Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány fokig viszik a gyerekeket...

Hány fokig viszik a gyerekeket ki az oviban?

Figyelt kérdés

Teljesenki vagyok akadva,hogy az ovinkban -5 ,-10 fokig viszik ki a gyerekeket.A kisfiam folyamatosan beteg,már én is nagyon fázok minusz fokok alatt,nemhogy ennyire alacsony hőfokon.Azt mondja az óvónő,hogy valami jogszabályban benne van hány fokig lehet őket kivinni,keresgéltem a neten ,de ilyet nem találok sehol.Tud ebben segíteni valaki,milyen szabályok vannak erre?

S.O.S.


2011. nov. 28. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk múlt héten nem nagyon voltak kint. Én sajnálom, mert szerintem igenis jó nekik ha kint vannak, még ha csak 1 órára akkor is. Ha kicsit beteg akkor meg főleg jó nekik a friss levegő.

Kislányom mikor itthon volt köhögéssel, akkor is minden nap kimentünk.

2011. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze menjenek ki,de mínusz 5-6 fok az már sztem nagyon hideg.A múltkor mínusz 2foknál már csontig hatoló hideg volt.És sztem átfáznak egy óra alatt..én legalább is mindig úgy voltam nevelve és ezért is gondolom így,mert nagymamám bölcsődei dadus volt,hogy mínusz fokokban már nem szabad sokat kint lenni.Nyílván egy 3-4 -5 éves gyereknek már kell a levegőzés ,de ilyen hidegben sztem max fél óra.így is sokat panaszkodik a gyerek,hogy fázik,pedig a legvastagabb ruhát adom már rá..:S
2011. nov. 28. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak akkor nem viszik ki a gyerekeket ha esik és ha nagyon zord az időjárás/viharos szél meg ilyesmi/.Ovónők azt mondják jól öltöztessük fel őket,mert kell a mindennapi levegőzés főleg,hogy sok gyereket kocsival visznek hoznak és azoknak is szukségük van a friss levegőn sétára ,mozgásra,játékra.falun lakunk
2011. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk -10 ig kiviszik őket.

Meleg ruha, rétegesen, ennyi.Az óvoda kérte is, hogy minden gyereknél legyen overál, vagy síruha.

Ha nagy köd, vagy szél van, vagy jeges, akkor nem mennek ki.

Nem attól betegek, hogy kiviszik őket mínuszban, hanem attól, hogy együtt van 25 gyerek, akinek minimum a fele beteg, vagy lappang.

Akkor te 0 fok alatt ki sem engednéd? Nekem meg ez a fura.

2011. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, azért -2 az még szerintem nem csontig hatoló hideg.

Nem vagytok esetleg túl meleghez szokva a lakásban?

Mi a nemrégiben mikor -5, -6 volt reggel akkor is biciklire ültünk és eltekertünk az óvodába. Rendesen, rétegesen felöltöztetve nem lesz semmi bajuk szerintem.

2011. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk meg nem viszik ki a kiscsoportosokat, mert nagy macera öltöztetni őket. :-(
2011. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ez is érdekes,hogy macrerás öltöztetni.Én is kiviszem mínuszokban,de nem egy órára,húsz perc fél óra és annyi.Lehet mi a panelban a meleghez vagyunk szokva,itt sajnos biciklizni nem lehet..amikor vidéken laktam más volt,de az életünk is másabb volt..van amiért cserélnék van amiért nem:) nah mindegy köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 29. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!