Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónő ezt megteheti? :O

Az óvónő ezt megteheti? :O

Figyelt kérdés
A kislányom 4 éves. Az oviba járnak minicsoprtosak is (2 évesek). A kislányom délelőtt játszóidőben véletlenül bepisilt és erre (kislányom elmondása szerint) a már alapból ideges óvónéni fogta és bepelenkázta. A kislányomra nagyon rosszul hatottt ez. Kérdezte délután tőle, hogy mért van rajta pelus, azt mondta kérdezzem mege az óvónénénit. Megkérdeztem és azt mondta, hogy elege van abból, hogy Laura (a kislányom) rendszeresen bepisil, pedig most pisilt be először. Azóta itthon is egyre jellemzőbb, hogy bepisil és pelenkát akar hordani. Ez normális óvodában??
2011. nov. 1. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
hát 2 éves korban normális ez. Az nem normális, hogy óvodában van.. Miért nem bölcsödében van? hm? ott elgatyázzák az időt, de nem zavar senkit sem.
2011. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De z n lányom 4 éves, csak járnak 2 évesek is a csoportba ezért tartanak pelenkát.
2011. nov. 1. 14:43
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Ha valakinél rendszeresen előfordul akkor megteheti. Sajnos nem biztos, hogy egyszeri eset volt, max nem panaszkodnak rá folyton (bár ezek után kérdéses, hogy bármi másról is korrekten tájékoztatják-e a szülőket)
2011. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na de ez, hogy egy 4 éves gyereket bepelenkáznak, szegény azt se tudja, hogy most akkor mivan. Olyan mintha ekezdene visszafejlődni. Nem bezsél, cumizik, cumisüvegből akar inni és csak pelenkában hajandó "létezni"
2011. nov. 1. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Hát szerintem neurológus, pszichológus, szakember.

Ilyen nincs, hogy egy egészséges 4 éves gyerek nem tudja mi van meg elkezd visszafejlődni, nem beszél, cumizik, pelenkát kér. Szerintem nincs rendben.

4 évesen a fiam már teljesen egyedül járt az oviban vécére, még a fenekét is magának törölte ki. Nem is értem hogy délelőtti pelus hogyan lehetett rajta délután-addig nem volt vécén, vagy belepisilt a pelusba? Például ilyet sem csinál, habár ő cukorbeteg volt és rengeteget pisilt mikor 40 volt a cukra, és a kórházban az intenzíven raktak rá pelenkát, míg aludt, de nem pisilt bele. Levette magáról.

2011. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ó, első vagyok, bocsánat, félrenéztem!

Hát 4 évesen tényleg nem jó, ha pelenkát kap balesetkor. De van ott, vagy 20-25 gyerek.. Rossz hír, hogy "alapból ideges óvónéni" ... az már eleve kiválthatja a baleseteket.. máshova is tudna járni? Kedves, türelmes, és nagy szakértelemmel bíró nevelő kellene.

2011. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy alkalom miatt még nem fejlődik vissza a gyerek. Egyáltalán, nemhogy ilyen szinten.

Orvoshoz kellene vinni, mert ez nem normális.

2011. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy sok 2 éves van körülötte?? Lehet ezért babásodott vissza.
2011. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp nem lett volna szabad bepelenkáznia anélkül, hogy veled megbeszélte volna. Ha nem ez volt az első eset, miért nem szóltak? Miért nem kérdezgetik gyakrabban, hogy kell-e pisilni? Miért idegesek, ha bepisil? Végül is nem iskolába jár!
2011. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

jaj szerintem semmi baja a gyerekednek, "csak" annyi hogy babákkal van körülvéve...ugyan miért akarna 4 éves nagylány lenni ha sok sok 2 éves van körülötte??

Az én fiam 4 éves, itthon a 2 éves huga még pelusos és cumisüvege is van (igyekszünk leszokni róla de még nem megy) illetve csicsis párnája is van. Mióta ez a fiamban tudatosodott, azóta ő is kéri az alvós párnát holott előtte sose volt neki, és megpróbálkozott éjszakára hogy na akkor neki is adjunk pelust.

Persze türelmesen, meg odafigyeléssel, de lebeszéltük ezekről.

A megoldás számotokra is az hogy saját korcsoportjába járjon a kislányod ha van lehetőség irasd máshová (egyrészt nekem abszolut nem szimpi az óvónéni hozzáállása mert visszafelé sose haladunk tehát nem ez a megoldás hogy akkor bepelenkázzuk a 4 évest...másrészt egy sima kiscsoport 3-4 évesek, vagy középső 4-5 évesek sokkal jobbat tennének a lányodnak.)

A fiam mikor kezdte az ovit 3 éves se volt még (2 hónap hiányzott) és ha alváskor bepisilt néhányszor akkor se teremtették le sose és türelemmel, gyakoribb kérdezgetéssel, pisiltetéssel "megoldották " az ügyet az óvónénik és dadusok.

Szerintem a ti óvónéniteknek kényelmesebb ráadni a pelenkát a gyerekre, mint kérdezgetni hogy kell e pisilni, vagy vécére kísérni szóval venni a fáradságot.

2011. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!