Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam 3 napja alig...

2,5 éves fiam 3 napja alig tud aludni délbe és éjszaka a köhögéstől. Mit adjak rá neki?

Figyelt kérdés
Nem száraz köhögés, hanem szakadozik fel neki a váladék, meg az orra is be van vmennyire dugulva és irritálja a torkát a sok váladék. Csak köhög-köhög, alig tud aludni. Doktornőt hívtam, mert más baja nincs, és azt mondta köptetőt felesleges szedni mert így is szakadozik fel neki, esetleg fenistil csepp és calcimusc. Sajnálom már szegényt. Kinek mi vált be?
2011. nov. 10. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

de mégis szenved, mégsem javul az állapota, tehát valami nem úgy működik, ahogy a doktornő gondolja...

nekünk ilyenkor 100-as Fluimucilt szokott ajánlani. Azt pedig - mint minden köptetőt - délután kell adni az esti adagot, nem este, hogy tudjon hatni is meg aludni is.

2011. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a Rhinatiol szirup nagyon bevált! 2 nap múlva már azt is elfelejtettük, hogy köhögött a lányom. :)
2011. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mentolos kenőcs a mellkasára :)
2011. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Baby luuf balzsam van itthon, azt szoktam kenni a hátára elalvás előtt, de az a baj, hogy most az sem segít. Olyan köhögési inger jön rá 1opercenként a sok nyáktól ami a torkát irritálja. szakad föl neki, mert hallom ezért nemtudom adjak e neki nyákoldó köptetőt v. szirupot. Ambroxolt olvastam, de az szerintem most nem erre való, esetleg megpróbálom a prospan szirupot. Már a sinupret cseppet sem merem adni neki, vagy 4 napja adtam neki de már azt sem adom
2011. nov. 10. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki a köptetőt, az még jobban elfolyósítja a nyákot és könnyebben jön fel. Viszont este már ne adj neki belőle. Van esetleg otthon Sinecod? (Csak receptre adják.) Az köhögéscsillapító, éjszakára én ezt adom a fiamnak, plus Calcimusk és Fenistil cseppek. Baby Luuffal együtt egész jól működik nálunk.
2011. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi!Írt fel neki a dokinő, de még nem mertem neki adni tegnap este, mert az van ráírva :

Ne alkalmazza a Sinecod szirupot

- hurutos köhögés esetén;

Ha váladékosan köhög, az hurutos nem??Vagy én tudom rosszul?

Ezért nem mertem beadni neki, nehogy még rosszabbat tegyek, hogy csak "pangjon" a váladék. Most gondolkozok a prospan (borostyánlevél) szirupon, az is nyákoldó, csak hát ettől nem lesz még több váladék neki?

Vagy jobban elfolyósítaná?

2011. nov. 12. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz több váladék, csak könnyebben feljön tőle, illetve még fokozza a köhögési ingert is, hogy fel tudja köhögni a feloldott nyákot. Kinek ez, kinek az jön be.

Viszont nyugodtan adjad éjszakára a Sinecodot, hogy tudjon szegény aludni (Ne együtt a köptetővel, hanem min.3-4 órával utána.) Mi voltunk ügyeleten a Heim Pálban a fuldoklása miatt, de itt is csak ezt mondták, illetve, hogy adhatok még 1 adag Sinecodot éjfél után ha nagyon köhög. Szóval nyugodtan adjad neki, más megoldás nem nagyon van.

2011. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!