Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodában azt, hogy őszi téli...

Óvodában azt, hogy őszi téli szüneteben összevont csoportok vannak mit jelent? Szeptember óta jár a fiam oviban,3 éves lett szeptemberben.

Figyelt kérdés
itthon vagyok 3 hónapos babával,inkább ilyenkor ne menjen?megint vissza esik és megint nem akar oviba menni.
2011. nov. 23. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mehet, ha gondolod, bar en ilyenkor otthon fogom. ez annyit jelent, h egyutt vannak a gyerekek a tobbi csoportbol is, vannak nagycsoportosok is koztuk pl. nem gond, hiszen vannak kifejezetten integralt ovik is.
2011. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,nálunk az oviba 4 csoport van,a nagyok ilyenkor nem bántják a kicsiket vagy jobb így mert tanul a nagyoktól?
2011. nov. 23. 16:56
 3/12 anonim ***** válasza:
en pont azert nem vittem, mert kiscsoportos fiam van es nehogy bunyo legyen... noverem kislanya alapvetoen ilyen oviba jar, szerinte hasznos.
2011. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Több korosztály együtt. Nem feltétlen hátrányos, kimondottan előnyös is lehet. Ha egyébként szereti az ovit, akkor szerintem vigyed nyugodtan, magyarázd el, hogy kicsit másképp lesz a másik csoportokból is lesznek gyerekek. Ne magyarázd túl, nehogy megijedjen az újdonságtól, de mondj valamit, hogy fel legyen valamennyire készülve, ne essen neki rosszul nagyon a másság.

Ha nem tetszik, nem válik be, akkor legfeljebb nem viszed tovább.

A csoport összevonás nem azt jelenti egyébként, hogy akkor a nagyok ütik egymást, a kicsik pedig eltanulják. A szabályok maradnak, felügyelő ovónénik vannak velük természetesen. A foglalkozások talán lazábbak, többet játszhatnak amit szeretnének, mint hogy foglalkozások vannak.

2011. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. nov. 23. 17:08
 6/12 anonim ***** válasza:
termeszetesen nem azt jelenti, de 1 majdnem 6 eves joval inkabb otthon erzi magat az oviban mint egy most ismerkedo 3 eves, es termeszetesen nagyobb ereje is van, emellett tôbb mindent megenged maganak, plane ilyenkor. bar gyanitom en a sajat ovinkbol indulok ki, ahol meg a 3 eveskre sem figyelnek, nemhogy a nagyobbakra. sajnos...
2011. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem vittem el az őszi szünetbe na 3 éves fiamat. Így is épp elég rosszaságot tanul az udvaron a nagyoktól. :)
2011. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy butaság,de én régen nagyon féltem a "nagyoktól",mert ha reggelente össze voltunk vonva,akkor mindig csúfolták és bántották a kicsiket,így szinte gyomorgörcsöm volt,amikor közös programunk volt velük...

De lehet,hogy csak én voltam így,emiatt viszont én nem erőltettem ezt a szünetes dolgot.

Viszont ha te úgy érzed,hogy inkább ártasz azzal,hogy otthon lesz veletek,akkor vidd el 1-2 napra és kérdezd meg tőle,hogy tetszett-e neki és hogy nem volt valami gond.

2011. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is szeptember óta ovis,és soha nem viszem be,ha összevont csoport van.Mondjuk az én fiam akar oviba menni(pedig nem volt bölcsis),de őszintén,az sem érdekelne,ha kicsit vissza esik.Nálunk az óvónénik is azt javasolták,ha megoldható,ne vigyük be,ha nem ők vannak a kicsikkel.Éppen elég megszokni nekik az új helyzetet,nem kell ezt új "csoporttársakkal"-akik nagyobbak,hangosabbak,ismeretlenek-az "új" óvónénikről nem is beszélve.Holott a fiam is egy 3 csoportos oviba jár(állami,Bp.)így nap,mint nap találkozik mindenkivel.Summa summárum:mi megoldjuk,és nem visszük be!
2011. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm.Nálunk az a helyzet ,hogy volt olyan hogy 1 hétig köhögött és nem ment oviba ,aztán második héten egy nap volt aztán megint nem utána meg hallatok napja volt meg őszi szünet és így 3 hétig nem ment.Amikor nem mehetett akkor sírt, hogy ő pedig oviba szeretne menni és amikor 3 hét után vittem akkor valahogy első nap jó volt ,utána nem akart menni,most ott tartunk hogy egyik nap szeretne menni másik nap nem,és így minden nap valamivel ámítanom kell.Háááát nem tudom, hogy csináljam hogy jó legyen:)
2011. nov. 24. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!