Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elszúrtam az álmot? Karácsonyi...

Elszúrtam az álmot? Karácsonyi ajándék téma.

Figyelt kérdés

Ma a kisfiunk megtalálta az ajándékát, csak látta, nem piszkálta. Mondtam neki nem az övé. Most azt gondolom, karácsonykor csak megkapja, úgy, hogy azt tőlünk kapja nem a Jézuskától. Szerintetek gyanus lesz neki mostantól, hogy hogy is van ez ? Vagy jó lesz ez így ?

Persze a jézuskától is kap. 7 éves.


2011. dec. 8. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
7 évesen még nem tudja az igazat? Azért suliban már biztos mondták neki. Szerintem add neki oda, és ah rákérdez, itt az ideje színt vallani.Inkább tőled tudja meg mint mástól, mert akár csalódhat is benned.
2011. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi !

Most elsős, lehet idén már téma lesz iskolában és megtudja. Szerintem nem baj még ekkorán, ha nem tudja.

Még nem akarjuk elárulni, mert ez szép dolog, és a kishuga 5 neki még korai lenne szerintünk megtudni, elvenni a varázst.

Így is úgy is van aki nem könnyen veszi mikor megtudja az igazat, van aki pedig könnyen.

Mi lehet az átlagos életkor mikor megtudják 7 körül ?

2011. dec. 8. 22:54
 3/12 anonim ***** válasza:
semmi baj, mert pár héten belül úgy is megtudja :(
2011. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az átlag életkor, de az én keresztlányom is 7 éves és még hisz a Télapóban és a Jézuskában is. De ha a kisfiad meglátta az ajándékot, lehet ,hogy azért már gyanús lesz neki,hogy ő miért kapott ajándékot anyáéktól is és a Jézuskától is.De ha rákédez,hogy akkor most ,hogy is vannak a dolgok, én elmondanám neki, de megkérném,hogy a húgának ne mondja el, ennyi idősen biztosan megérti már,hogy nem szabad elmondani neki.
2011. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én biztos azt mondanám hogy a Jézuska ránk bízta ( a szülőkre) hogy vigyázzanak az ajándékára így történhetett meg hogy megtalálta (de csak abban az esetben mondanám ezt ha karácsonykor ő ezt megkérdezi hogy dehát ez volt amit megtalált). Ez szerintem már ilyen átmenet a teljesen misztikus "jézuska lehozta itthagyta neked stb." és a" MI a szüleid vesszük neked mert tudjuk hogy erre vágysz" dolog között. Jövőre lehet már a jézuska vonulat el is marad. Én nem pont karácsonykor zúdítanám rá ezt hogy nincs jézuska...inkább év közben ha feljön ez a téma akkor be lehet vezetni valahogy hogy a kicsi gyerekeknek még ő hozza de te már nagyfiú vagy vagy stb.
2011. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy "tudja" az igazat, még hihet benne. :)
2011. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is ideje lenne megmondani az igazat.

Bár én sosem hittem ezekben, de 6-7 éves koromig eljátszottam, hogy jaj de jó, hozta a mikulás/jézuska... De amióta az eszemet tudom, sosem hittem ezekben. Nekem nem tűnt logikusnak ha a boltban 96783 féle játék/csoki akkor miért nem kap mindenki ugyanazt a Miklástól vagy a Jézuskától...


NA ez 1 picit OFF-ra sikerült, de leírtam a vélemény.:D


Boldog Karácsonyt!


12/L

2011. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hát, én 19 vagyok, de emlékszem, már az 5. karácsonyomon sem hittem el. Tetszett hogy Télapó meg ilyenek, de tudtam mindig, hogy anyuék veszik. Szerintem a fiad is tudja, legalábbis én csak megjátszottam hogy igen persze a télapó, jézuska stb. Persze ha tényleg elhiszi a fiad, hogy Jézuska hozta, akkor ne karácsonykor mond el az igazat, hanem amikor már vége az ünnepeknek, mikor már a fa is kikerül a lakásból.
2011. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudja még tényleg. Most kérdeztem anyumékat az unokatesó is 1O évesen tudta meg állítólag. Ha a gyerekek nem beszélnek erről, akkor nincs honnan megtudniuk elvégre, mert mi nem mondjuk el.

Lehet megpróbálom kicserélni a boltban.

2011. dec. 9. 17:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Én elsős voltam, amikor majdnem ölre mentem egy másik lánnyal, amiért azt merte mondani, hogy a Télapó meg a Jézuska nem létezik, és hogy csak a szülők veszik az ajándékot... Elsőben ez már bőven téma.

Bár még ezután sem hittem el, csak akkor, amikor a karácsonyi partin a nagyanyám (apumé) elkezdte ecsetelni, hogy a manós sapkáért mennyit kellett rohangálnia, és hogy mennyibe került... Azután megláttam azt a sapit a fa alatt...

Szörnyen rosszul esett. Utána annyira másképp láttam az ünnepet, úgy éreztem, mindenki hazudik. Még a rá következendő évben is.

Aztán már én is vettem a szüleimnek ajándékot :)

21/N

2011. dec. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!