Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyereked...

Mennyi idős volt a gyereked mikor önállóan kezdett el enni? Mit csináljak ha a lányom egyedül szeretne enni, de így sose fog jóllakni? Hagyjam?

Figyelt kérdés

20hónapos,és már teljesen önállóan enne. Ha segíteni akarok neki nem hagyja,hisztizik. Villával elég jól megy neki,bár annak is az a vége hogy inkább kézzel fejezi be az evést. Kanállal inkább a sűrűbb ételeket tudja,a levest ugye kiönti. Ha megunja az is kézzel enné.

Örülök hogy ennyire önálló,és próbálkozik,de így nem lakik jól,és éjjel is felkel hogy éhes. De az istennek nem hagyja hogy segítsek neki!!!


2011. dec. 1. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Második csemetém 9,5 hónaposan kezdte ezt. Visított, ha valaki kanállal közeledett felé, csak saját maga volt hajlandó enni és csak kézzel szedegette fel. A leves egy éves koráig TABU volt emiatt, a sűrűjét kitettem neki tányérra. Addigra kanállal/villával is megügyesedett, 15 hónaposan gyakorlatilag egész jól ment már neki.


Szerintem nem baj, ha egyedül csinálja. Adj rá megfelelő "védőfelszerelést", mindenből kicsi adagot tegyél ki egyszerre a tányérjára.

A levesnek csak a sűrűjét add neki, és amíg azt eszi, közben egy másik kiskanállal a saját tányérodból észrevétlenül pár kanál levet bele is tudsz lapátolni. (Legalábbis ez nálunk bejött)


Nálunk úgy ment, hogy amikor elfáradt, de még éhes volt, akkor kérte, hogy etessük.

2011. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy tipp, mindent mély tányérból adj neki. Krumplit, husit is. Így kevesebb megy mellé, és könnyebben kanálra teszi.

első

2011. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. dec. 1. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is bevált, hogy hagytam enni őt a saját kanalával, de közben egy másikkal én is adtam neki közbe-közbe.
2011. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is. 20 hós a kislányom. Egyszerüen nem fogadje el, ha etetni akarom. Elég ügyesen eszik, de nagyon keveset. joghurtot, pudingot, levest "issza", ha már megunta kanalazni, van olyan étel(pl. rizs), amibe belemarkol. Semmiképpen nem engedi, hogy etessem.

Talán jobb így. A sógornőm még most is eteti a 8 éves kislányát. Ő egyszerüen nem hajlandó enni, inkább órákig ott ülne az asztalnál.

2012. jan. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!