Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt megteheti a bölcsődei...

Ezt megteheti a bölcsődei gondozó?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak folyik az orra, közölte vigyem el orvoshoz, mert ő így másnap nem veszi be. Jó elvittem, dokinéni jól leteremtett, hogy egészséges gyereket nem kéne betegek közé vinni, mert így tuti elkap 3 nyavalyát és sosem fog kikecmeregni belőle a gyerek. (sosem volt még beteg a 3 napos lázon kívül a fiam, így meg is volt lepődve, hogy viszem be a vigyorgó gyerekemet a rendelőjébe...)

Megvizsgálta tetőtől-talpig ha már ott vagyunk, de mondta orrfolyással nem fogja kiírni, mert ez nem betegség, és minket sem tud emiatt kiírni, hogy az orrát törölgessük otthon, ezért előbb-utóbb kirúgják őt is és minket is, ebben teljesen igaza van. Egyébként megemlítette mellékesen, hogy 3 bölcsibe jár ki két naponta, és a gyerekek 80%-nak csorog az orra...

Ráadásul a munkahely nem fizet egy nap táppénzt, minimum 3 napot kéne itthon lenni, gondolom ez minden munkahelyen így van. Kikaptuk az igazolást, hogy közösségbe mehet, ma mégis haza akarta küldeni a gyereket, mert orrfolyós gyereket nem veszünk be blabla.. Na akkor én begurultam, és beszóltam neki, hogy kifizeti-e a napi 10ezret, amit egy bébicsősznek kellene fizetnem, mert nekünk dolgozni kell járni, különben kirúgnak?? Na akkor nagy duzzogva bevette a gyereket, de már előre hallom, hogy délután fogja mondani, hogy vigyem vissza az orvoshoz. De ez így nem állapot, hogy két naponta igazolásért állunk sorba az egészséges gyerekkel, hogy járhasson bölcsibe. (a gondozó amúgy helyettesítő, mert a mieink szabin vannak) De engem az háborít fel, hogy a doktornő szavait és igazolását bírálja felül! Nálatok hogy állnak ehhez hozzá?


2011. dec. 7. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Szólj a vezetőnek. Kérdezd meg tőle.

hátha nem kell többet elviselned a kedves gondozónőt...

2011. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Épp most tanulok bölcsődei gondozónőnek és kutya kötelességük bevenni az orvosi igazolással rendelkező gyereket,de vannak olyan szülők akik felhívják az orvos ismerősük és közlik vele hogy kéne a gyereknek egy igazolás mert nem engedik a bölcsibe,és kész el volt intézve betegen járt tovább a gyerek bölcsődébe,és az egész csoportot megfertőzte. de egyébként neked adok igazat mert egy kis orrfolyás nem a világ vége és nem kéne belekötnie ennyire a gondozónőnek,mert akkor ennyi erővel be is zárhatnák mert minden gyereknek folyik az orra:)
2011. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi ahhoz a dokihoz járunk aki a bölcsődénkbe is kijár. Pár hete nem volt hajlandó kiírni a köhögő, orrfolyós gyerekemmel, mondván, hogy nyugodtan mehet bölcsibe, semmi baja, majd elmúlik. Ezt nem hiszem, hogy egy sima gondozónő felülbírálhatja, pláne ha kaptál írásban egészséges igazolást. Egyébként nálunk mindíg folyik az orra a fél csoportnak. Ha nem lehetne így bevinni a gyerekeket akkor miért kérnek papírzsebkendőt a tisztasági csomagba?:-))) Szerintem ne foglalkozz a gondozónővel, pláne ha csak helyettesít. Ha nagyon ellenséges beszélj a vezetővel inkább.
2011. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Ilyet nem tehet. Ha orvosi igazolásod van róla, hogy mehet közösségbe, mert nem fertőz, akkor neki kutyakötelessége bevenni, sőt még cseppenteni is az orrába, amikor alszik. Nálunk még az oviban is csepegtetnek, hogy tudjanak aludni.
2011. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megerősítettetek.:)

Én is így gondoltam. Amúgy én nem gondolom, hogy felelőtlen lennék, mert már 3 hete beoltattam influenza ellen is, biztos ami biztos, a fiam volt az első, akit beoltottak. Akkor is folyt az orra, még mondtam is a saját gondozónak, hogy nem biztos, hogy megkapja, ő meg legyintett, hogy akkor sosem tudnák beadni a gyerekeknek. Így még oltás előtt elmentem megkérdezni, hogy vigyem rögtön a beteg oldalra vagy mi legyen. Akkor is mondta, hogy a beteg oldalra szigorúan csak lázzal, vagy más heveny tünettel vigyem. Minden dologgal megkeresem állandóan, minden lelettel (szemészet, fogorvos-ami nem kötelező még ebben a korban) elmegyek hozzá és beíratom. 2 hete könnyezett a fiam szeme, rögtön vittem, hogy fertőző vagy nem fertőző-e a kötőhártya gyulladása, mert nem akarok senkit sem megfertőzni, szóval nem kamuból kaptuk az igazolást, bár reggel nagyon úgy állította be a gondinéni.:( De ha délután kötekedik, megadom a doktornéni számát, hívja fel, beszéljen vele és akkor bíráskodjon felette.

2011. dec. 7. 12:07
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, a papírzsepi. Most is egy 100-as helyett vittem 2*100-at, bár ezt még a mi gondozónknak adtam, aki nem győzött hálálkodni érte.

Meg ami érdekes volt, hogy hétfő délután az említett gondozó mondta, hogy nagyon folyik a gyerek orra, látja most töröltem meg és milyen... Na, mondom letörlöm, hát úgy oda volt száradva, hogy az körülbelül 1 órája nem volt letörölve, mert 5-10 perc alatt nem köt oda, popsitörlővel vakargattam le a gyerek orrát. Nekem sem tetszik ez a helyzet és ha megtehetném, nem vinném be, de a munkámra meg szükségem van, nem tehetem meg, hogy hetente 3 napot itthon üljek egy életvidám gyerekkel.

2011. dec. 7. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

A mi bolcsinkbe csak akkor nem szabad vinni ha valamilyen fertozo betegsege van: kotohartya gyuladas, himlo, stb. Szinten nem szabad vinni ha barmilyan pottyok jelnnek meg a gyereken (kiveve ha doki megallapitotta, hogy nem borbetegseg csak valami allergia).

Nem lehet vinni ha lazas, megy a hasa vagy antibiotikumot szed. Hanyas utan 24 hanyasmentes oranak kell eltenie, hogy ismet lehessen vinni.

Kohogessel es orrfolyassal nallunk beveszik a gyereket amennyiben nem tarsul lazzal mert akkor mar gyuladasrol van szo es irany a doki. Rengeteg gyerek kohog meg folyik az orra. Sajnos a bolcsi ilyen. A ferjem mondta is valamelyik nap, hogy befekudni egy korhazba biztonsagosabb mint a bolcsibe, ha a virusokat nezzuk. :) Ha ezzel nem lehetne vinni akkor zarhatna be minden egyes bolcsode mert az en fiam 1 eve jar es meg olyan nap nem volt, hogy ne hallottam volna par gyerket kohogni es ne lattam volna, hogy valamelyik gyereknek az orrat torlik.

2011. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!