Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekem az ellenségem?

Gyermekem az ellenségem?

Figyelt kérdés
Elkeseredett anyuka vagyok. Van egy 3 éves kisfiam és egy 6 hónapos kislányom. Kisfiam kezdetektől fogva zavart minket a szoptatásban, és a kislányom mára már annyira "retteg " tőle, hogy nappal egyáltalán nem hajlandó szopni. Nem bántja, csak piszkálja, ugrál, zajong mellette. Már MINDENT kipróbáltam, de SEMMI nem segített. Nem lehet elterelni semmivel, ha szoptatok. Mármint a nagyot. Ha meg kizárom a szobából, úgy üvölt, hogy a kicsi azért nem szopik, mert fél. Más volt így?
2011. nov. 30. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
olyat nem próbáltál meg pl. hogy addig olvasod a kedvenc meséjét a fiadnak,míg a kicsit az öledbe fogva megszoptatod?Nálunk ez bevált
2011. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy az jut eszedbe, hogy a nagyobb a Te ellenséged.

Valahol azt hiszem a válaszomban már írtam, hogy kb hogy éli meg a nagyobb, ha "hazaviszel egy új gyereket"

Ennél többet ő három évesen nem ért, így ellenáll, féltékeny, és nem tudja felfogni, hogy miért változott meg minden. Ki az a betolakodó az életében, akivel most az ő akarata ellenére osztoznia kell.

Ez neki olyan, mintha a férjed hazaállítana egy új nővel, hogy szereti, szeresd meg Te is, mert neki ugyanolyan fontos mint Te. Szerintem bután néznél rá, és talán még nagyobb hisztiket vernél le, mint a kisfiad.


Nincs recept féltékenység ellen, főleg a kisfiad korába. Légy türelmes, de ne zárd ki, mert a lehető legrosszabb eredményt fogod elérni ezáltal.

Ja, és soha többet ne fogalmazz úgy, mintha az ellenséged lenne. Ha így teszel, akaratlanul is haragudni fogsz rá a semmiért. Nem hibás a fiad semmibe. Nem ellenség, csak egy elkeseredett, csalódott, szeretetre éhes kisfiú.

2011. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tipikus testvérféltékenység,nálunk is ez volt.
2011. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a második választ, de szerintem a kérdező anyuka azért így tette fel a kérdést, mert ez rövid és "velős", biztos sokan megnyitják. Nem negatívan értem, én is szoktam így.

Válaszolva a kérdésre, nálunk pontosan ez megy. Én épp emiatt tértem át egy hete a nappali etetéskehez a tápszerre. Reggel és este van még szopi, reggel a fiam még alszik, amikor szoptatok, este meg az apja szórakoztatja. Mivel a cumisüvegből elég szorgalmasan kell ám nyelni a szopihoz képest, az nagyon elfoglalja a kicsit, a nagy nem tudja elvonni róla a figyelmét. Az én lányom is 6 hónapos múlt, a fiam még nincs két éves.

2011. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!