Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek műtötték a kicsijét,...

Akinek műtötték a kicsijét, utána amint hazakerült minden lassan visszatért a régi kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Vagy maradandó nyomot hagyott valahogy?
2011. nov. 22. 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Az én egyik kicsim 2 csípőműtéten esett keresztül 2,5 éves koráig. Hihetetlenül jól viselte, és minden alkalommal visszaállt minden ahogyan volt előtte. Biztos nem mindenkinél egyforma ez, az én példám ilyen volt. Általában az altatások viselik meg őket leginkább, ez még őt is elkíséri valószínűleg sokáig. Ez egy-két éjszakai kis felsírást jelent, de cumi vissza és alszik tovább. Most múlt 3 éves.
2011. nov. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Altatások? Miért? Arra nem is emlékszik.
2011. nov. 22. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Konkrétan nem, de magát a kicsik szervezetet megviseli eléggé, főleg egy hosszabb altatás. Megreszket álmában, amire felsír, persze nem tudja mi az oka. Az agy nagyon bonyolult szerv, az enyémek most kezdik az emlékeiket felhasználni két éves korukból. Hihetetlen, de igaz.
2011. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt, nagyon örültmikor meglátta.hogy újra otthon vagyunk.
2011. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennyire kicsi? A lányom 2 éves volt, amikor köldöksérvvel műtötték. Szerencsére sem egészségügyi, sem lelki problémái nincsenek, elég hamar el is felejtette. Altatták. Altatás után a kórházban egy kicsit ki volt borulva, de már délután úgy játszott ott, mintha mi sem történt volna. Most 3 éves, de már nem is emlékszik rá.
2011. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az altatás lelkileg egyáltalán nem visel meg senkit, inkább a műtét előkészület és maga a kórházban töltött idő. Engem már altattak egy párszor. Az ébredés nem túl kellemes. Azt sem tudom merre vagyok, iszonyú szomjas vagyok, és a beszéd is alig megy, rekedt a hangom és kicsit fáj a torkom. Az altató injekció viszont nagyon jó! Az elaltatást nagyon szeretem :) Amikor legelőször műtöttek, kb 12 éves lehettem. Az mondta a doki bácsi, hogy olyan érzés lesz, mint amikor nagy leszek és sok alkoholt iszok, és szédülni fogok tőle. Utólag tudom, hogy igaza volt. Nagyon kellemes állapot.

A bátyám fiát műtötték pár hetes korában, és utána még egy jó párszor. (A szívével.) Állítólag hamar vissza állt a rend.

Alváskor a gyerekek amúgy is álmodnak minden félét. Az én fiamat nem kellett műteni, mégis van, hogy felnyüszít álmában. Már egész picike korában is. Nem is értettünk, hogy egy pár hónapos baba miről álmodhat, ami miatt így kell nyüszíteni. Arra jutottunk, hogy: távolodik tőle a cici, ami az ennivalót jelenti számára :)

2011. dec. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, mivel diagnosztizálták a bátyád kisgyerekét?
2011. dec. 11. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:

A betegség nevét nem tudom, csak azt, hogy mát az anyuka pocijában észre vették, hogy a kisvérkör és a nagyvérkör külön van, így pedig az agyba nem jut elég oxigén. A szívben valamit meg kellett nyitni. Szülés után kb egy héttel volt az első műtét, aztán pár héttel később megint, mert nem sikerült, aztán Párizsba kellett kimenniük, ott tudták megműteni rendesen. Most 13 éves kiskamasz, kontrollra kell járjon, de nincs vele gond. Persze aránylag kímélni kell, tesin nem futhat, stb.

Nálatok is valami szíves gond van? Mennyi idős?

2011. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egész életében nyitott szívműtétek várnak rá. Eddig három volt. 2 éves.
2011. dec. 12. 22:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon sok erőt kívánok Nektek és, hogy a kicsi egyre jobban legyen!!!! Nem is tudom, hogy mit írhatnék...

A fiamra is vár majd egy műtét, transzplantáció. Kétszer altatták eddig, nem műtét, csak vizsgálat miatt. Többször voltunk kórházban is. Nekünk az altatás nem okozott hosszútávú gondot. Ha a kórházból hazajöttünk, pár nap, 1 hét kellett, hogy visszarázódjon a hétköznapi kerékvágásba. Nagyon erősek ezek a kisgyerek, sokszor erősebbek, mint mi. Fontos, hogy mi nyugodtak maradjunk, h érezzék a biztos hátteret. Okoskodom itt persze, sajnos ez nekem sem megy mindig...

A legjobbakat Nektek!!

2011. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!