Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónaposan cumi? és cumis...

21 hónaposan cumi? és cumis üvegből való ivás? Nem eszik egyedül. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:50
 1/7 A kérdező kommentje:
bilit meg nem is akarja látni se!
2011. dec. 2. 12:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem legyél türelmes! Nem minden gyermek fejlődik egyformán. Van aki már 1 évesen egyedül eszik, bilire ül és van olyan is aki mindezt 3 éves korára teljesíti. Ne legyél "erőszakos" vele! Ne legyen Neki ez "muszáj". Esetleg ha van Vele közel egykorú gyermek a környezetetekben és Ő egyedül eszik, akkor próbáljátok egyszerre etetni a csemetéket. Hátha kedvet kap a Tiéd is a kanál használatához.


Sok sikert! Biztosan menni fog!

2011. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az enyém 2 éves, és ma sikerült először a bilibe pisilni. no nem kell mondanom, hogy eljártam Neki az örömtáncot. :) Kinevetett.

Az első válaszoló

2011. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Várd ki, amíg elérkezik az ideje mindennek.
2011. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 24 hónaposan kezdett el pohárból inni, 27 hónaposan rakta le a cumit :), és 3 éves múlt, amikor szobatiszta lett.
2011. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem még nagyon korai minden, amit írtál. Lassan nekiállhat egyedül enni falatkákat, aztán kanállal, 2 éves kora után ihat pohárból (1/3-ig töltsd csak neki vízzel a poharat), és nagyon nem zargatnám 2,5 éves kora előtt a bilivel.
2011. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, majd megérik rá.

Az én kisfiam is 21 hós, most kezd próbákozni a kanállal, de ezidáig csak játszott vele. Most is inkább játékszer a kezébe, de néha bekap egy-egy kanállal. Én nem erőltetem, de megfogtam a kezét, amiben a kanál volt és megmutattam neki, hogy ne a kanalat emelje a szájához, hanem Ő hajoljon a kanálra, így nem esik le annyi a kanálról és van egy kis sikerélménye.

Bili nálunk is kizárva. Szorulásos szegénykém és csak beöntések után ültetem rá, tehát neki van egy tartása a bilitől.

Cumiról egy hónapja szoktattam le. Ha te is le akarnád szoktatni (persze ez a te döntésed), akkor apránként kezd. Én 10 hósan elvettem nappalról, majd 14 hósan elalvásokkor, és most egy hónapja letettük az éjszakai cumit is. De azt tudd, hogy minél később szoktatod le, ill. dolgokhoz, annál nehezebb, mert egyre több az esze. Én ezért is hagytam el a cumit.

Cumisüveg még megvan, de nagyon szépen iszik pohárból is.


A lényeg szerintem, hogy azért néha mutogatsd neki a kanalazást és a pohárból való ivást is és szépen lassan megszokja. Hisz amíg te nem mutatod meg neki, fogalma sem lesz arról, hogy létezik más módja is az evésnek és ivásnak.

Légy türelmes, és megérik mindenre.

2011. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!