Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kíváncsi vagyok volt e más is...

Kíváncsi vagyok volt e más is így? Cipő és járás közötti összefüggés.

Figyelt kérdés

KÍváncsi vagyok, mert kisfiam 10,5 hónaposan egyedül ment már, itthon a lakásban nagyon szépen(mezitláb), viszont amikor kimentünk, akkor csetlett botlott, sokszor elesett. Vettem neki 11 hónapsan Siesta szandit (bokatartós) kintre. elég sokáig esetlenül közlekedett, majd augusztus végén(15 hósan), vettem neki egy Adidas cipőt, és abba gyönyörűen ment, nem voltak esések, és nem volt "most tanultam meg járni"menése.Én a cipőnek tudom ezt be így utólag. Lehet ha előbb kap másik cipőt, már hamarabb ment volna szépen... megkímélve őt egy pár száj sérüléstől, fog letöréstől...így utólag mondjuk mindegy.

Puszta kíváncsiságból érdekel, hogy más is volt e így.

Nem a márkát akarom "lehúzni" semmi ilyen nem áll szándékomba, csak kíváncsi vagyok.

KÖszi a válaszokat.


2011. nov. 28. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden gyerek esetlenül megy az elején, aztán később javul a járása. Van akinek pár hét alatt, van akinek hónapok kellenek. Ez nem a cipőtől függ. Egyszerűen csak javult az egyensúlyérzéke és ezért.
2011. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem még nem jár önállóan a fiam, de a bútorok, fal mentén szépen halad, úgyhogy múltkor kérdeztem a védőnőt, hogy majd milyet vegyünk neki, azt mondtam hogy a kínain és a Siestán kívül bármilyet :O. Azt mondta, hogy a Siesták egy kaptafára készülnek, ha kell, ha nem haránt emelősek.
2011. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írja: nem csoda, hogy a Siestában úgy járt, ahogy...

A Falcon cipőket tudom ajánlani a Siesta helyett.

Meg persze Elefanten, ha ki bírod fizetni :), de nem létfontosságú, épp elég drága egy Falcon is.

Egyébként némelyik kínai meglepően jó, csak tudni kell, mit figyelj rajta. A jó kínaik is ott vannak az ötezer forintnál.

2011. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a Falcon volt az első cipőnk, abban volt esetlen, aztán Siestát vettünk és abban már nem volt esetlen... Amúgy ortopéd gyerekorvos javasolta a Siestát. A lányom imádta :) Amúgy nem mindenkinek egyforma a lába, így meg kell találni a jó cipőt mindenkinek. Nálatok az Adidas vált be. Nekünk amúgy volt még egy nike is, de az se volt olyan jó, mint a Siesta. Őszi cipőnek In Extenso-t vettünk az Auchanba és az is szuper volt! :)
2011. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az elefanten és a clarks cipők váltak be, a fiaim is imádják:)
2011. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen az első cipő.

Mindkét gyerekem télvíz idején tanult meg járni: hótaposó volt az első cipőjük -- nem is tudtak járni benne. Sima kis picit bélelt bőrcipőt kaptak helyette, egy számmal nagyobbat, benne duplazoknival, hogy ne fázzanak -- egyből tudtak menni mindketten.

2011. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, Siestát én sem veszek többet..nekem az ortopédus ajánlotta. Most Pediped hótaposója lesz. Elefánten cipők is nagyon jók néztem azokat a cipőket is. Csak az ember tényleg a legjobbat akar a gyerekének, de nálunk az volt a gond biztos vagyok benne. Mert egész nyáron esetlen volt, mikor meg az Adidast megkapta, akkor egyből szépen ment.

Mégegyszer köszi:-)

2011. nov. 28. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztosan van összefüggés. Nálunk a merevebb talpú cipőben járt esetlenül a kisfiam, most egy bélelt, de hajlékony talpú cipőt adok rá kintre, és szerintem ügyesebben jár benne. Bent a lakásban gumitalpú zokniban jár, nem szereti a mamuszt, szandált.
2011. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A szandival nem volt gond, csak nem a te fiad lábára valót vettél. Jobban járjál utána, hogy egy normál egészséges lábú gyerekre mi való. De egy biztos, hogy az adidas az már egy ügyesen közlekedő gyereknek való, nem egy épp elindultnak. Majd egy év múlva talán már lehetne használni.

A siesta nagyon jó, mi már a harmadik cipőt, bakancsot koptatjuk. Egyik sem speciális cipő, csak épp annyira van megemelve bokánál amennyire kell.

2011. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi nektek is! Utolsó, fiam gyönyörűen megy az Adidas cipőben, illetve ment, mert már bakancsba vagyunk:-) Biztosan mi is rájövünk majd melyik a jó cipő az ő lábának. Most a pedipedekkel szemezek nagyon, mert puhatalpúak, bőrből készültek, és anynira nem vészes az áruk(8000 ft körül van). majd kiderül, mindenkinek köszi a választ:-)érdekesek voltak a leírások:-)
2011. nov. 29. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!