Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhoznád az oviból délben,...

Elhoznád az oviból délben, vagy nem járatnád fejlesztésekre?

Figyelt kérdés

A kisfiam fejlesztésekre szorul,mert nagyon figyelemzavaros ,magánúton járatjuk szakemberekhez,mert az óvoda nem tudja biztosítani neki a fejlesztéseket.

Idáig kérték az óvónénik,hogy délben hozzuk el haza ,mert sok a gyermeknek az egész napos önkontroll,hamarabb elfárad,hamarabb kezelhetetlenebb mint a társai,én pedig kis ideig még itthon vagyok GYED-en (már csak pár hónap).

Idáig el tudtam hozni minden nap az oviból délben autóval,de most úgy tűník nem lesz autóm hónapkig (tömegközlekedés egyáltalán nincs a déli órákban,csak reggel és este),így legfeljebb az apukája félbehagyja a munkáját 11 óra felé,hogy odaérjen a gyerekért délre,majd kb 13 óra felé tud visszaindulni a munkájába miután leadta nekem itthon a gyereket,kb fél kettőre érne vissza.

Ezt a főnöke nem engedi neki egyrészt,de ha engedné is,annyi plusz üzemanyaggal járna ,hogy nem hazafelé hozza el a gyereket az oviból mikor végez a munkahelyén,hanem délben elmegy az oviba,majd hazahozza,majd vissza a munkahelyre,hogy ha ezt minden nap csinálná,akkor a fejlesztéseket már biztosan nem tudnánk finanszírozni,mert házkölcsönünk is van sajnos.

Elmondtam mindezt az óvónéniknek,de azt mondják higyjem el mindennél többet ér ennek a gyereknek ha hazamehet délben.

Könyörögjön a férjem a főnökének,hozza haza minden nap délben a gyereket,majd később dolgozzon késő estig,hogy behozza a lemaradást,a fejlesztéseket pedig felejtsük el...?


Fejlesztés,vagy hazahozatal bármi áron?


2011. nov. 30. 13:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Hú,ez nagyon nehéz helyzet.Miből áll a fejlesztés?A nevelési tanácsadóba nem tudnának segíteni?
2011. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Most nem értem. Ha nem hozza haza a férjed, akkor fejlesztésre hogy tudna menni? Vagy az 4 után van?
2011. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

És ha teljesen kivennéd az oviból, és csak a fejlesztésre vinnéd?


Amúgy az a baj, hogy az óvónéni megnyilvánulása két dolgot is jelenthet, de az óvónéni ismerete nélkül lehetetlenség eldöntenem, melyikről is van szó.

Mert lehet, hogy szakmailag tényleg úgy látják, ahogy mondják, de az is lehet, hogy kényelmesek, és azért mondják ezt, mert nem akarnak többletmunkát...


Viszont azt nem értem, hogy ha csak kocsival lehet közlekedni, akkor fejlesztésre hogy viszed el?


Amúgy más lehetőség nincs? Nem tudom hány kilométer, de ismerek olyan anyukát, aki biciklis utánfutóval szállítja a gyermekeit oviba és haza.

2011. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Jártunk már oda is,ott kaptuk azt az eredményt,hogy figyelemzavar miatt vannak a viselkedésbeli problémák.
2011. nov. 30. 13:16
 5/30 A kérdező kommentje:

"Most nem értem. Ha nem hozza haza a férjed, akkor fejlesztésre hogy tudna menni? Vagy az 4 után van?"


Azokon a napokon nem menne oviba amikor fejlesztésre vinném,reggel is szoktunk menni.

2011. nov. 30. 13:18
 6/30 A kérdező kommentje:

"Viszont azt nem értem, hogy ha csak kocsival lehet közlekedni, akkor fejlesztésre hogy viszed el? "


A következőképp oldom majd meg:a nagymamát megkérem,hogy vállaja el addig a kissebbet,a nagyobbal felülünk a buszra elbuszozunk a kisvárosba ahol az ovi és nem messze a gyógypedagógus is van,majd mikor végeztünk ,felülünk egy másik buszra irány a nagyváros,a nagyvárosból pedig hazavonatozunk ,haza is érünk kb délután fél négyre.

2011. nov. 30. 13:22
 7/30 anonim ***** válasza:

Én beszélnék a fejlesztős szakemberrel. Ő mit lát? Szüksége van még fejlesztésre? Ha igen, akkor nincs mese, meg kell próbálni az egész napot. Persze, elhiszem, hogy az óvónéniknek az a könnyebb, ha hazahozod délben, de meg kell érteniük, hogy:

- a férjed állása fontos (gondolom nem hiányzik, hogy most ezért lapátra tegyék)

- a gyereknek apa is kell, nem egy valaki, aki délben elhozza, belöki az ajtón és ennyi, mert késő estig dolgozik

- ha te már csak pár hónapig maradsz otthon gyeden, akkor ez a megoldás is csak pár hónapig lenne jó, nem?

- látatlanba én azt mondom, hogy talán a fejlesztés fontosabb, mint az, hogy ebéd után otthon legyen - de ezt is inkább a szakemberrel kéne megbeszélni.


Vagy keresni egy olyan anyukát, akinek ha fizeted a benzint el tudja hozni a fiadat ebéd után - ez lenne a legjobb.

2011. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

"Amúgy más lehetőség nincs? Nem tudom hány kilométer, de ismerek olyan anyukát, aki biciklis utánfutóval szállítja a gyermekeit oviba és haza."


15 km ,érdekes lenne biciklis utánfutóval.

2011. nov. 30. 13:23
 9/30 A kérdező kommentje:

"És ha teljesen kivennéd az oviból, és csak a fejlesztésre vinnéd"


Óvodaköteles elmúlott már 5 éves.

2011. nov. 30. 13:24
 10/30 anonim ***** válasza:

Most látom csak a kommentjeidet:

Ha úgysem viszed aznap az oviba, gondolom, nem heti egyszer jár fejlesztésre, akkor nem lehet, hogy most teljes elánnal a fejlesztésre koncentráljatok és hagyjátok az ovit a fenébe?

2011. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!