Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban létezik, h szinte...

Valóban létezik, h szinte egyik napról a másikra szobatisztává váljon egy gyerek?

Figyelt kérdés
Ez hogyan lehetséges? Annyi anyukától olvastam itt ezt. Mi kell ahhoz, h ez így történjen? Írna nekem erről pár sort az, akinek a gyerkőcénél ez így működött?
2011. jan. 27. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az kell, hogy igazán érett legyen rá. A Nővéremékék átjöttek egy hétig hozzánk lakni, mert messze lakunk, nyár volt. A Nagypapa vigyázott a fiaira. Úgy ment el hétfőn, hogy nem adott a gyerekre pelust, és ő egész héten egyszer sem pisilt, kakilt sehová, csak a bilibe.
2011. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A lányom.... - nem kell lepontozás nem sztárolom..-


egyik nap mutatta hogy nem kell pelenka kitettük a bilit és aznap még nem ment tökéletesen - volt baleset hogy játék közben későn kapcsolt- de két nap után már egyáltalán nem lett ilyen se.


bilizik.


a védőnőm azt mondta hogy minden attól függ hogy agyilag érett-e hozzá. most télen ha megyünk vele pl. vásárolni még bepelusozom mert nem érnénk ki vele a wc-re meg a ruha is sok rajta. de sérelmezi a pelust... jó jel!


én úgy csináltam hogy sima kockás rajzolt lapra kiirtam szépen a nevét mellé egy kedvenc matricával és amikor sikerült neki a pisi - még a kezdetekben- mindig adtam egy piros pontot a táblázatba ez motiválta ... édesség nem volt érte.

2011. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnál pontosan így történt.

Hozzáteszem, hogy bölcsibe járt, ott napi szinten rutinná vált már a vécé használata minden tisztába tételkor. A fiam pelenkás volt, mer sosem szólt, ha pisilnie kellett. Egy tavaszi napon megkértem, hogy vegye fel a cipőjét, s mire odaértem, levette a pelust, közölte, hogy neki nem kell. Innentől csak 1-2 alkalommal pisit csak be. Alváshoz, illetve autóútnál ráadtuk még a pelenkát.

Korábban sosem erőltettük a szobatisztaságot, így is 2,5 éves korára érte el.

2011. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A lányom február végén lesz 2,5 éves, de sajnos még mindig nem úgy látom, h érett lenne. Őt sajnos nem érdekelné a matricás motiválásom sem, biztos vagyok benne.

Annyian írják, h szólt a kicsi, h nem kell a pelus. Én a kislányomról el sem tudom ezt képzelni. Ruhástól ráül a bilire, szűkítőre, de anélkül... Pedig kész harc a tisztába tétel. Szavakkal mondja ő, h nem kell, de csak azért, mert én érvelgetek, h milyen jó dolog pelus nélkül élni, eltanulta tőlem ezt mondogatni.

Az az igazság, h talán azért "nem mer" megszabadulni a nadrágtól, mert így, télen, nem igazán engedem alulról meztelen szaladozni, nehogy megfázzon. Lehet, h túl óvatos vagyok, és ez nem jó. Szóval teljesen hozzá van szokva ahhoz, h mindig van ruha rajta alulról is.

2011. jan. 27. 15:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi esetünk: ismerte a bilit, néha bele is pisilt, stb, de pelusos volt még, csak próbálkoztunk. Kb. 2,5 éves volt. Egyik nap 11-kor szól, hogy pisilni kell (aznap már többször pisilt a pelusba, most is pelus volt rajta). Gondoltam: na és???

De erősködött, hogy neki pisilni kell. Ráültettem a bilire, belepisilt és onnantól (tehát adott nap 11 órától) szobatiszta lett, többet nem ment a pisi a peluba, ha ébren volt. Utána jött persze a délutáni alvásról és az éjsakai alvásról pelus-leszokás, de amikor ébren volt, akor azóta sose pilit be.

2011. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is így lett. Másképp egyébként nem nagyon tudom elképzelni a dolgot. Mert a gyerek nem hülye, minek erőltetné, hogy visszatartsa, hogy odafigyeljen erre, mikor ott a pelus, amibe beleengedheti bárhol, bármikor.

Mert nálunk is a mai napig van baleset meg táncikálás és könyörgés, indulj már el, mert nem érsz oda, de ugye egy pár csepp a bugyiba megy. És szerintem ha pelus lenne rajta a minimális erőfeszítést sem tenné meg.

