Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magas lázzal járó vírus. Más...

Magas lázzal járó vírus. Más is elkapta?

Figyelt kérdés

15 hónapos lányom tegnap reggel óta lázas. 38,9-el kezdtük, 37,5 alá nem tudtam lenyomni, most 38,4. A kúpra, meg a Nurofenre nemigen reagál, a hűtőfürdő átmenetileg levitte este. A doktornő szabin van, helyettes holnap lesz, az asszisztensnő azt mondta, hogy most van egy magas lázzal járó vírus, és mást nem tudok, mint csökkenteni a lázát. Tegnap elvittem az ügyeletre, ott nem beszéltek erről a vírusról, a tüdeje tiszta, egy picit pirosas a torka. Ha valaki átesett már ezen, hány napig tart? Mit csinálhatok a picikémmel?


Még egy kérdés: a Germicid-C kúp csak receptre kapható?


Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 28. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Foga miatt nem lehet? Nem fogzik? Nálunk a fogacskák előbújásakor voltak ilyen tünetek!
2010. jún. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd el valahova máshová (környéki település) orvoshoz! Ügyeleten nem tudhatják, épp milyen vírus van. Germicid-C receptre, sima Germicid anélkül is kapható. Csillapítsd a lázát, adj neki sok folyadékot! Jobbulást! :)
2010. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.) Most bújt ki 2 foga, éppen nem jön

2.) Lehet, hogy megpróbálom. Tök jó, hogy úgy megy el szabira a doki, hogy nem gondoskodik a rendelési idő teljes lefedéséről a helyettessel.

2010. jún. 28. 08:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a múlt héten estünk át ezen a víruson. Ugyanígy nagyon magas láz, de egyéb nem. Az én babámnak az első nap 39.7 volt a láza. Akkor szinte egész nap lázas volt. Felváltva használtam a lázcsillapító szereket, nurofen szirup, germicid c kúp,(receptes) nurofen kúp,supp.antipyr.kúp(receptes.erősebb)hűtőfürdő,vizes pelus a törzsre. Az orvosunk azt mondta csillapítsam a lázat, mást nem tudunk tenni. Inni ivott sokat, de enni szinte semmit. Ez 3 napig tartott, és a 4-ik nap már csak hőemelkedése volt. Délután allergiaszerű pöttyök jöttek ki az egész testén. Az orvosunk látta és azt mondta ettől az erős vírustól és láztól, de 1-2 nap és ez is elmúlt. Nehéz időszak volt de elmúlt és már jól vagyunk. Kitartás nektek, és jobbulást a babádnak! Rendbe fog jönni!

2010. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg csak pár napig tart.Nekünk az első 2 éjszaka a legnehezebb,mert nem lehet 38 alá vinni olyankor a lázát.Napközben még el is volt,borogattuk,az éjszakák viszont szenvedősek voltak.De ahogy jött úgy múlik el.
2010. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Éjjel szerencsére aludt (volna), de 2-kor megnéztem, meleg volt a homloka, és mérés közben felébredt. Csak köztünk aludt vissza. Úgy kell nekem. :-) Amúgy akkor (is) tényleg lázas volt, így jogos volt a mérés és a csillapítási kísérlet, ami nem jött össze. Ma még nem volt 38 alatt. Most 38,1, megyünk hűtő fürdőzni. Még esetleg annyi, hogy ha folyton feláll a kádban, akkor zuhanyzással is lehet hűteni?
2010. jún. 28. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:
ez a 3napos láz, semmi más teendő nincs a lázcsillapításon kívül. 8hónapos kisfiam 2hete esett át rajtja.
2010. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A hűtő fürdővel 37,9 lett, most alszik. Hívtam a védőnőt, ő is a 3 napos lázra tippel. Hát akkor még 1 nap. Majdcsak vége lesz. Amúgy éjjel is simán felkeltem, amikor lázas beteg, akkor valahogy nem érzek fáradságot. Csak lelkileg nehéz, mert nem tudok rajta segíteni, és neki sem jó, ha lázas.
2010. jún. 28. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!