Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen még nem beszél?...

2,5 évesen még nem beszél? Hogyan segíthetném a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiam van, aki nem mondd értelmes szót, igazából 1-et sem. Csak a saját nyelvén beszél.
2011. nov. 26. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Igaz még nincs 2,5 éves, de egy mukkot sem mond.

2011. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az orvos nem küldött tovább titeket?

2 éves a fiam, kb. 30 szót mondd, ebből 15-20 amit valóban tudatosan használ (köszi, tessék, nem, de, nevek, színek, egy-két szám...) és ez kevés, így tovább lettünk küldve mindenféle vizsgálatokra, már nyakig benne vagyunk, többnyire jó hírekkel.


csak azt tudom tanácsolni, hogy induljatok el ti is, gyerekorvos, audiológia, korai fejlesztő, TSMT torna, gézengúz... majd segít a védőnő merre.


nagy sok hasznos tanácsot kaptunk, pl. nem szabad ezeket a szinkronizált műsorokat, meséket hagyni, hogy nézze, mert nem jó ugye a szájmozgás és nem tudja összerakni, ezzel hátráltatva van. az sem jó, hogy ha zenét hallgattok, neked kell énekelned. mondókázzatok nagyon sokat, de ne rengetegféle mondókával, hanem 5-6-ot mondogass neki pár nap alatt, majd mikor látod, hogy tudja akkor tarts szüneteket, hogy folytatja-e vagy direkt rontsd el. mindent mondj, hogy mit csinálsz és gyakran kérdezd meg, hogy mi ez? mi az? de olyan alapvető dolgokra amiket eddig nem is tudtál, hogy nem tudja :) pl. evőeszközök, állatok, szobában bútorok...


játszatok olyat, hogy forgatod, együtt forogtok, lepedőbe befektetitek apával és hintáztatjátok, gurítsátok valamin, legjobb erre a gördeszka.


mindent ért? ha kérsz valamit tőle azt egyből megteszi? nem csak arról lehet szó, hogy te nem érted? azért ez az egy szót se mond elég ijesztő :/ lehet tényleg mondja ő csak te nem hallod bele a szavakat

2011. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

bhrg.hu

[link]

beutalo kell, a gyerekorvos ir

ott megvizsgaljak, hogy baj van, vagy csak későn érik

mi szerdan megyunk, nekem is ket es fel eves, nem szobatiszta, es kb csak en ertem amit mond (csak a kezdo szotagot mondja, bar ma reggel meglepoen kimondta, hogy kölesgolyó :), nem ez a jellemző

igazabol mi mar voltunk neurologusnal, tsmt tornát, és kozosseget javasolt

2011. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyermekorvos mondott erre valamit? Neki el kellene mondani, hogy mi ilyenkor a teendő. Ámbár azt is furcsálom, hogy egy korábbi válaszoló írta, hogy 2 évesen kevés a 15-20 szó. Ezt a gyermekorvos állapította meg kedves második válaszoló? És mit mondott erre a logopédus?

Az én fiam is 2.5 éves, Ő sok szót mond, mondatokat még nem. Én is viszem a korai fejlesztőbe vizsgálatra. Érdemes nektek is kérni időpontot.

2011. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyerekorvosunk minket is elküldött korai fejlesztőbe. Majd jövőhéten fogok találkozni a gyógypedagógussal. Csak szerettem volna, ötleteket, hogy mivel segíthessem a beszédét.
2011. nov. 27. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

igen, a gyerekorvos állapította meg. vagyis azt mondta, hogy többet kéne már tudnia, ha baj van akkor derüljön ki most, így induljunk el.

eddig hallásvizsgálaton és felméréseken voltunk, igazából elég jók az eredmények, 3 hét múlva kezdjük a korai fejlesztőt ahogy egy logopédus fog neki tornás gyakorlatokat adni ha jól értettem :)

sokan mondták, hogy ráérnénk ezzel, viszont mindenki valóban bólogatott arra, hogy jobb most elkezdeni

2011. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló! Küldhetek privit? A 84%-os válaszoló vagyok :o)
2011. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SzabóBeáta válasza:
www.napraforgohaz.hu, itt van beszédindítás és Hallási figyelem tréning is.
2012. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!