Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves gyerek énképét,...

Egy 2 éves gyerek énképét, önértékelését befolyásolja egy róla kirakott nagy méretű fotó?

Figyelt kérdés
30x30-as méretben szerettem volna kirakni képet 2 éves gyerkőcünkről, de a férjem szerint ez egoizmus, nem egészséges a gyerekre nézve. Ez tényleg így van? Tudtok erről valamilyen megbízható forrást ajánlani pl. pszichológus véleményét?
2011. nov. 23. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Hová szeretnéd kirakni a képet?

Forrást nem tudok, a neten bármely pszichológusnak felteheted a kérdést.

saját vélemény: én nem raknék ki ilyet.

2011. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szakértő, forrást sem tudok adni, csak ami eszembe jut a kérdésről: nálunk itthon tele van a lakás fényképekkel, esküvős képek is, hármunkról is, de főleg a fiamról. A mi szobánkban is van vagy 5-6 kép (még baba is, mostani is, meg most bölcsis kép is van már) és az ő szobájában is van róla 5 kép a falon (a korábbi polc helyén a lukakat el kellett tüntetnem valahogy) 3 van róla, egy apjával, egy meg velem.

Szerintem ezzel nincs semmi gond. Sőt a babás képről már tudja, hogy ott még baba volt.

Amit hallottam nem pont erről, csak hasonlóról a tv-ben szakértőtől: hogy az önbizalmat erősíteni, hogy ki tudjon állni mások elé akár egy beszámolón, akár egy interjún, akár egy felelésnél stb. már kicsi korban úgy lehet itthon erősíteni, hogy a sok családi videót készítünk, és azt a gyerek is visszanézi. Jó, nem két évesről volt szó, de ez bennem úgy megmaradt, már csak azért is, mert én utálok a középpontban lenni, és magamat visszanézni sem szeretem videón. Szóval szerintem negatív irányba nem befolyásolja az önértékelést. De meggyőzhető vagyok, ha mégis....

2011. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a hűtőre vannak kirakva fotók (mágnessel). Konkrétan tele van. A lányom rakosgatja pakolgatja, tudja, hogy mikor melyiken volt pici, felismeri magát és a kishúgát is, tehát már a babaképeket sem keveri. Nem gondolom, hogy ezzel bajt okoznék.

Amikor gimis voltam és még otthon laktak, volt egy nagy parafa táblám, mindig arra tettem a kedvenc képeimet, és sok képen én magam is rajta voltam. Nem vagyok sem egoista, sem beképzelt, nem imádom magamat nézegetni - ezek egyszerűen csak szép emlékek.

Nem hinném, hogy a kisgyerekednek gondja lenne egy nagy méretű fotóból.

2011. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szakértő én sem vagyok, de nálunk rengeteg kép van a falon a gyerekről (most számoltam meg, 20db, de még vagy 10 várja, hogy keretbe kerüljön). A fiamnak ettől nincs semmi baja a világon. Nagyon eleven, mosolygós, barátkozós 2 éves. Imádja nézegetni magát a kiskori videókon, képeken.
2011. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! A nappaliba szeretném kirakni róla a képet, amit egy profi fotós készített- van egy nagy képkeretünk, amibe végre normális minőségű kép kerülne. Kisebb fotók vannak már kint róla, csak a férjem ettől a nagy mérettől ódzkodik.
2011. nov. 23. 14:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, hát kéremszépen, itt nem a méret a lényeg :DDD

(első voltam)

2011. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ettől lesz egoista a gyerek inkább ha úgy nevelik, elkényeztetik.A 3 gyerekemről sok kép van kint a lakásban,én imádom ezeket a képeket,a gyerekek nem nagyon nézegetik megszokták már.A legnagyobb gyerekem kamaszkorú,mostani képét nem szeretné ha kiraknám,viszont kiskori van kint az nem zavarja.
2011. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtak kirakhatod, nem lesz tőle egoista. Csak annyit jelent, hogy szeretitek őt és büszkék vagytok rá, szívesen mutogatjátok és nézegetitek a fényképeit. Családi képek, gyerek fényképei teljesen normális, ha kint vannak a falon. Mondjuk ha egy egyedülálló tart a lakásában kirakva képeket saját magáról, na az már gáz :)
2011. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk lóg a falon a fiúnkról egy profi által készített gyönyörű kép,nagyban-olyan 30X45-ös,észre se veszi a fiam,nem is figyel fel rá.Talán havonta egyszer megjegyzi,h ott a baba,de ennyi.Én pedig imádom,annyira jó az a kép róla!!!És bárki jön,mindenki gyönyörködik benne!
2011. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!