Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járhat igy magánbölcsibe?

Járhat igy magánbölcsibe?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam, szeretnénk napi 4órára(csak délelött) beadni magánbölcsibe.Nincs családunk,csak gyermekten barátok,kisfiam magányos és igényelné az állandó társaságot.Én Gyeden vagyok és nem megyek vissza dolgozni,nemsokára tervezzük majd a kistesót. Igy nincs semmi akadálya ennek ugye? Nem hat ki ez a gyedemre ugye?
2011. ápr. 28. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha gyeden vagy vele nem járhat nappali intézménybe egy percet sem. A gyed azért jár, hogy te neveld otthon.

Ajánlom figyelmedbe a 6. pontot. Ez 2011es jogszabály.


Mikor nem jár Gyed?


1. Ha az igénylő nem felel meg a jogosultsági feltételeknek.

2. Ha a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás – ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást – ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja.

3. Ha a jogosult – munkavégzés nélkül – megkapja teljes keresetét, ha a keresetét részben kapja meg, csak az elmaradt kereset után jár gyermekgondozási díj.

4. Ha a jogosult egyéb rendszeres pénzellátásban – ide nem értve az álláskeresési járadékot és segélyt, a vállalkozói és a munkanélküli járadékot, valamint az álláskeresést ösztönző juttatást – részesül.

5. Ha a gyermeket – a külön jogszabályban foglaltak szerint – ideiglenes hatállyal elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, továbbá ha harminc napot meghaladóan bentlakásos szociális intézményben helyezték el.

6. Ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) helyezték el, ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést.

7. Ha a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti.

2011. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan viheted magán bölcsibe,ha van hely.Fizetős,addig viszed amíg gondolod.Én 8-12:30-ig viszem.Kap reggelit,tízórait és ebédet.Utána megyek érte és aludni már itthon alszik.Délelőtt elvégzem a dolgom,(a párom állandóan dolgozik,sehol egy ember a közelemben aki tudna segíteni) délutántól nyugodtan elvagyok a lányommal.Nem kell stresszelnem a házimunka és a többi elintézendő miatt.Nem kérnek munkáltatóit,hisz nem államilag támogatott intézmény.
2011. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Mi családi napközibe járunk.Lehet,hogy rosszul tudom és a magán bölcsődére más szabályok vonatkoznak.Bocs ha félrevezettelek.Ha nem jönne össze a családi napköz szinte ugyan az csak 5-7 gyerekkel.
2011. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is jár családi napközibe,5 percre van tölünk,8.30-12ig ebédet már itthon eszünk. Jó mert 2 tannyelvű és nagyon jó foglalkozások vannak.Addig én elvégzem a dolgom itthon.
2011. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A magánbölcsi kb az a kategória, mintha babysitter vigyázna rá, semmi köze a GYED-hez. NYugodtan beadhatod, ha ő is úgy gondolja!
2011. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is magánbölcsibe jár, és kértek! munkáltatói igazolást, mivel ez a bölcsi is önkormányzati támogatással működik, annyi különbséggel, hogy egy cég üzemelteti. Viszont ugyanez a cég működtet családi napközit, és szerintem te erre gondolsz. Itt nem kérnek semmilyen igazolást, kipengeted a pénzt, (ez a cég 40 ezret kér egy hónapra), és viheted a gyereket.

Egyébként én csak ajánlani tudom a családi napközit, ha meg tudod fizetni. Szuper jó hely, egy családi háznál van max 10 gyerek szakképzett gondozókkal, gyönyörű kerttel, rengeteg játékkal, nagy fedett terasszal. Külön fejlesztési programjuk van, játékos angol nyelv oktatás, egyszóval a kisfiad nagyon élvezni fogja az ottlétet.

2011. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó ragadta meg a lényeget.

ha magánbölcsibe vagy csanába adod, akkor a magánbölcsi vagy csana jogosult lehívni a gyermeked után járó állami támogatást, aminek a feltétele a munkáltatói igazolás (tehát, hogy nem vagy gyeden). ha gyeden vagy akkor nem jár állami támogatás, de viheted a bölcsődébe, feltéve, ha a bölcsődével megegyezel, hogy az állami támogatást is kifizeted (így már elég borsos)

2011. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akik irták,hogy családi napközibe

járnak hova mennyiért? Hogy kell intézni,milyen a beszoktatás mennyibe kerül? Ha akkor odaviszem abból nem lehet baj? Nem akarom elvesziteni a gyedem mert a max.gyedt kapom még egy évig.Viszont szeretnék vmit találni ahol a kisfiam barátkozhat és közösségben lehet játszhat más babákkal.

2011. ápr. 29. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 23:22


Egerbe járunk.6900ft(8-12:30ig) az alapdíj és 390 ft a napi 3 étkezés(reggeli,tízórai,2 fogásos ebéd).Az étkezést csak akkor fizetem,ha ott volt a lurkó,az alapdíjat minden hónapba be kell fizetni.Nem kértek munkáltatóit,igaz én már GYES-en vagyok.

2011. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!