Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ha kisfiatok...

Ti mit tennétek ha kisfiatok véletlen balesetet csinál az oviban?

Figyelt kérdés

Az óvónénitől nem messze dobálóztak hogy avarral vagy kővel azt sosem tudjuk meg,az óvónő arra lett figyelmes hogy a kisfiam amit eldobott az a másik gyerekben kitört előröl a jobb felső foga,nem túl sok maradt belőle...A legjobb barátja,az óvónő is azt mondja biztos nem volt szándékos,mert nem egy agresszív gyerek,ő is azt mondta hogy csak játszottak (3évesek).

Ti mit tennétek a helyemben hogyan kérjek bocsánatot??írtam e mailt mert csak azt az elérhetőségüket tudom....találkozni nem igen szoktunk...Nagyon lelkiismeret furdalásom van...


2011. dec. 1. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
ne emészd magad, előfordul, gyerekek.
2011. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Vennék a kis csorbacsíknak valami kis ajándékot. Az oviban bevárnám a szülőt, aki érte megy és akkor adnám oda. Biztos, hogy véletlen volt. Szerencsére tejfog tört le, majd nő helyette másik.
2011. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Oviban egy kislány miatt felrepedt a szám, az egyik óvónő vitt a sebészetre... Senki nem kért érte bocsánatot! Ovis "baleset" , sajnos előfordul! Ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod! :)
2011. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Megesik az ilyen véletlen, anno én is levettem a óvoda homokozójának betonszegélyét fejjel.

Egyszerű baleset, nem történt maradandó sérülés, úgyhogy semmi gond.

2011. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenki nyugtatgat hogy előfordul itthon is,ráadásul tesóm dadus (máshol)ő is azt mondta előfordul..de mégiscsak az én fiam én vagyok a felelős igaz nem voltam ott....Remélem találkozok a szülővel,bocsánatot kérek...csak azt sem szeretném hogy a szülők pletykáljanak hogy milyen rossza fiam..ne játszanak vele...pedig oviban elég jól viselkedik...Köszönöm a hozzászólásokat!és a nyugtatást!Úgy néz ki csak én rágom magam rajta,pedig az óvónő is azt mondta előfordul..még nem tudom ezeket a dolgokat hogy kezelni első ovisom...

2011. dec. 1. 22:23
 6/15 anonim ***** válasza:
Vard meg amikor reggel viszi a kicsit es mondd el mit gondolsz az egeszrol, oszinten, kerd meg, hogy tudsz-e segiteni nekik valamiben, vagy suss neki egy nagy tal finom sutit. Kajcsi mindig jol jon, arra lehet fokuszalodni. Csinalj edes kis formakat, szineseket, egyenek mind a ketten, a te gyerkocod es a masik is.
2011. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne értsd félre, nem akarlak támadni, de azért fura, hogy itt indenki ennyire elbagatellizálja a dolgot... Még ha "csak" a foga is tört le, azért ez maradandó sérülés, lehet, hogy ez után elkezd majd romlani az a fog, ami pedig a még ki sem bújt maradandó fogat is tönkre teheti. MOndjuk én minimum azt felajánlanám, hogy a fogorvosi költségeket kifizetem.

De ennyi erővel ugye akár a szemét is kidobhatta volna...nem sokon múlt. AZért az ilyesmit nem hiszem, hogy el lehet intézni annyival, hogy gyerekek, előfordul... Nekem mondjuk alap dolog, hogy arra tanítom az első perctől a gyereket, hogy nem dobálózunk semmivel, nem rohangálunk vagy hadonászunk bottal, nem szórjuk a homokot, a hógolyót sem dobjuk csak lábra - pont azért,. mert ilyenekből könnyen lesznek balesteket, és már az egészen kicsi gyerek is tanuléja meg, hogy vigyáznia kell a másik testi épségére is. Sajnos azt látom, hogy ez manapság a legtöbb szülőt nem érdekli, pl. játszótéren röhögve nézik végig, hogy a gyerekük a másik gyerek arcába dobja lapátistul a homokot, vagy letört botokkal szúrkálják egymást a szülőktől egy méterre. :(

2011. dec. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tényleg véletlen baleset, de azért azt valljuk be, biztos minden anyukának jólesne, ha a másik anyuka beszélne vele erről és biztosítaná az együttérzésről. Én javaslom, várd meg az anyukát és akkor ott a gyerkőcnek adj egy gyümölcsöt "fájdalomdíjként". Biztosan jól veszi ki magát.
2011. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván gyerekek, és előfordul, de ha valakinek a saját kicsijével történik akkor már nem veszi ilyen lazán... Szerintem kérdezd meg az anyukáját hogy tudsz-e neki valamiben segíteni.
2011. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Írtam e-mailt még aznap,és a fogorvosi számlát természetesen beleírtam hogy vállalom...az óvónő azt mondta mivel első fog nem csinálnak vele semmit...gondoltam csinálok egy tortát és hétfőn odaadom nekik,,bár nem tudom mikor szokott a gyerkőcér menni,de igyekszem megvárni,elöbb menni....

Az e-mailre nem írt még vissza,azóta nem találkoztunk sajnos.Ennyit tudok tenni..

Egyébként nálunk sem szokás a dobálózás...van egy kicsi tesója és én is arra nevelem hogy nem szabad...nem is csinálta eddíg..nem tudom most miért,,,eddíg ő volt az aki a játszótéren is szó nélkül tűrte hogy homokot szórnak direkt a hajába....nem rossz az én fiam....

2011. dec. 2. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!