Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már én érzem rosszul magam...

Már én érzem rosszul magam hogy nem jár bölcsibe? 2 éves múlt. Itthon vagyunk, mert van egy 9 hónapos lánykám is így nem adtam be.

Figyelt kérdés

Most viszont sokszor megkapom (szintén 2 gyermekes) barátunktól, hogy pedig fontos hogy a saját korosztályával legyen...stb. Ő is otthon van a pici babával míg a nagy bölcsiben (államiban, nem fizetős).

Én is gondolkodtam rajta hogy magán bölcsibe beiratnám heti 1-2 alkalomra, de nagyon drága.

Már elgondolkodtam hogy én csinálom rosszul és ezzel "ártok" a gyerekemnek, hogy nem sokat van a korosztályával.

Játszótérre néha járunk, van, hogy jönnek barátok/rokonok akiknél hasonló korú a gyerek.


2011. nov. 29. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne érezd rosszul magad, kb. 3 éves kortól alakul ki bennük, hogy játszópajtásokat szeretnének.Semmi gond, a picinek is jó, hogy ő otthon van és ő se lesz féltékeny a picire.
2011. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem kellett beadnod. Egy gyermeknek 3 éves koráig az anyja mellett van a legjobb helye (az esetek legtöbbjében ugye).Nekem 2 évesen be kellett adni, de nagyon utáltam magam érte. Ő is nehezen szokott be. Nagyon szerettem volna itthon maradni vele 3 évig, de a pénz miatt nem lehetett.
2011. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy lemaradva mert szerintem az enyém még oviba se fog tudni menni szeptembertől pedig akkor már 3,5 éves lesz. Nálunk is jön a kis tesó januárban és ha nem tudunk valami csoda folytán egy autót venni nekem amivel mozogni tudok a gyerekekkel akkor be se íratom (kisváros, körzeti ovi 3km-re, buszjárat meg nincs errefelé). A másik hogy nálunk hatalmas a túljelentkezés és ha van kis tesó akivel anyuka úgyis otthon van nem szokták bevenni a nagyot.:( Szóval esetleg én is azt fogom tudni, hogy heti 2 alkalomra beadom valahová, hogy mégis legyen a korosztályával de még azt is nehezen tudom majd megoldani.
2011. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Én is örülök, hogy itthon lehetek vele-velük, csak már a sok beszólás/okítás után elbizonytalanodtam. Gyorsan elrepül ez az idő, és tudom, hogy vissza fogom sírni. Remélem idővel javul az anyagi helyzet és legalább 1-2 napra magán bölcsibe is be tudom íratni, ha fél napra is.

2011. nov. 29. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Csodálkozom,hogy beveszik a bölcsibe a nagyobbat,ha anyukája otthon van,nálunk ilyenről szó sem lehetne,bár mikor a kisfiamat szoktattam be annak idején,akkor egy másik anyuka mesélte nekem,hogy ő nem dolgozik,de a gyerek miatt nem tud otthon semmi házimunkát elvégezni,ezért beadja egész napra bölcsibe. (egy nagyobb kamaszgyereke volt még,nem volt mégegy pici )

Vállalkozó család volt,éttermeik voltak,így simán adtak munkáltatóit a bölcsinek.


Véleményem szerint nem korrekt a dolgozó anyákkal szemben,ha csupán "szocializálási szándékból" beadják az anyukák a nagyobbat bölcsibe és így aki pedig rákényszerül,hogy dolgozzon nem teheti,mert nincs hely a bölcsiben.

Arról nem is beszélve,hogy mennyit fog hiányozni betegség miatt és mennyit lesznek betegek majd egyszerre a tesók,mert a nagyobb hazahordja a betegségeket a kicsinek is.

2011. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, ezért még meg sem próbáltam beadni állami bölcsibe a nagyot, hogy "ne foglalja a helyet", ha úgyis itthon vagyok. De sokan nem törődnek mással. Legközelebb ha kapom az okítást, ezt is megmondom neki. Már elegem van abból, hogy én rosszabbul nevelem a gyerekeimet mint ő...stb.
2011. nov. 29. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!