettő nyelvre tanítjuk a 2 éves gyermekünket de hát apa kevesebbet van vele mivel dolgozik, én vagyok a gyerekkel ezért a magyart jobban érti és beszéli és mivel itt élünk mindenki mástól is a magyart hallja. Szoktam én is tanítgatni a másik nyelvre, meséket is nézünk, dalokat is éneklünk és apa is mindent megtesz amit tud amikor itthon van de sokszor úgy tűnik hogy azért szalad inkább hozzám vagy azért nem akarja hogy apa vigyázzon rá és pl olvasson esti mesét mert nem érti olyan jól mint a magyart... Pedig a férjem nagyon szeretne vele minél több időt tölteni.

Nem tudom mit csinálhatnánk? Vagy ahogy nő egyre jobb lesz? Két nyelvű ovodába tökéletesíthetné a másik nyelvet? Apa eléggé el van keseredve és ez engem is bánt :(


2011. nov. 20. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Hasznald te is a masik nyelvet. Nagyon nehez, de par nap alatt raall a nyelved.

Ugy ertelmezem a kerdesbol, hogy ti magyarorszagon eltek, de a parod mas nyelven beszel.

Nalunk forditott a helyzet, angol anyanyelvu orszagban elunk, de mindketten magyarok vagyunk, a gyerekkel itthon magyarul beszelunk, az utcan angolul, igy mind a kettot tokeletesen megerti.

Ti is csinalhatnatok hasonloan, hazon kivul magyarul, otthon a csaladi nyelven beszelgetnetek.

2011. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Férjednek az idegen nyelv az anyanyelve?
2011. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszél a férjed magyarul? Az enyém úgy csinálja, hogy ha a gyerek nagyon nem érti mit akar, akkor elmondja neki magyarul is, utána pedig folytatja a másik nyelven. Nálunk nincs ebből probléma, nagyon szeret apával játszani a fiam.
2011. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi kulfoldon elunk, ferjem kulfoldi, en magyarul beszelek hozza, mindkettot erti (2,5 eves). Az apjaval is ugyanugy szeret jatszani, mint velem.


Probaljatok meg olyan programokat szervezni, ahol mindharman ott vagytok es a ferjed anyanyelven beszeltek.

2011. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Férjemnek angol az anyanyelve és nagyon keveset beszél magyarul
2011. nov. 21. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:
A férjed próbálhatna mutogatni is a beszéd mellé.
2011. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!