Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A télire szobatisztává érő...

A télire szobatisztává érő gyerkőcökkel mikor mehettetek lakáson kívülre pelus nélkül?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam. Még csak ott tartunk, hogy ha elég sűrűn (kb. 1-1,5 óránként) bilire ültetem, kis szerencsével száraz marad a ruhája. Ha nem jól számolok szól, de általában akkor már a kisgatyeszt cserélni kell. Ha én kérdezem, kell-e pisilni, mindig NEM a válasz. Akkor is ha utána belepisil a bilibe. Azért lehet mondani lassan-lassan "lakástiszták" leszünk. De mennyi idő, mire el is indulhatunk így valahová? Ha most jönne a nyár, nem aggódnék, akárhol megpisiltetném (szerencsére nem Bp. belvárosában lakunk :-)) Viszont így télen, a sok réteg ruhával úgy érzem esélyünk sincs a fejlődésre e téren.

És van még egy ide vágó kérdésem külön a fiús anyukákhoz. Otthon ülve pisiltek? És a fiaitok? :-D Itthon bilizünk, és a tél miatt kint sincs esély a férfias pisilést tanulni, gyakorolni. Vagy ne várjak a természetre és itthon is gyakoroljuk az állva pisilést? Nálatok hogy volt? Hát bocs, de ezt mind meg kellett kérdeznem.


2011. nov. 26. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Indulás előtt mindig pisiljetek, úgy 2 órát ki kell hogy bírjon.

Miért ülteted 1 óránként bilire? Te is 1 óránként pisilsz? Szerintem ez rengeteg, de bocs, nem ez volt a kérdés.

Én ahogy levettem a gyerekemről a pelust, egyből úgy mentünk az utcára is. Előtte azért nem adtam neki fél liter vizet inni :) Bár nyár volt, de most ez mindegy, soha nem pisilt be. Indulás előtt pisi, és hazajöttünk időben.

2011. nov. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is ebben a cipőben vagyunk. Én 2,5-3 óránként ültetem a WC-re, de ő már többnyire szól is pisinél. Kakinál már stabilan szól mindég. Utcára még nem merem pelus nélkül vinni, csak ha a boltig megyünk. Az max. 30 perc. Hosszabb távra még pelust kap. Egyébként bölcsiben is pelusban van nappal, holnap akarok beszélni a gondozónénivel, hogy jó lenne, ha már ott se lenne rajta. Kérdésedre visszatérve, akkor merek majd vele elindulni pelus nélkül hosszabb távra is, ha már szól mindég hogy pisilnie kell. Én ülve pisiltetem, bölcsiben is ülnek. Apukája is ülve pisil, apukám is. Szerintem higiénikusabb ülve, nem csapódik minden fele.
2011. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Indulás előtt pisilni elmegyünk, de ha nem kell neki, akkor kap pelust a boltba menéshez is.
2011. nov. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem a kisfiam februárban lesz 3 éves. Sok sikert nekünk:-)
2011. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! 2 éves elmúlt, amikor nappalra nem kellett pelus, csak amikor aludt. Ha mentünk vhova, mindig megpisiltettem, ha kell, ha nem, az a biztos. Ha meg rájött a pisilés, akkor én megpisiltettem férfiasan. Volt amikor mentünk a boltba, előtte pisilt, de egyszer csak megszólal: "Anya, gyorsan menjünk pisilni!" Na akkor kimentünk gyorsan a bolt elé, és pisikélt. A nyár pont alkalmas volt arra, hogy leszokjon a pelusról, és nagyon ügyesen pisil többnyire ülve a bilin, és kakil. Mármint pisilni ritkábban szokott állva a wc-be. Ma már ott tartunk, hogy nem kell pelus nappalra egyáltalán, de éjjelre azért teszek még neki. Van amikor bele megy a pisi, de többnyire száraz. Hidegben sincs mit aggódnunk, mert ha rájön a pisilés séta közben, szól, "elbújunk", és szépen pisil most már úgy, hogy nem lesz olyan a bugyi nadrág. Otthon is nyugodtan gyakoroltasd Vele a pisilést, többször kérdezd meg Tőle, hogy kell-e pisilni. De ezt igazából Te látod, hogy kb. mikor kell pisilnie, ültesd rá a bilire/wc-re, és fog majd pisilni. Előbb-utóbb el fogja hagyni a pelust. :)
2011. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!