Én nem adtam rá éjjelre sem és azóta sem pisilt be egyszer sem és visszatartja.A nagyobb kijár pisilni éjjel egyszer és vele vannak éjszakai balesetek két havonta egyszer.

2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 22 hónapos koráig hallani sem akart a biliről, hiába vettünk 3 különböző bilit, hiába kapott matricát, hiába ígértem neki fűt-fát. Mondogatta amit tőlünk hallott, hogy pisilni, kakilni a bilibe vagy a wc-be kell, de ennyi. Pedig hónapokig vittem magammal a wc-re, és úgy érzem mindent megtettem a siker érdekében, de nem jött össze. Aztán pont aznap amikor 22 hónapos lett este fürdés előtt, szokás szerint levetkőztettem a szobájában, nekem csörgött a telefonom így ott hagytam, mire visszamentem ült a bilin és pisilt. Kérdeztem tőle, hogy mit csinál , ő meg közölte, hogy neki pisilni kellett... Na azóta szobatiszta nappalra és éjszakára is. Talán ha kétszer-háromszor történt a baleset. Ma már 31 hónapos nagylány:)

Szerintem minden a gyerek fejében dől el, ha ő szobatiszta akar lenni az is lesz, ha nem meggebedhetsz akkor sem lesz az. Azt gondolom ez nem csak a szobatisztaságra igaz.

2011. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lányom betöltötte a 3-at, mikor szobatiszta lett (egészen pontosan 3 éves és 1 hónapos volt). Azt hittem, sose jön el a pillanat. Kb. két éven keresztül próbálkoztunk mindenféle módszerrel, felsorolni se tudnám már, tényleg minden lehetséges módszert kipróbáltunk, teljesen eredménytelenül. Magasról nem érdekelte, ha a bugyiba megy a pisi-kaki, játszott tovább, ha rákérdeztem, letagadta a nyilvánvalót.


Aztán már teljesen elegem lett az egészből, úgy éreztem, csődöt mondtam, nem érdekel tovább, lesz, ahogy lesz, én többé nem nyúzom vele.


Bepisilt, bekakilt továbbra is, otthon bugyiba, ha elmentünk valahova, pelusba (tiszta égés volt, mert egy ügyes, okos, értelmes, nagy lány volt, sokan a termete és értelmi képességei miatt középsősnek nézték, a lába közt meg ott a pelus. Amúgy épp emiatt nem is tudtuk időben elkezdeni az ovit.)


És aztán egy szép áprilisi napon egyszer csak hallom, hogy koppan a bili a kövön, gondoltam, kihozta a nappaliba játszani. Odamegyek, mit látok? Tolja le a nadrágját, ráül és pisil. Azóta tökéletesen szobatiszta, soha nem volt baleset se éjszaka, se nappal. Max annyi fordult elő 1-2 alkalommal, hogy annyira kellett már neki pisilni, hogy míg tolta le a bugyit a bili mellett, 1-2 csepp becsorrant.

2011. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a fiam, amikor szobatiszta lett. egy ideje már szinte naponta kérdeztem, hogy megyünk a bilire? de egyáltalán nem érdekelte, tiltakozott, rá sem ült. Aztán egyik nap azt válaszolta, hogy menjünk. Ráült, pisilt, nagyon megdicsértem és akkor megbeszéltük, hogy mindig szól majd. Mondta, hogy igen, mert oviba szeretne menni. Azóta szobatiszta, kezdettől fogva éjjelre is. Bár még jó ideig adtam rá éjjelre, reggel mindig száraz volt.
2011. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De jó Nektek, h túl vagytok rajta! :) Nekem ez még akkora szó és csoda, mint mikor a járás, első szavak, stb előtt álltunk. Lám, azoknak is eljött az idejük szépen. De úgy érzem, az eddigi életükben ez lehet a legnagyobb mérföldkő, ehhez kellhet a legtöbb értelem, ész.

Remélem, ha jön a jó idő, és nem kell annyi gönc, akkor bátrabban megválik a nadrágtól, pelustól, és így meztelen is hajlandó lesz ráülni a bilire, szűkítőre. Mert én úgy látom, ez is oka lehet, h még csak itt tartunk. És onnantól talán már nem olyan rögös és döcögős az út. :)

2011. jan. 29. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!