Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntetik az oviban a...

Hogyan büntetik az oviban a nem alvó gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nálunk az a büntetés,hogy elveszik tőle az alvóállatkát!!Tegnap mondta az óvónő,hogy ma már ne is vigye,mert tegnap nem aludt. Olyan szomorú volt! Bár én ezt egy másik anyukától tudtam meg ma reggel,mert az ő kislányával beszélgetett alvásidőben,és neki mondta,mikor elvitte délután. Nekünk nem mondta.Nem értetem miért mondja ma reggel a kislányom,hogy nem lehet vinni,mert mérges lesz az óvónéni.Persze én vittem,mert akkor még nem tudtam,most meg lelkiismeret furdalásom van,hogy miattam szidják majd le.
2011. szept. 7. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem büntették. A lányom nagycsoportban már nem tudott elaludni. Az óvónéni adott neki egy képeskönyvet, azt nézegethette csöndben az ágyban fekve.

A helyedben nem engedném, hogy elvegyék a gyerektől a biztonságot jelentő alvósát. Biztosan meg lehet beszélni a kislányoddal, hogy csenben kell lenni, az óvó nénivel meg azt, hogy adjon neki egy könyvet, úgy mint nálunk.

2011. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Te jó ég, ez az óvónő egy dilettáns és ráadásul rosszindulatú. Ha nem tud aludni az a gyerek, nem tehet róla! Gondold el, hogy most kezdődik az ovi, nyilván kicsit izgul, zaklatott, te sem tudnál aludni, ha valaki odaállna föléd és megfenyegetne, hogy most azonnal feküdj le és aludj el, mert különben elveszem a pénztárcádat. Ez nem normális ez az óvónő. Másrészt a gyerekeknek nem egyforma az álvásigényük, a bioritmusuk.

Hallottam olyat, hogy valaki nem engedi ki a gyereket a vécéről, amíg nem kakilt. Ez tök ugyanolyan szerintem.

2011. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sohasem aludtam az oviban, mindig a mellettem lévő lánnyal beszélgettem halkan, suttogva. Sosem büntettek meg érte. Igaz, ennek már 15 éve.
2011. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod,pont ezt gondolom én is.Egész nyáron nem aludt du.Mondtam is az óvónőnek,hogy elhozom ebéd után mert itthon vagyok a kicsivel,de ő azt mondta próbáljuk meg az ott alvást aztán majd meglátjuk.De nem értem minek kínozni,úgy sem fog aludni.
2011. szept. 7. 09:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az óvónők pont annyira idióták, mint az enyéim voltak... Fél éves korom óta nem aludtam délután, mert egyszerűen nem volt rá igényem. A bölcsődében ezt teljesen megértették, elfogadták, és amíg a többi gyerek aludt, addig én rajzoltam. Jött az ovi, ahol kötelezően benn kellett feküdnöm az ágyban, és a plafont bámulni, nem engedték, hogy felkeljek, hiába lett nekik többször megmondva, hogy én nem alszom délután. Vannak hülye óvónők sajnos, úgy tűnik, ez az eltelt évek alatt sem változott (20 éves vagyok). Beszélj az óvónőkkel, hogy ez nem megoldás, és ha minden kötél szakad, vidd haza ebéd után, mert csak traumaként fogja megélni az alvást.
2011. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem tud aludni, "büntetésből" feküdjön csendben, ne zavarja a többi gyereket, ne beszélgessen, ez oké.

De ha az én gyerekem alvósát elvennék, tuti megmondanám a véleményemet az óvónőnek.

2011. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozd el ebéd után, ha tudod, mert az óvónő nagyon nem kezeli jól a helyzetet! Ha pont azt veszi el a gyerektől büntetésképp, ami a biztonságot, az otthon melegét és a nyugodt alvást biztosítaná neki (alvós állatka), azzal csak az ellenkező hatást fogja elérni.


Az én fiam biztos, hogy "harcba szállna" az óvónővel, ha a szent Maciját nem adná neki oda... Ezek az alvós állatok általában a gyerekek legfőbb kincsei közé sorolhatóak, amihez nagyon kötődnek. Nem értem az óvónőt...

2011. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem büntetik. Az én lányom sem alszik 3 éves kora óta. Nekem nagyon bizonygatták, hogy ott elfárad, és eddig még minden gyerek aludt délután, az is, aki otthon nem szokott. Na, akkor az én lányom a kivétel. De állítólag csendben fekszik, és nézelődik. Az óvónőnek másképp kéne megoldani, adni neki egy mesekönyvet pl. hogy csendben nézegesse. Mondjuk nálunk nem lehet, csak nagycsoportban, mert kisebbeknek még aludniuk kéne! Szerintük. De én több helyen is olvastam, hogy 3-4 éves korban már teljesen normális, ha nappal nem alszik.
2011. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Azert nem buntetunk meg senkit, mert nem alszik. Azt viszont ruhellem, mikor szazszor is raszolok valakire, mert fejenall, rugdossa a mellette alvot, vagy hangosan enekel, de persze szavaim alkalmi suket fuleket talalnak. Ilyenkor at szoktam oket engedni abba a csoportba, ahol azok vannak, akik nem alszanak. Nalunk ugyanis nem eroltetjuk az alvast, a gyerekek ritmusahoz alkalmazkodunk.
2011. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bűntetés???!!Te jó ég, rosszat tesz, mert nem alszik? Ez tényleg a dilettánsság felsőfoka. Egyébként jobb helyeken kellene legyen egy külön helyiség, csoportszoba, stb,ahol játszhatnak azok a gyerekek, akik nem alszanak. Szerintem ez korrekt megoldás.
2011. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!