Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudott egyedül enni...

Mikortól tudott egyedül enni a kisfiatok/lányotok? Akinek nem bölcsis

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez csak attól függ, mennyire hagyod gyakorolni (összekenni magát és mindent körülötte)+ mutat-e hajlandóságot, hogy egyedül egyen. Illetve, hogy mennyire jó evő. mert ugye a nyámnyogót inkább eteti az ember, a jó evő babákat meg hagyja enni.

Szerintem ez is olyan mint minden egy kisgyereknél, egyénenként változik.

Az én lányom másfél éves volt. De ismerek 10 hónaposat aki egyedül eszik és 2 és fél éveset aki nem. Nincs jelentősége, mire oviba megy megtanulja.

2011. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 14 hónapos kora óta eszik egyedül. Egyik nap még akkor az etetőszékre tettem a tányérját mielőtt becsatoltam volna. Erre gyorsan megragadta a kanalat és elkezdte utánozni a tőlünk ellesett mozdulatokat. Napról-napra egyre ügyesebb lett és azóta nem engedi etetni magát... Szóval egy tiszta véletlen miatt alakult így :-)))

2011. nov. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 éves korától bölcsis, de már 20-22 hónapos korától eszik egyedül, már ha van kedve:-)
2011. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom most 2,5 éves elmúlott, már 15 hónapos korától hagyom hadd egyeden egyedül és még most is mint a kismalac néha úgy eszik. Van, hogy félre megy a leves meg ilyenek. A másodikat szépen eszi, a levessel van a gond most is.
2011. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos korától amit tudott kézzel evett, olyan 18-19 hónapos korától kanalaz, 22 hónapos korától villával eszik :)
2011. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10hós korától eszik kézzel, most 16hónapos és próbálgatja a kanalazást, néha egész ügyes... :) De persze még több van rajta, mint amennyit megeszik, de nagyon ügyes már
2011. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiam (most 4 éves) 2.5 éves koráig meg se volt hajlandó fogni a kanalat villát semmit. Most már persze szépen ügyesen eszik hiszen egy éve ovis.

Kislányom most 23 hónapos kanállal, villával is szépen eszik.

Kezdetektől amikor már próbálkozott (10-11 hósan) hagytam hagy csinálja (jó nagy kosz meg minden lett körülöttünk minden evésnél) de mellette én is etettem. 18 hónapos kora óta viszont egyáltalán nem hagyta hogy etessem, csak egyedül hajlandó enni.

Nagyon szépen eszik már:) de amúgy sok jelentősége valóban nincs, ő 2 hó múlva megy bölcsibe, ott is megtanulná hipphopp.

2011. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!