Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik azok amiket elvàrhato...

Mik azok amiket elvàrhatok 6 éves fiu gyermektöl, hogy egyedül csinàlja meg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom februárban lesz 6 éves,nem tudom mire gondolsz.A lányom nagyjából mindent egyedül csinál.Néha az öltözés(cipzár,gombok,cipőkötés)segítséggel.
2011. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
pl.fenék törlése nagy wc-zés utàn.rendrakàs a szobàjàban.tisztàlkodàs,törölközés ilyenekre!
2011. nov. 21. 14:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen ezeket szerintem elvárhatod,az én lányom 4 éves kora óta törli egyedül a fenekét,vettem neki nedves papírt,eleinte voltak gondok,de beletanult.A rendrakást is elvárom,várnám hát az döcögve megy mert máshogy értelmezi ő is a rendet és én is.Öltözni egyedül öltözik,a dereka kivan néha,cipzár gondok ahogy az előbb irtam,harisnya ami nem nagyon akar menni,illetve a cipőkötés.De muszáj erőltetni mert a suliban már elvárják ezeket,nagyjából.Fürödni egyedül szokott,csak ellenőrizni kell mert kicsit lusti,kimaradnak dolgok.Derékig érő haja van,én fésülöm.De a fiúk később érnek én ezt a saját fiamon veszem észre.Miért kérdezed?
2011. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja!És törölközni nem tud még mert azt nem akar:)
2011. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak ugy kivàncsisàgbol!és milyen feladatokat szoktàl feladni neki?
2011. nov. 21. 15:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát lássuk csak az a helyzet hogy oviba jár,tehát délután 4-kor jön haza.Ekkor tornázunk,neki kötelező a lába miatt.Imád rajzolni,az amit a legszivesebben csinál.Nem tudom milyen feladatokra gondolsz,de van neki minimanó ujság,illetve vettem neki nagycsoportos ovisoknak való feladatgyűjteményt,azt szoktuk csinálni.Pirospontért,és 10 pirospontért valami jár neki.Ehhez 10 feladatot kell megcsinálni,általában egy nap megcsinálja hogy meglegyen a 10 pirospont.Vagy például egy mese tartalmát kell elmesélnie,ezt is szereti nagyon.Ilyenekre gondolsz?
2011. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

igen-igen!és mi jàr pontosan 10 piros pont utàn?

nekem most van 1 olyan nehézségem vele,(igaz ez most màs jellegü)hogy ha kérdezek töle valamit,olyan hülyén vàlaszol,hogy te kaki vagy és nem tudom,hogyan szoktassam le rola(olyan bànto).a màsik pedig hogy néha elkezd az asztalnàl hadonàszni az evöeszközzel,meg ordibàl!szerinted ez normàlis?

2011. nov. 21. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát valami jutalom,van hogy édesség,de például szereti nézni a minimaxot,akkor egy kicsit tovább fennlehet,matrica,ez változó.Amiket mondasz:Nem lehet hogy másoktól szedi ezeket?Az én lányom is átvesz dolgokat más gyerekektől,de meg szoktam beszélni vele hogy ez nem jó viselkedés,én nem szeretem ha igy viselkedsz.Hogy Te kaki vagy:)hát lehet hogy voltak hasonló dolgai,ez nem mostanában.Hülyén viselkedni szokott,például ok nélkül elkezd röhögni(nem nevetni)erőltetve,és elég szörnyű,ha rászólok se hagyja abba,csak ha már keményen felemelem a hangom.Ha kérdezem mi van akkor nem tudom a válasz,meg hogy nem tudja abbahagyni.Nem foglalkozom vele,majd elhagyja,mert azért nem ez tölti ki a napját,néha előfordul.De tényleg sokmindent átvesznek közösségben,gondolom a fiad is jár oviba.
2011. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Megint én.Én amit tennék egy ilyen helyzetben:Neki van kistesó igy mindent utánoz,elmondanám neki leguggolva a szemébe nézve hogy nem szeretem ha igy viselkedik,és gondoljon bele hogy én mit érzek ha kakinak hív.Ezt nagyon komolyan kell előadni.Elmondani ha ez mégegyszer előfordul sarokban gondolkozhat hogy megfelelő-e ez a viselkedés(semmiképp nem előbb büntetni,viszont ha megint csinálja akkor igenis)És ha mégegyszer igy hív nem szólnék hozzá amig nem kér bocsánatot.Érezze azt hogy ez nem jó.És ugyanígy az asztalnál,ugyanígy elmondani,ha nem tartja be akkor bünti.Azt Te tudod mi hat rá büntiként.Bár a lányomnak az elég ha azt mondom megbántott és ez rosszul esik.Elgondolkozik rajta.Nagyok már,megértik.Már a 2 éves fiamra is tudok igy hatni.
2011. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Természetesen jàr oviba.egyszerüen tanàcstalan voltam,hogy mit is tehetnék,hogy ne kakizzon!többször probàltam nem forditani figyelmet rà,de nem igazàn hatàsos,hàt akkor ugy néz ki a legközelebbi figyelmeztetés utàn bünti lesz!köszönöm a tippet!
2011. nov. 21. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!