Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni ha tudom...

Mit lehet csinálni ha tudom hogy a bölcsis férőhelyeken illegálisan vannak jónéhányan, az én gyerekemet meg nem veszik fel emiatt és járathatom 40 ezer ft-ért magánbölcsibe?

Figyelt kérdés

A városban pár darab bölcsi van csak, persze fullon vannak. Engem elutasítottak, pedig van munkáltatóim is, dolgozok. Több anyukát ismerek (egy részükkel jóban is vagyok) akinek a bölcsibe jár a gyerek, holott 1. itthon ül a kicsivel 2. csak kamu a munkáltatóija mert nem is dolgozik még 3.nem is a városban laknak csak bejelentették ismerőshöz a gyereket amíg felvételt nyert a bölcsbe, majd ki is jelentették.

4. a bölcsis vezetőnő valami országos barátnője.

Nem akarom bántani őket félreértés ne essék, mert nem látok bele az életükbe, lehet hogy nem bírja otthon a két gyereket, lehet hogy kell a társaság a nagyobbnak stb.stb.

De mindeközben én meg nyöghetem a 40 ezer ft-os magánbölcsit (csanát).

Most komolyan mit lehet ezzel tenni? Semmit? Ilyen ügyeskedő világban élünk és kész? Aki tisztességes az megszívja?



2011. nov. 22. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vmi ilyesmi igen :) fellebezz, akkor, hha vkit kivesznek van eselyetek a helyere.
2011. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na de mégis hogy?? "Hogy kedves bölcsi vezető, tudom ám a helyi pletykákból hogy xy meg z nem is lenne jogosult rá?+ És mesélik nagy mellénnyel hogy ők bezzeg hogy kiügyeskedték a helyet ami valójában nem is járna, én meg szívok ezzel hogy a fizetésem majdnem fele bölcsire megy el.

Nem beszélve arról hogy beszélő viszonyban és viszonylag jóban vagyunk jó pár anyukával (összejárunk stb.) most akkor én mártsam be őket?

2011. nov. 22. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az igent arra ertettem, hogy tisztessegtelen a vilag. feleslegesen martod be okat miutan mar felvettek oket. szerintem nem tortenne semmi, v a masik veglet, h okirathamisitasert becsukjak anyukaekat. egyik sem tul jo megoldas :) toluk mondjuk brutalis bunkosag es tapintatlansag, h ezzel meg kerkednek is, de szerintem a felebbezest probald meg.
2011. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Erre egy megoldás van: mikor meghirdetik a felvételt a bölcsibe, be kell adni jelentkezést. Ha felveszik, de közben meggondolod magad, akkor mégsem adod be. De ha nem adod be a jelentkezést, csak arra pályázol, hogy hátha lesz hely, akkor így járhatsz. egyik ismerős anyuka is hasonló cipőben jár, mint te. De én is jó pár anyukáról tudok, akik terhes vagy pici babával otthon, a nagyobbik meg bölcsiben. Vagy anyuka nyelvet tanul, míg gyerek bölcsiben. Egyébként az, hogy te ezekről a dolgokról tudsz, a bölcsi dolgozóinak (gondozók) egy része is. Hidd el. Azt mondta nekem erre egy gondozónő, hogy tudják, de nem tehetnek semmit. Amikor felvették a gyereket, a papírokkal minden oké volt. HA átvilágítanák a bölcsödét, akkor jönnének felszínre ezek a problémák!
2011. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen törvény nem tiltja olyan gyermek felvételét bölcsődébe, akinek a szülője otthon van egy másik gyermekkel GYED-en. A bölcsőde vezetőnője mérlegeli, hogy mely gyerekek élveznek előnyt felvételkor. S mivel a dolgozó szülőknek sokkal fontosabb dolgozni menni, mint az otthon lévő anyukának közösségbe járatni a gyerekét, ezért élveznek előnyt a dolgozó szülők gyermekei. Amúgy pedig számos esetben a védőnő/orvos ír javaslatot a gyerek felvételére, mert olyan körülmények között él. Hiába van otthon munka nélkül a gyerek szülője, ha alkoholista stb... Nagyon sajnálom a helyzetedet. Én nem adnám fel. Lehet az önkormányzathoz fordulni segítségért, illetve én körbejárnám az összes közelben lévő bölcsődét, hátha valahova sikerülne mégis.
2011. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha hát szomorú...az ő esetükben (akiket ismerek) BIZTOS hogy nem indokolt ilyen értelemben a bölcsis elhelyezés (szociális indokokkal, hogy addig is van hol ennie, vagy melegben van stb.)
2011. nov. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!