Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van most valami magas lázzal...

Van most valami magas lázzal járó vírus?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányomnál pénteken kezdődött akkor 37,7 hőemelkedéssel, azonban szombaton 39,1-ig ment föl, ma is már 38,6-ig. Kb. 5-6 órát bír lázcsillapítás nélkül, utána mindig olyan magas, hogy kell adni neki. Az orrából gyakorlatilag nem tudunk kiszívni semmit. Egyéb tünete nincs. Van hasonló vírus mostanában, ami több napos magas lázzal jár?
2011. dec. 4. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5. napja lázas. Holnap viszem vissza a dokinhoz. Szerdán már voltunk, helyettesítő doki volt. Péntekre rendelt minket vissza, azt mondta még piros a torka, én meg mondtam, hogy még mindég lázas, ennek ellenére nem adott gyógyszert. Pedig már kellene. A mi dokink ha már piros a torka gyógyszert ad, hogy ne ez legyen a vége. Neki is 38-39 között van, főleg este.
2011. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Nálunk tegnap volt kinn az ügyelet, de bosszúságomra pont akkor ért ide a doktornő, amikor a gyógyszer levitte neki a lázát és előtte mértük 36,5 volt. És mivel a kedve is jó volt, egészen mást mutatott a kép, mint amikor 39 fokos lázzal leverten feküdt. Nekünk múlt héten volt még lázas, de az nem volt ilyen durva és ugyan kiváltottuk az antibiotikumot, de végül nem kellett elkezdeni szedni. Szerintem holnap ebből az lesz, csak bosszant, hogy a tegnapi doktornő nem mondta, hogy kezdjük el szedni, pedig már 1 nappal beljebb lennénk. :( Ő nem szokott adni antibiotikumot. Persze én sem vagyok a híve neki, de amikor már több napja lázas, akkor szerintem indokolt lenne. Viszont így meg hiába van kiváltva itthon, mivel orvos nem mondta, hogy adhatom, nem merem elkezdeni. Inkább megvárjuk a holnapot.

Jobbulást Nektek is!

2011. dec. 4. 14:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Kiderült. Torokgyulladása van. Azért a masszív láz. Még mindig csak lázcsillapítókra enyhül időlegesen. Nagyon mérges vagyok az ügyeletes orvosra, mert belenézett a torkába és nem mondott semmit. Pedig nem hinném, hogy amikor már 39 fokos láza van és tombol benne a gyulladás, akkor a torka szép lenne és ne lenne gyulladt. :( Nálatok azóta megoldódott?
2011. dec. 5. 14:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Na, akkor az az orvos sem ért semmit. A mi gyerekorvosunk is ki volt akadva, hogy hogy nem adott gyógyszert 3 nap láz és piros torok után. Ami után szegénykémnek ez miatt gennyes mandula gyulladása lett. Az biztos, hogy a városba szét viszem a hírét, ennek a sarlatánnak.
2011. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jobbulást Nektek!
2011. dec. 5. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszi. Most is lázas, remélem holnap már ne lesz az. Elkezd hatni a gyógyszer. Ti is gyógyuljatok
2011. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi újság? Lázas még a gyerkőc? A lányom éjjel még az volt 38 C, most délelőtt csak 36,5-öket mértem.
2011. dec. 6. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy érdeklődsz. Este még lázas volt, de ma dél körül már nem (eddig mindég). Csak hőemelkedése volt, épp hogy csak 37 fölé ment. Úgyhogy javulgat a kis drágám. Ma már kicsit rosszalkodott is:-) Ez is jó jel. De még nincs jól, mert nem hisztizett, hogy szeretne csokit enni a miki csomagból:-)
2011. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csak egy kis mogyorót evett belőle, meg 1,5 dörmi kismackót.
2011. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg javulgat. :) Nálunk egy kinder tojást bontott ki, de az kellett, ami benne volt. Az étvágy még nálunk sem a régi, bár azért eszegetett halrudat rizzsel, kis húsleves lét, kalácsot. Nálunk ma már nem volt hőemelkedés sem (eddig kopp-kopp).
2011. dec. 6. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!