Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted egészséges a menzás...

Szerinted egészséges a menzás (óvodai, bölcsődei) főzelék?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 12:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem hiszem el, hogy ez a legnagyobb gondod.
2011. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
miért ne lenne az, nem hiszem, hogy rosszt akarnának a gyerekeknek
2011. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

a bölcsödei tuti,mert azt helyben főzik.olyan ételízesítőt tesznek bele,amiben nincs ízfokozó(gondinéni mondta).

az óvodai már nem biztos,főleg ha a sodexotól rendelik,mert az egy kalap sz@r

2011. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem a legnagyobb gondom, de foglalkoztat. Mert a hozzá értők azt mondják, hogy a főzi akkor egészséges, ha a zöldségek csak párolva vannak, és kevés rántással/habarással készül.
2011. nov. 1. 12:41
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

Még hogy nem szűkül be a kisgyerekes anyukák agya..

"ez foglalkoztat"

Akkor szerintem ne is járjon se bölcsibe, se óvodába, mert még véletlenül olyan hatások érik szegényt, amik hatással lesznek egész életére.

2011. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szerintem a legtöbb háztartásban a főzelékeket rántással, habarással készítik. Te otthon mindent csak párolsz? Az való igaz, hogy főzéssel elmegy a vitamin tartalma a zöldségeknek, de igazából mi is így nőttünk fel. Ha egyébként van minden nap gyümölcs és zöldség nyersen, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lenne az óvodai, bölcsődei menzával. Én megmondom őszintén azért szeretem, mert valóban változatos, én otthon nem tudok olyan változatosan főzni, hogy az a család minden tagjának jó legyen. Nálunk minden nap más a soros a gyümölcs- és zöldség vivésben. Direkt kérték, hogy ne csak gyümölcsöt vigyünk, hanem előszeretettel adnak nekik nyers répát felcsíkozva pl. Én innentől kezdve nem aggódok a menzás főzeléken. Sőt én gyerekkoromban sok kaját a menzásban szerettem (pl. a sóskát).
2011. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Újra egy értelmes válaszadó... Miért nem máshol osztod az észt? De ha máshol is ilyen 'hasznos' válaszokat adsz, akkor talán gondolkodj el, hogy ne válaszolj, csak kérdezz.
2011. nov. 1. 13:09
 8/25 A kérdező kommentje:
13:07. Van, hogy óvodai ebédet hordunk, jobban szeretem azt a fajta főzeléket, mint a sajátomét. A gyerek nem. De remélem, majd a bölcsődében megszereti!Én igyexem minél kevesebb liszttel sűríteni és minél kevesebb ideig főzni/párolni.
2011. nov. 1. 13:12
 9/25 anonim ***** válasza:
27%

Mit kérdezzek? Sokkal jobban átlátom a dolgokat, mint az itteni emberkék,és pl. nem túráztatom az agyam ilyen marhaságokon. Azért nézek be néhanapján ide, gyik-re, hogy még inkább megismerjem a magyar átlagember felfogását.

Tessék, akkor válaszolok hasznosan:

Ha egyáltalán felmerült benned, hogy a te gyerekednek nem felel meg az ottani étel, akkor bizonyára valamilyen szempontból igazad lehet,ne fizesd be a menzát, hanem főzz neki, és vigye kis műanyag dobozkában a párolt zöldségeit.

2011. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem jár még bölcsődébe, se óvodába gyerekem,nem tudom, hogy készítik az ételeiket, ezért tettem fel a kérdést. Sokan már tapasztaltabbak, mint én, e tekintetben, azoktól vártam választ. E miatt vagyok szerinted átlagos, beszűkült a gondolkodású. Lehet, hogy jól átlátod a dolgokat, de jó emberismerőnek ne tartsd magad!
2011. nov. 1. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!