Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától tudja...

Hány éves korától tudja kitörölni a fenekét egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
Fiúra gondolok főképp.
2011. nov. 18. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne,csak lány verzióban!
2011. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) Azért írtam a fiút mert egyrészt a fiúk mintha valahogy később "önállósodnának" másrészt ugye nekik pisilésnél nem kell hasonlóan "odanyúlni" törölni szóval más az egész.
2011. nov. 18. 22:33
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyban függ attól,hogy milyen hamar sikerült wc-re szoktatni és úgy általában mennyire figyeltek oda a gyerekre. Párom fia pl 5 éves múlt,de még nem igazán megy neki, nővérem kislánya 1 évesen szobatiszta lett,kb másfél évesen popótörlés is ment.
2011. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az óvónők mondták a szülőin hogy kiscsoportosoktól még nem várják el mert nem ér el addig a kezük. Az én 2 éves lányomnak se ér el addig a keze...

De nem tudom hogy egy nagyobb, már 2 éve szobatiszta gyerektől elvárható e.

2011. nov. 18. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
4 éves a lányom,kb fél éve teljesen egyedül intézi a wc-zést,még nem maradt kakás.
2011. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
6 éves korra lesznek egy gyerek karjai olyan hosszúak, hogy ki tudja törölni a popsiját.
2011. nov. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta az ovónő,hogy ne várjam már el a gyerektől,még nem érett rá,majd később automatikusan megteszi.
2011. nov. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam július végén volt 3 éves és október óta teljesen önállóan végzi mind a kis wc-t mind a nagyot. Hozzáteszem időnként ellenőrzöm sikerül-e, illetve az alsógatyája eddig sosem volt még olyan. Nagyon ügyes. :)
2011. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más és nem a bénaság miatt nem sikerül bölcsire vagy ovira full ügyesnek lenni!

Persze a szülőnek oda kell figyelni, de szerintem 5-6 éves kor előtt azért ez nem igen várható el.

Unokahugi is kb. elsőre lett ebben jó, de pl. a fürdést még néha most is elsumákolná és nem azért mert a nővéremtől ezt tanulta.

2011. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!