Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelező az oviban étkeztetni...

Kötelező az oviban étkeztetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
én itthon vagyok és minden nap főzök,a gyerekeim pedig nem valami jó evők,ja és nem maradnak délutánra,ebéd utánig vannak oviban....ha ebéd előtt elhozom őket és nem esznek bent abba beleköthetnek?
2009. aug. 24. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötelező!!! De fel kell vértezd magad, hogy nem fognak örülni, az anyagi kiesés miatt. Valamikor a Házon kívül egyik adása foglalkozott ezzel, mert volt olyan óvoda, ahol azt mondták, hogy az étkezés a nevelés része. Ez nem igaz. És írtó drága és ehetetlen sokszor, ráadásul egészségtelen. Ha elég határozott vagy mehetsz egyedül, ha nem, jobb, ha mondjuk a párod is megy veled. A gyereknek joga van óvodába járni akkor is, ha pl. a szülőnek nem telik az ottani drága étkeztetésre, vagy otthon jobbat készít (értem, amúgy, hogy nem erről van szó.). Sok sikert ! :) (mi azért nem étkezhetünk az oviban, mert a fiam nem ehet semmi "adalékanyot", és ezt nem tudják biztosítani, ezért ástam magam bele a témába)
2009. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A fiam elég válogatós,szinte biztos vagyok benne hogy ha olyan étel van akkor nem hajlandó megenni majd,itthon pedig ugyis olyat főzök amit szeretnek....a héten jönnek az óvónők hozzánk majd megemlitem nekik,ha ők eldönthetik hogy hozzam el a gyereket alvás idő előtt mert ő nem alszik már délután akkor én is eldönthetem hogy itthon étkezzenek!Gondoltam hogy nem leszek a kedvencük de majd kiderül.Azért remélem emiatt nem fognak a gyerekekkel másként bánni.
2009. aug. 24. 15:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező,ha nem szeretnéd,nem kell befizetniEgyébként rendkívül finom ételeket kapnak,a gyermekeim imádják.Mit ne mondjak,ebédidőben vannak illatok...
2009. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha valamira allergiás(pl:tej,liszt)külön hoznak a gyermeknek ételt,a vegásnak is,ha a család kéri.
2009. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha tegyük fel befizetem de az én gyerekem eljön ebéd után(mert nem alszik délután),akkor az uzsijával mi van?
2009. aug. 24. 15:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkapja az usziját,amikor elhozod.Előre elkészitik a konyhán,mink is eljövünk ebéd után, nem alszanak ott,és mindig odaadják.Amúgy sokan,és a szülők többsége otthagyja az uzsit
2009. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

én ovis koromban ott ettem. förtelmes volt a kaja. Félig volt megfőve, hideg volt, kemény volt, nem volt íze, vagy ha ezekkel épp nem volt gond, akkor furcsa darabkák úsztak benne, vagy egyszerűen förtelmes volt! A drága óvónő mindig megtömött mindenkit! Nem maradhatott semmi. Erre konkrétan emlékszem (sajnos): tökfőzelék volt. én nem szerettem, de óvónéni sakkban tartott minket, kénytelen voltam enni... folyt az orrom és nem mehettem el zsepiért! Belefolyt az orrom a főzelékbe, és meg kellett ennem. Utána 2x is hánytam. Anyuék meg nem hittek nekem soha az erőszakos óvónővel szemben.


viszont hogy VÁLASZoljak is, biztos nem tetszik majd nekik, de a legjobb az, ha d.u. hazahozod őket, uzsi az oviból, de otthon és ebédre meg az otthoni. Úgy talán nem kékül be a sok színezéktől, meg nem lesznek olyan problémái, mint nekünk az oviban.

2009. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Maradj már magadnak a szinezékeddel!!normális vagy??azt se tudod miről beszélsz!!gyermekétkeztetésen dolgoztam,kizárólag természetes anyagból főztünk,állami cégnél!!milyen szinezékről beszélsz de sötétség??úgy főzünk mint te otthon,csak minket ellenöriznek is!!

legalább ahhoz szólnál amiről fogalmad van,ahelyett hogy másokat hülyitesz!!!

2009. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!ne veszekedjetek,felnőtt ember vagyok hülyíteni nem igen tud!:)

igazából nekem nem a kaja minőségével van a gondom hanem azzal hogy ahhoz hogy a gyerekem mindössze két kanállal egyen belőle ahhoz drága mulatság,főleg ugy hogy én itthon főzök minden nap.Meg itthon ha nem eszi meg akkor később meg tudja enni ha megkivánja,az oviban erre nincsen lehetősége,arról nem is beszélve hogy azt végképp nem szeretném ha erőltetnék nekik az evést mondjuk azzal a szöveggel hogy anya befizette akkor egye meg.Akkor inkább itthon reggelizik és utánna megyünk és itthon a megszokott módon ebédel jóizüen,annyit eszik amennyi jólesik.vagy nincs igazam?

2009. aug. 24. 16:44
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj kérdező,h kikeltem magamból,de utálom mikor olyat írnak,mikor abból egy szó sem igaz.Az étel minősége kiváló,azonban igazad van,hogy nem érdemes befizetned,ha úgy érzed h nem eszi meg az ételt.Általában nem szokták erőltetni,ha meg mégis,akkor a gyermek elpanaszolja otthon,és akkor Te tudsz lépni(megkérni,h ha a gyereknek nem esik jól,ne erőltessék)maradék mindig marad,azt egy fuvaros elviszi mosléknak.

Ha a kicsid ennyire keveset eszik,akkor nyugodtan nem kell befizetned,nem kötelező.Elég ha reggelizik otthon,majd ebédidőben hazaviszed :)

2009. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!