Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam szeptemberben múlt 3...

Kisfiam szeptemberben múlt 3 éves, január végére várjuk a hugit. Készítgetem őt lelkileg a tesó érkezésére. Ez a "tesó hoz ajándékot" történet nálatok mennyire vált be? Mi történik akkor, ha a tesó nem hoz ajándékot?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez butaság. Semmi értelme, hát3 és fél éves nagy gyerek, örülni fog a tesónak! és fura lenne neki belegondolni, hogyan is hozhat egy picúr kis rózsaszín gombócka, aki csak alszik és cicizik naphosszat, ajándékot hozni, meg honnan? a pocakodból? :)

mi nem meséltünk ilyesmit, hazajöttünk a kórházból együtt 4esben, és nagy volt az öröm :)

2011. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk bevállt, legközelebb is így csinálnám, bár tény, hogy nem ezen fog múlni a dolog :)

Elsővel nagyon nem értek egyet, 3 évesen nem feltétlenül "kell" örülni a tesónak, pláne ha fiú. Miközben őt készíted fel, te is készülj fel az őszinte negatív megnyilvánulásokra is. Az én tapasztalataim abszolut pozitívak, de a környezetemben nemegyszer tapasztaltam mást.

2011. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem eleinte minden gyerek örül a tesónak. Később lehetnek gondok, amikor rájön, hogy vele még nem lehet játszani, ellenben anya minden szabadidejét leköti. Erre kellene inkább felkészíteni őt lelkileg.

Nálunk kislány az idősebb, és semmi probléma nem volt. Akkor kezdődtek a bajok, amikor elkezdett mászni, és elérte a játékait. Másoktól is hallottam már, hogy inkább a játékokra féltékeny a gyerek, nem is annyira az anyjára.

2011. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon bejött az ajándékot hoz a kistesó dolog. "Hozott" az öcsi egy fiú babát a lányomnak. A nagy sose kérdezte hogy honnan jött az ajándék, ellenben ő annak a babának az anyukája lett, és bár a kicsi 1 éves, azóta is a kedvence a baba. Így tennék legközelebb is.
2011. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam decemberben lesz 3 éves, és január közepére várom a hugit....:D

eddig nagyon lelkes, de egyben iszonyat anyás, úgyhogy én minden lehetőséget megragadok. Nálunk úgy lesz, hogy hugitól+tőlem kap, amikor hazajövünk valamit.

2011. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, ha a nagy először látja a kicsit, akkor mikor bemutatják a kistesót, akkor ne az anyja karjában lássa először, hanem az apjáéban nagyobbik tesójáéban, szomszédéban, bárkiében csak ne az anyjáéban. Állítólag úgy jöhet le a gyerek kis fejecskéjében, hogy most a másik baba elfoglalta azt a helyet ahol eddig Ő volt. Mostmár Anya nem Őt tartja a karjaiban, stb. Én is ezt tenném, ha úgy hozná az élet.

23/N

2011. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem történik akkor sem semmi ha a kistesó nem hoz semmit. Nálunk hozott egy autós könyvet, amit a kisfiam azóta is nagyon szeret (26 hónapos amúgy, 22 volt amikor a pici született) De azóta is amikor lapozgatja "elmondja", a "Bííí" hozta és örömmel lapozgatja. Nálunk bejött, sikerült eltalálnunk.
2011. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!